Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért keltenek bennem lelkifur...

Miért keltenek bennem lelkifurdalást ezek az emberek? Hogyan ítéljem meg ezt magamban?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve, amikor egy nagyon nehéz helyzetbe kerültem, elkezdtem vállalkozni.

10 emberből 9 azt mondta, hogy menjek el dolgozni, akár egy gyárba, de nem mentem el. Eleinte ismerősöknek, barátoknak dolgoztam, majd később jöttek a komolyabb megrendelések, azóta megvan az Egy. vállalkozóim. Ez a fél éves időszak olyan volt, hogy gyakorlatilag szinte egy garázsból, egy kerti wc-s kis vidéki (ismerősé volt!) házból szinte a hajléktalanságot kockáztatva, de végigvittem a tervemet, minden negatív tényezőt kizártam, és felerősítettem magamban a célokat és a reményt. Most fél évre rá már elértem, hogy akár egy komolyabb lakást is ki tudok venni, fizetem a járulékokat. Stb. Ne kérdezzétek mi ez a "csoda üzlet" mert nem fogom elmondani. Elárulom. Nem csoda üzlet. Csak dolgozom.


Viszont.

A környezetemben sok olyan ember van aki kemény fizikai munkát végez, megalázkodik a főnökeinek, szerény fizetésből él, és ezektől általában azt hallom, hogy egy zsivány senkiházi vagyok és büdös nekem a munka, ezért csak egész nap telefonálok, a számítógép előtt ülök, stb.

Most az én munkám körülbelül olyan mint egy mérnöké, így ők szerintem nem látják át, hogy én valójában mennyit is dolgozom a munkáimon, de nagyon zavar az, hogy ők úgy érzik, én jogosulatlanul élek jól, amikor ők olyan keveset fizetnek és sokkal kényelmetlenebbül élnek.


Érdekes nekem például nincs vége 4-kor a munkaidőmnek, de van, hogy hajnali 4-ig csinálok egy projectet.


Mindenesetre, engem nagyon fusztrál, hogy sok ember, és köztük a családom több tagja is, folyamatosan bombáz azzal, hogy ez amit csinálok nem vezet jóra, nem munka, és nagyon meg fogom inni a levét. Gyakorlatilag beleőrülök ebbe.


2017. márc. 17. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Irigyek. Rosszindulatuak. Önzöek. Sajnos rajtuk nem valtoztathatsz. Szomoru, de probald meg kizarni az eletedbol az ilyen megkeseredett embereket. Én egy tök ismeretlen vagyok, aki csak azert olvastam el az irasod mert nem tudok aludni, de még én is örülök neki, hogy a kitarto munkadnak ilyen jo eredmenye lett. Felaldoztal erte sokmindent, de nem csak nyafogtal hanem tartottad magad a terveidhez, nem adtad fel es megvan a gyumolcse. Ezt becsülni es tamogatni kene. Azt mondjak, hogy akkor tudod meg ki az igazi baratod, ha bajba kerulsz. De ebben az orszagban a forditottja is igaz. Ha jo dolog tortenik veled, na akkor bizony kibujik a szög a zsakbol, elöjönnel a rosszakaroid. Ne hagyd magad, ne ölj energiat beléjük, hisz latod, hogy nem szeretnek igazan.
2017. márc. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló cipőben jártam bő 1-1,5évvel ezelőtt, bár ennyire nem voltam rossz helyzetben, nem volt ekkora a kockázat.


De senki nem hitt a terveimben, azt mondták elszórom a pénzem, hogy egy nulla a tervem, meg ilyen olyan sz*r munkakerülő ember vagyok. :) Mégis megcsináltam ezen emberek segítsége nélkül, amit szerettem volna, igaz még nem vagyok a végén de előbb utóbb az is meg lesz.


Engem a saját apám is folyamatosan lefelé akart húzni, meg mondani hogy amit csinálok az egy rakás sz*r. Meg is szakítottam vele a kapcsolatot, nem feltétlen ezért, de ez is benne volt. Aki nem támogat, azt én sem támogatom.


Ki kell zárni az ilyen embereket és csak azért is megcsinálni, hogy amikor sikerül, akkor hadd főljenek csak a saját levükbe. :)

2017. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem véletlen van az, hogy ha valaki vállalkozó lesz és gazdagabb is, akkor már nem az úgymond egyszerűbb, munkásemberekkel barátkozik. Ők azt gondolják ez sznobság, pedig nem feltétlen, épp az ő negatív hozzáálássuk miatt van, hogy sajnos, de le kell építeni legtöbbükkel a kapcsolatot, mert nagy visszahúzó erőt jelentenek és sok lelki problémát okozhatnak, ha nem tudod kezelni a dolgot. Eleinte csak egyszerűen visszahúznak, de ha jönnek a sikereid, akkor pedig az irigység miatt lesznek problémák velük. Ezen szinte mindenki átmegy aki saját magát küzdi fel és a megoldáskereső, vállalkozó szelleme hajtja.

