Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozóként hogy...

Kezdő vállalkozóként hogy oldjam meg az alkalmazottak étkezését? Mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Eddig fakitermeléssel foglalkoztam, és leginkább volt fegyencekkel, hajléktalanokkal dolgoztam, akiket nem érdekelt az ilyesmi (beszámoltuk a munkabérbe, és amúgy is max üres kiflit vettek a sör mellé).


Én meg 15 óráig nem szoktam enni, utána is csak szendvicset vagy valami kenyér-vaj-sajt-paprika-szalámi típusú 5 perc alatt megvan, nem kell se főzni, se mosogatni, se mikró, semmi... tehát általános 2. óta nem vagyok képben főtt ételek terén :)


Most viszont vállalkozást nyitottam, az irodában 1 titkárnő van, a mai ebédet éttermi rendeléssel oldotta meg, 1600-ért... hát, 20 napra 32 ezer nem fér bele a keretbe, főleg hogy kell még 1 alkalmazott.


Szóval mi a legjobb megoldás?

Csináljak reggel 2 szendvicset, vagy vegyek a boltban búrkiflit, olcsó kajarendelésre fizessek elő, vagy rendeljünk pizzát (beszéljek a pizzériával kedvezmény ügyben, mivel minden nap rendelünk), vagy adjak pénzt, hogy oldják meg?

Ha igen, mennyit? (Nekem pl. napi 1000 Ft alatt megvan az étkezésem).


27/F


2018. jún. 18. 14:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk napi 400 forint kajatámogatást adnak, hó elején a belépőkártyára utalnak 8 ezret amit le lehet vásárolni a munkahely éttermi részén. De ez egy multi, kisebb cégeknél olyannal találkoztam hogy konyha benne mikró meg hütő aztán eszed amit hozol.
2018. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Max. berakatsz még pluszban egy kaja- és kávéautomatát a mikró mellé.
2018. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kezdő vállalkozás, így a cafeteriának még nem nézte utána (nem akartam ilyen hülyeségekkel foglalkozni), amúgy meg valami törvény vagy jogszabály írja elő hogy napi 8 óra munka mellé KELL ÉTKEZÉST BIZTOSÍTANI A MUNKAADÓNAK.


Én még életemben nem dolgoztam normális munkahelyen, de ahogy látom, ez mindenhol szuperul működik :)

2018. jún. 18. 19:25
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
Néha az ilyen hülyeségek sok költséget megspórolnak , ami hamarabbi megtérülést, nagyobb profitot eredményezhet és jobb mutatókat a vállalkozásnak 😉.
2018. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"napi 8 óra munka mellé KELL ÉTKEZÉST BIZTOSÍTANI A MUNKAADÓNAK"


Ami annyit jelent, hogy a dolgozónak jár EBÉDIDÖ és nem annyit, hogy neked kell fizetni az ebédjét!


Öszintén szólva, ha ennyire nem értesz a témához, akkor nem sokáig leszel vállalkozó, rohamtempóban fogsz csödbe menni!

2018. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

"napi 8 óra munka mellé KELL ÉTKEZÉST BIZTOSÍTANI A MUNKAADÓNAK."


Hát te súlyosan hülye vagy!

2018. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Téged nagyon gyorsan gondnokság alá kellene helyezni, az alkalmazottadat meg feljelenteni, hogy jogosulatlan előnyre tesz szert cselekvésképtelen egyén félrevezetésével.
2018. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

a cafeteria adómentesen adható ( étkezési utalvány de akár lakashitel törlesztőre is havi 80.000 Ft-ig).


Újra kéne olvasod a törvényt...

2018. jún. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

Viccesek vagytok...

Állandóan ócsárolják itt a munkáltatókat, hogy mennyire kizsákmányolják a munkaerőt,most jön egy valaki, aki ebédet akar biztosítani a dolgozójának - erre simán lehülyézitek. Bár valóban nem kötelessége biztosítani, de azért normálisan is meg lehetne ám válaszolni a kérdést - nem csak így...


Kérdező írja:

"Eddig fakitermeléssel foglalkoztam,"


Még mielőtt teljesen leordítaná a fejét a kérdezőnek a sok városi, azt azért el kell mondani a védelmében: lehet, nem ismeri a szabályokat, de jót akart, és egyébként meg vidéken a napszámosoknak SZOKÁS ebédet is adni a napszámos bér mellé!! Sőt, a forróságban vizet is kötelessége adni a munkáltatónak. Jó napot :D

Lehet lehúzni - akkor is elmondtam :D

2018. jún. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ok, hogy eddig fakitermeléssel foglalkozott (ettöl függetlenül éppen azt írta, hoyg azok saját amguknak rendezték a kaját, nem ö adta nekik, szóval nem érvényes az, hogy ott "szokás adni" nekik).


De ha valaki "vállakozó" akar lenni, annak elötte utána KELL néznie a törvényeknek, és nem "jótékonykodnI", mert azzal senki nem jár jól - ö sem, mert hamar csödbe megy, meg a dolgozók sem, mert ebben az esetben nem kapnak fizetést a munkájukért, mert nincs MIBÖL kifizetni azt.


Tehát aki ÍGY akar vállakozni, az igenis ostoba, ez ugyanis nem "jófejüség", hane "üzlet", és arra törvények, szabályok vannak, és aki nem tartja magát azokhoz, az enyhén szólva nem alkalmas ilyen posztra.

2018. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!