Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Szasza007 kérdése:

Saját vállalkozást szeretnék indítani. Az ötlet megvan, de szeretnék segitseget kérni pár dologban?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék egyeni vállalkozó lenni, elsősorban másodállásként szeretném csinálni. A kérdésem a következő lenne.

Ha bemegyek a navhoz, önkormányzathoz és minden rendben van és kiválltom a vállalkozoit, akkor utána már mindenképpen el kell kezdenem a vállalkozasom vagy barmikor belekezdhetek már utána? Mert ugye ötlet az van csak még nem tudom megvalositani.. vagy csak akkor vállthatom ki az igazolást ha már megvan a hely meg minden hozzá szükséges dolog?

Köszi ha valaki nagyon hozzáértő elmond mindent!



#vállalkozás #egyéni #vállalkozoi igazolvány
2019. ápr. 28. 15:34
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a hozzászolasod!

Jó magyar szokás szerint jössz kötekedni.

Neked abban mi fáj hogy segítseget kérek!?

Egyébként ha már így rákérdeztél nyugodtan felepitheted és akkor én sem fogok itt kérdezősködni..


Remélem bármiben majd segítsegre szorulsz ugyan ilyen hozzáállásban lesz részed.

2019. ápr. 28. 18:02
 12/28 anonim ***** válasza:
62%

A stílus maga az (mlm) ember.Kicsit nàrcisztikus jellem.

Szerencsére nem mindenki képzetlen abban amit végez 😊.


Itt volt ezekrol szó nemrégiben. Olvasd el, én most nem irnam le újra:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

2019. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
9: Őstermelőként évi 600e árbevételig adómentes vagy.
2019. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Jövőre meg 100 millióig lehet, ha bejön a családi cég intézménye.
2019. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Közben mar azert utána olvasgattam..

Elolvastam a linket is amit küldtél.

Es akkor ha ezt az őstermelőit kivaltottam utána mehetek szamlatömböt venni... es abban kell irni az eladasokat amiknek az eves erteke ha nem eri el a 600ezer forintot akkor nem kell az adobevallásnál felirni..

Es ha esetleg átlepem a 600ezret akkor csak a különbözetet kell bevallani?

2019. ápr. 28. 19:12
 16/28 anonim ***** válasza:
14: Igen, de az egy személlyel nem fog menni, ahogyan a mostani "családi gazdálkodó" sem megy.
2019. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a vallalkozas is eretek alapjait egy konyvelotol kerdezned meg szemelyesen? Altalaban egy elso konzultacio ingyenes. Ott megmondja milyen forma erheti meg a legjobban es mik a menetei.
2019. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

Egy könyvelő, ha mindennel tisztában lenne akkor nem könyvelne, hanem cégbirodalmat irányítana...

Könyvelőre manapság rábízni a szakmai irányítást, öngyilkossággal egyenlő.Emellett mi indoka lenne olyat ajanlani ami nem hoz bevételt, mert nem kell úgy könyvelni mint egy vállalkozást?



Családtag bármikor bevonható most is, amivel az évi adómentes 600.000 Ft fejenként többszörözhető. Ezt váltaná a családi cég.

2019. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is keress először egy jó könyvelőt, mert ha még vállalkozásod nincs, de tanácsot adhat. Igaz ez sincs ingyen, de inkább fizess kevesebbet az infóért, mint beleszaladj egy olyan szituációba, amire ráfizethetsz. Segít rendbe tenni a fogalmakat, és akkor már te is könnyebben eldöntheted mit szeretnél. Ügyfélkapun keresztül 5 perc alatt vállalkozó lehetsz, viszont onnantól kezdve már ketyeg minden, pl Kata esetén akkor is be kell fizetni a havi 25 ezret, ha a bevételed 0.


A települési önkormányzatnál (annak adóosztályán), kérdezd meg, hogy az általad tervezett tevékenységhez milyen engedélyeket, papírokat kérnek, ne akkor legyen baj, amikor ellenőrzés van. Pl Nyíregyházán minden új vállalkozás esetén bekérik a végzettséget igazoló doksit, székhelyet milyen jogon használod, pl bérlemény esetén bérleti szerződés, vagy tulajdonlap, ha olyan tevékenység akkor egyéb engedélyek is kellhetnek.

Szóval mielőtt vállalkozásba kezdenél alaposan járj utána mindennek, de a gyakorin kapott információkat ne vedd készpénznek.

2019. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Na utánajartam. Felhivtam a navot, falugazdaszt, okmanyirodat.

Nem kapok őstermelőit mert ezek az állatok nem tartoznak semmilyen kategoriába.

Magan vallalkozokent lehetne csinálni de akkor is a hobbi állat kategoriában amihez hobbiállat tenyesztő vegzettség kell. Hiába van aranykalaszos okj-m az nem jó hozzá állitolag.

Tehát mindenképpen marad a magán vállalkozó..

2019. ápr. 29. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!