Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Szasza007 kérdése:

Saját vállalkozást szeretnék indítani. Az ötlet megvan, de szeretnék segitseget kérni pár dologban?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék egyeni vállalkozó lenni, elsősorban másodállásként szeretném csinálni. A kérdésem a következő lenne.

Ha bemegyek a navhoz, önkormányzathoz és minden rendben van és kiválltom a vállalkozoit, akkor utána már mindenképpen el kell kezdenem a vállalkozasom vagy barmikor belekezdhetek már utána? Mert ugye ötlet az van csak még nem tudom megvalositani.. vagy csak akkor vállthatom ki az igazolást ha már megvan a hely meg minden hozzá szükséges dolog?

Köszi ha valaki nagyon hozzáértő elmond mindent!



#vállalkozás #egyéni #vállalkozoi igazolvány
2019. ápr. 28. 15:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Mindig van új a nap alatt. Furcsa, hogy ágazati besorolásban az állattenyésztés alatt nincs kategorizálva.


Mondjuk ha nem fogadják el az aranykalàszost hozzá, akkor lehet célszerűbb nem egyénibe vinni hanem pl. TÉsz vagy szociális szövetkezetben, társasként. Ha fejlesztési célok is vannak. Azokra jobban elérhetők a támogatások is (Leader, VP)

2019. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Azt mondta a falugazdász hogy baromfi tenyesztés van de ebbe a kategoriába nem tartouik bele a dísztyúk, facán, páva stb..

A navnál csak annyit tudtak mondani hogy ha a falugazdasz azt mondta nem őstermelői kategoria akkor nem ferek bele valami 7es kategoriába és hivjam az okmanyirodát majd ők tudják.

Ott igazából csak annyit mondott h a gépben azt latja h hobbiállat tenyesztés kategoria van és hobbiállat tenyésztői vegzettség kell hozzá.. az aranykalaszra pontosan azt mondta h szerinte nem, de holnap hivjak fel más ügyintezőt majd az tudja.

Amit pedig most írtál az nekem nagyon kínai.. de majd megnézem 😂

2019. ápr. 29. 18:16
 23/28 A kérdező kommentje:

Egyebként egyik ilyen Kata-s rendszernél olvastam.egy olyan hozzászolasod hogy azt javasoltad a kezdő vállalkozónak hogy

Adószámis maganszemélykent, megbízasi szerződéssel csinalja amit csinál.

Ha nincs főállása regisztráljon be a munkaügyibe es onnan önfoglalkoztatóvá valashoz igenyelni 6 havi bétamogatast még összeszed annyi penzt hohy megerje a dolgát főállásban csinálni.

Ez nálam nem müködhetne?? Kisgyerekkel vagyok egyebként itthon. De gyest nem kapok.mert mellette ápolási díjat kapok nagymamám után aki ápolásra azorul. Elvileg 4 órás munkaviszony, de sehol nem számit annak...

2019. ápr. 29. 18:25
 24/28 anonim ***** válasza:

Működhet elvileg , de az ápolásit nem tudom pontosan ehhez mit gatolhat esetleg-


Én is így csinàltam és az allaskeresei mellett valtottam kibaz adiszamot meg az őstermelőit év végén, baromfitenyésztés az egyik tev kör nekem is őstermelőként. ( azért furcsáltam , plàne ismerősnél ezzel a fácántól gyöngytyúkon át a struccig volt minden).

2019. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Akkor ha megkernélek ezt pontosabban elmondanád hogyan müködik ez?

Itt is kell adozni meg ilyenek? Mindent mondj el rola legyszi ha nem gond.


Nem ertem en sem mert nekem is van ismerösöm aki.emukat tart es őstermelőivel. Bár ő már közel 70 éves.. akkor lehet h más volt. Minden esetre elég kiabranditó h sehogy sem akar összejönni..

2019. ápr. 29. 18:46
 26/28 anonim ***** válasza:

25: Nem vagyok benne biztos hogy a falugazdász teljesen képben volt, mert nekem van ismerősöm, aki őstermelőként struccot tenyészt.

A gyöngytyúk és a fácán pedig egészen biztos a haszonállat kategóriába esik. A pávában nem vagyok biztos.

2019. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Meglehet. Mondjuk én jellemzően a Nébihnél tapasztalom ezt. Amit ők ( előadó) nem engednek, akkor azt senki nem fogadja el ( pl. működési engedely kapcsán, hiába hogy mindenki másnak megfelel, haccp más megye Nebih engedi, stb. ).


Igyekszem de lehet ma már nem vállalkozok rá, mert telefonról nehézkesebb írni.

2019. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Ő a megyei falugazdaszunk. Es azt mondta h tuti nem tartozik bele a fácán és a páva, strucc emu az őstermelőibe mivel nincs ilyen alkategoria es hobbi állatnak tekintik. Azt mondta volt már ebből kavarodasuk és biztos benne h nem tartozik bele a baromfi tenyésztesbe. Most akkor hova mehetnék tovább?

Hiszen ő a megyei falugazdász. Van másik is. Esetleg kérdezzem meg a másikat?

2019. ápr. 29. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!