Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire gyakori eljárás ez...

Mennyire gyakori eljárás ez vállalkozók körében? (lent)

Figyelt kérdés

Üdv!

Elsősorban kis -és középvállalkozásokra gondolok itt.

Mennyire gyakori, hogy ha valakiről tudják, hogy szabálytalan valamiben akkor feldobják az illetékes hatóságnál?

Szóval vegyünk egy konkrét példát.


Ismerek egy embert akinek van egy Kft-je. Ez egy kényelmi szolgáltatásokat nyújtó cég (takarítás, kertészkedés stb). A főnök rendszeresen alkalmaz diákokat a munkára, akik abszolút nincsenek bejelentve. Megkapják a kis minimál óra bérüket, de nem adóznak belőle. Tehát feketén dolgoztat. Na most mennyire bevett gyakorlat az, hogy én XY csinálok egy ugyanilyen jellegű céget a környéken, és mivel ezeket tudom szépen feldobom a NAV-nak? Mennyire jellemző, hogy így iktatják ki a konkurenciát?



2017. febr. 27. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem gyakori, és így is van rendjén.
2017. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
El tudom képzelni hogy kihasználják az ilyen lehetőségeket ha adódik, bár hogy hányszor adódik ilyen az életben azt nem tudom.
2017. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Megkapják a kis minimál óra bérüket, de nem adóznak belőle.


ez még egyáltalán nem biztos, hogy fekete, ugyanis mentesített keretösszeg alatt nem adózik az egyszerűsített foglalkoztatott... pl.

Szóval előbb okosodj, mielőtt feljelentesz, meg vállalkozol, mert pofára esés lehet belőle.

2017. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha én vállalkozó vagyok, akkor vihetek 16-17 éves diákokat árkot ásni, füvet nyírni, kertet kapálni stb amiért fizetek nekik 6-700 forintot óránként és ezt sehol nem kell bejelentenem? Mert itt gyakorlatilag erről van szó. Ha ezt zsebbe odaadom nekik akkor örülnek, mert van pénzük bulira én meg örülök, mert baromi olcsón van mhnakerőm.

Akárhogy nézem ez sehogy nem tűnik szabályosnak.

2017. febr. 27. 20:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
fogalmad sincs, be van-e jelentve a foglalkoztatás. Attól, hogy a gyerek nem adózik, ez még lehet legális, bejelentett meló.
2017. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a diák adózik-e. Hanem, hogy a vállalkozó aki alkalmazza az nem jelenti be. Tehát fogom a gyereket viszem 3 órát dolgozni, kap 2000 forintot, de ez lehet csak egyszer fordul elő, lehet heti 3-szor. Szóval ha csinálok egy Kft-t, amiben különböző tevékenységi körök vannak. Ismerek 10 fiatalt akiket hébe-hóba elviszek melózni. Nincs bruttó-nettó fizetés nekik csak kapnak pl 700 forintot egy órára. Én erről nem szólok senkinek, de a bevételeimet rendesen leadóznom. Ez szabályos?
2017. febr. 27. 21:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudod, hogy nem jelenti be? Nézegeted az ügyfélkapuját?


Nincs bruttó-nettó fizetés nekik csak kapnak pl 700 forintot egy órára.

Aha, ez az egyszerűsített foglalkoztatás.

2017. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

"A főnök rendszeresen alkalmaz diákokat a munkára, akik abszolút nincsenek bejelentve."


És ezt Te honnan tudod? Lehet:

1.- egyszerűsített foglalkoztatás

2.- diákszövetkezet által kiközvetített munkavégzés

2017. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Személyesen ismerem mind az embert, mind a gyerekek nagy részét.

A dolog így szokott kinézni:

-"hallod Józsi, tudsz ma füvet nyírni?"

-"jah 4-ig ráérek"

-"oké, egykor érted megyek"

Volt, hogy engem is hívott melózni de nem értem rá. Beszélgettem is pár gyerekkel (mivel mint mondtam ismerem őket) ők maguk is mondták, hogy nincsenek bejelentve de őket nem zavarja, mert hivatalosan is ugyenennyit kapnának.

2017. febr. 27. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

"Ismerek egy embert akinek van egy Kft-je. Ez egy kényelmi szolgáltatásokat nyújtó cég (takarítás, kertészkedés stb)....

Na most mennyire bevett gyakorlat az, hogy én XY csinálok egy ugyanilyen jellegű céget a környéken, és mivel ezeket tudom szépen feldobom a NAV-nak? Mennyire jellemző, hogy így iktatják ki a konkurenciát?"


Játszunk el a gondolattal, hogy ez megvalósul:

A takarítós, kertész Kft jelenleg - mivel diákokat dolgoztat feketén, ezért egy fűnyírást elvállal mondjuk 3 ezerért (számokba most ne kössetek bele, kérlek, csak példa), ebből odaad a diáknak 2 ezret, 1-et zsebretesz. Te létesítesz egy ugyanilyen céget, konkurenciaként. Ekkor két eset lehetséges:

- vagy tisztességesen, bejelentve, adózva dolgoztatsz, ekkor viszont drágább leszel, amit nem biztos, hogy meg tudnak fizetni az emberek

- vagy Te is feketén

Felnyomod a NAV-nál... Először is névtelenül már nem lehet bejelenteni - meg kell adni a személyes adatokat.

Aztán, tegyük fel, kimennek, megbüntetik, ezután bejelentéssel dolgoztat, ekkor kénytelen drágábban elvállalni - egymással fogtok harcolni - mert egyáltalán nem biztos, hogy egy büntetéstől tönkremegy.

Viszont ha Te is feketén dolgoztatsz, akkor Téged is feljelenthetnek, ugyanúgy, mint Őt. Ha meg nem, akkor meg nem tetted tönkre, csak árverseny alakul ki - én így látom.

Ha tönkremegy, akkor meg maradsz Te drágábban - hiszen Te bejelentve csinálod, ugye - de ezért esetleg nem lesz annyi megrendelésed és nem fog menni az üzlet.

Nagyjából ezek várhatók...

2017. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!