Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagyok,...

Egyéni vállalkozó vagyok, kifizethetik nekem a munkát angol fontban?

Figyelt kérdés
Magyarországon burkoltam fürdőszobát egy angliai magyar házaspárnak és kérdezték hogy mivel csak fontjuk van kifizethetik-e fontban a munkát. Én ha lehetséges benne lennék, az a kérdés hogy adhatok-e számlát fontról, áfamentes kisadozó vagyok.
2019. jan. 24. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem adsz számlát forintról ugyanannyiról, mint amennyit fontban fizetnének?
2019. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Mármint ugyanolyan értékben.
2019. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence87 ***** válasza:

Igen, lehet fontban is számlázni. Csak egyértelmű legyen a pénznem, a GBP a pénznem kódja, ez legyen rajta a számlán (pl. 200 GBP).

De azt neked át kell váltanod forintra pénzváltónál. Számold bele a plusz időt, amíg elmész a pénzváltóhoz, és a költséget, amiért átváljták forintra. Pl. Correct Change jó árfolyamokkal szokott dolgozni.

2019. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán . Az aktuális középárfolyamot célszerű használni mint etalont , MNB oldalán megnézhető . Az másik téma hogy mennyiért váltanák be és esni fog é a kiugrásuk miatt ...
2019. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem szeretném forintba beváltani ezért mentem bele hogy fontban fizessenek
2019. jan. 24. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kifizethetik. Nem tudom kézzel írt számlánál erre hol van hely, én szamlazz.hu-n számlázom, de fel kell tüntetni a számlán a napi MNB középárfolyamot, az így forintra átváltott összeget és könyvelni is azzal az átszámolt összeggel kell, illetve a teljesítés napján lévő MNB középárfolyamon meríti a KATA kereted is. Más teendőd nincs, ha a vevő címe magyar, márpedig legyen az, ha itt volt a teljesítés helye.
2019. febr. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!