Nagyon ajánlom Mj DeMarco - Gyorsítósáv a milliókhoz könyvét, amiben erre a problémára is kitér.

2017. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de valahol azt is észrevettem, hogy amikor még nem állt fel a vállalkozásom és én is (amit írtam, hogy kis híján az utcára kerültem) lecsúszott alak voltam, velem sem beszéltek azok akiknek jól ment, és nem azért nem, mert negatív lettem volna, hanem egyszerűen nem volt közös téma, nem tudtam eldicsekedni semmivel, arról meg, hogy kinek a macskája milyet szart meg milyen hangosan csapja be az ajtót a szomszéd néni meg sem én, sem ezek az emberek nem pletykálnak, inkább az alsó társadalmi osztály.


Azt viszont észrevettem, hogy sokan gyakorlatilag nem csak irígyek voltak, de egyenesen megpróbáltak lejáratni, volt egy "munkás" ismerősöm akit egyébként én kedveltem és "derék" embernek tartottam, gyakorlatilag elkezdte azt terjeszteni, hogy én meleg vagyok. Amikor pedig megfenyegettem, hogy ha ezt nem hagyja abba összeveretem, gyakorlatilag úgy megijedt, hogy rögtön le is tiltott.

Ez is egy érdekes esettanulmány. Szóval itt nem csak puszta nem megértésről és irígységről van szó, hanem konkrét osztályharcról uralkodók és elnyomottak között.

2017. márc. 17. 13:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Akiknek jobban ment és beszéltél velük, azok épp lehet, hogy tényleg lenéztek másokat, vagy eleve gazdag családból származott elkényeztetettek, vagy már túl sok negatív tapasztalatuk volt és ezért általánosítanak. Sok hasonló tapasztalat után akarva, akaratlanul is általánosít az ember, de az már egyéni intelligencia és hozzáállás kérdése, hogy kifelé mit mutat és hogyan viselkedik. De az is lehet, hogy te érezted kevesebbnek magadat köztük és alacsonyítottad le, emiatt nem volt meg a közös hang.

Nem kell itt nagy osztálykülönbségekre gondolni az ellentétekhez, már egy fizikai munkás és irodai dolgozó között is meglehet ez ugyanannál a cégnél, ahol valójában kb. ugyanannyit keresnek. Minél lentebb van valaki, annál jobban függ másoktól, másoktól várja is a segítséget és okol is másokat a saját élethelyzete miatt. Nem érti, hogy egy tehetősebb ember miért él jobban, mint ő, igazságtalannak tartja, hogy neki több jutott. Pedig tudjuk, hogy ez nem a szerencsén múlik, bár kicsit az is kell hozzá, de inkább csak az esélyeidet növeled meg azzal, hogy saját kezedbe veszed a sorsod, igazából szerencséből pedig ugyanannyi jut.

Ilyenkor persze jönnek az olyan kifogások, hogy biztos csalt, Orbán barátja, stb. mert ilyeneket látott a tv-ben, facebookon, hogy ilyenek a vállalkozók. Ja tv-ben, facebookon? Bocs, én akkor is a vállalkozásomon dolgoztam, vagy tanultam.

2017. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na ez az, ha facebookozok általában ügyféllel tárgyalok ott. vagy munkát hozok be.

Vagy randit szervezek le. vagy haverokkal beszélgetek, de nem a Valóvilág villáról, hanem szakmai dolgokról. Ennyit erről.

2017. márc. 17. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
fb-n tárgyalsz ügyféllel? Komoly.
2017. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 welcome to the 21st century

Rendes weboldalam van, de mostmár kötelező Facebook oldalt is csinálnom, mert egyszerűen manapság már onnan jön a legtöbb ügyfél. Megosztogatják az oldalt, látja hogy a haverja is "lájkolja", rákeres a nevedrem stb. Nem, nem rágógumit árulok, rendes meló.

2017. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"de nagyon zavar az, hogy ők úgy érzik, én jogosulatlanul élek jól"


Keress más közeget, ők nem fognak változni.

2017. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8, az, hogy ott reklámozol, egészen más, mint ott tárgyalni vele.
2017. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!