Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozóként hogy...

Kezdő vállalkozóként hogy oldjam meg az alkalmazottak étkezését? Mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Eddig fakitermeléssel foglalkoztam, és leginkább volt fegyencekkel, hajléktalanokkal dolgoztam, akiket nem érdekelt az ilyesmi (beszámoltuk a munkabérbe, és amúgy is max üres kiflit vettek a sör mellé).


Én meg 15 óráig nem szoktam enni, utána is csak szendvicset vagy valami kenyér-vaj-sajt-paprika-szalámi típusú 5 perc alatt megvan, nem kell se főzni, se mosogatni, se mikró, semmi... tehát általános 2. óta nem vagyok képben főtt ételek terén :)


Most viszont vállalkozást nyitottam, az irodában 1 titkárnő van, a mai ebédet éttermi rendeléssel oldotta meg, 1600-ért... hát, 20 napra 32 ezer nem fér bele a keretbe, főleg hogy kell még 1 alkalmazott.


Szóval mi a legjobb megoldás?

Csináljak reggel 2 szendvicset, vagy vegyek a boltban búrkiflit, olcsó kajarendelésre fizessek elő, vagy rendeljünk pizzát (beszéljek a pizzériával kedvezmény ügyben, mivel minden nap rendelünk), vagy adjak pénzt, hogy oldják meg?

Ha igen, mennyit? (Nekem pl. napi 1000 Ft alatt megvan az étkezésem).


27/F


2018. jún. 18. 14:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a törvényben le van írva a szövegezés szóról-szóra, ha meg mögé látsz a dolognak, akkor könnyen belátható, hogyan lehet adómentessé tenni...
2018. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Az ebédIDŐT kell biztosítanod, nem az EBÉDET!!!
2018. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes, amúgy egy gazdasági vezető mondta, hogy "napi 8 óra mellé kell biztosítani az ebédet" és a poén, hogy a kórházban ahol dolgozik, minden dolgozóról lehúzzák ezt az x összeget, amiért adnak enni (mármint azt a moslékot amit helyben főznek - a dolgozók fele le sem megy kajálni...)

2018. jún. 20. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!