Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért keltenek bennem lelkifur...

Miért keltenek bennem lelkifurdalást ezek az emberek? Hogyan ítéljem meg ezt magamban?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve, amikor egy nagyon nehéz helyzetbe kerültem, elkezdtem vállalkozni.

10 emberből 9 azt mondta, hogy menjek el dolgozni, akár egy gyárba, de nem mentem el. Eleinte ismerősöknek, barátoknak dolgoztam, majd később jöttek a komolyabb megrendelések, azóta megvan az Egy. vállalkozóim. Ez a fél éves időszak olyan volt, hogy gyakorlatilag szinte egy garázsból, egy kerti wc-s kis vidéki (ismerősé volt!) házból szinte a hajléktalanságot kockáztatva, de végigvittem a tervemet, minden negatív tényezőt kizártam, és felerősítettem magamban a célokat és a reményt. Most fél évre rá már elértem, hogy akár egy komolyabb lakást is ki tudok venni, fizetem a járulékokat. Stb. Ne kérdezzétek mi ez a "csoda üzlet" mert nem fogom elmondani. Elárulom. Nem csoda üzlet. Csak dolgozom.


Viszont.

A környezetemben sok olyan ember van aki kemény fizikai munkát végez, megalázkodik a főnökeinek, szerény fizetésből él, és ezektől általában azt hallom, hogy egy zsivány senkiházi vagyok és büdös nekem a munka, ezért csak egész nap telefonálok, a számítógép előtt ülök, stb.

Most az én munkám körülbelül olyan mint egy mérnöké, így ők szerintem nem látják át, hogy én valójában mennyit is dolgozom a munkáimon, de nagyon zavar az, hogy ők úgy érzik, én jogosulatlanul élek jól, amikor ők olyan keveset fizetnek és sokkal kényelmetlenebbül élnek.


Érdekes nekem például nincs vége 4-kor a munkaidőmnek, de van, hogy hajnali 4-ig csinálok egy projectet.


Mindenesetre, engem nagyon fusztrál, hogy sok ember, és köztük a családom több tagja is, folyamatosan bombáz azzal, hogy ez amit csinálok nem vezet jóra, nem munka, és nagyon meg fogom inni a levét. Gyakorlatilag beleőrülök ebbe.


2017. márc. 17. 01:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ku..r.vára lehet ott tárgyalni max néha felhívod telefonon. 4 millás projectet facebookon rendeztünk le, a felét, másik felét élőben. De te se gondolhatod komolyan, hogy odaköltözök az ügyfélhez és a spejzből csinálom neki a projectet. telefonra meg nem fog senki se annyit költeni 1

2 az emaileket ki nézi már? Elküldök egy emailt aztán hívhatom h látta-e, stb. esélytelen.

2017. márc. 19. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!