Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan adózik az, akinek csak...

Hogyan adózik az, akinek csak kevés bevétele van pl. havi 20-30-50e Ft és nincs mellette más munkahelye? Legalábbis kezdetben ennyi, később majd lehet több. Milyen adózási formát lehet ilyenkor választani?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 09:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben inkább erre koncentrálnék.
2019. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. akkor ezek szerint nincs megoldás. ha lesz főállásom (bár kisgyerekek mellett inkább részmunkaidős) akkor mással már tuti nem lesz időm foglalkozni, a vállalkozást azért gondoltam mert nem tudok főállásban dolgozni. na mindegy
2019. jún. 17. 16:08
 13/32 anonim ***** válasza:
Esetleg az adószámos magánszemély játszhat, aztól függ miből lenne ez a kis pénz.
2019. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, utánaolvastam, talán az adószámos lenne a legjobb.Csak az a baj, hogy ott az a feltétel, hogy ne legyen rendszeres, üzletszerű. Nem tudom ez teljesen pontosan mit takar, mert az ember mégis csak az a célja, hogy minél többet értékesítsen. Na ennek még utána érdeklődök.
2019. jún. 18. 09:17
 15/32 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ebből így nem lehet jól kijönni.

Mármint nincs főállásod ezért a járulékokat neked kéne befizetni magad után ha vállalkozásba kezdenél. Ha pedig lenne főállásod (vagy tanulnál valahol) akkor 25-öt elég lenne fizetned. Értelemszerűen úgy kell kalkulálni, tervezni, hogy ezt a 25/50 ezer forintot ki tudd termelni és ezen felül még pluszban is legyél. Ha most teszem azt valami szép vázákat csinálsz de csak 5000 forintért lehet eladni darabját, neked meg 1 hét elkészíteni egyet akkor láthatod, hogy a havi 20 bevétel hiába lenne elég a “családi kasszába”, a járulék befizetése után mínuszban lennél. A váza természetesen egy fiktív példa, helyettesitsd be ide a saját terméked.

Úgy tervezz, hogy a járulékod és esetleges anyagköltséged bejöjjön és még értelmes hasznod is legyen. Mert hiába 250 a bevétel ha 240 elmegy a kiadásokra akkor gyakorlatilag nagyon keveset kerestél ha megnézed mennyi időt fordítottál rá.

Ha nincs időd, és esély sincs rá, hogy több bevételt szerezz akkor tényleg jobban jársz egy részmunkaidős állással.

Vállalkozni meg tényleg ne olyan mentalitással kezdj, hogy “havi egy millió sose lesz”. Keress olyat amivel még több is lehet.

Nézd meg pár Kft (tudom az már nem egyéni vállakozás) éves beszámolóját, 40-50 millió forint árbevétel évente kb még mikrovállalkozásnak számít, holott 3-4 millió bevételük van havonta. Nagyobb vállalkozásoknak simán 100 millió fölött van az éves bevételük. Persze a kiadás oldal se mindegy, nézegesd azt is.

2019. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Kár hogy erre még nem találtak ki valamilyen hivatalos adózási formát, hacsak nem az adószámos megoldással működik a dolog, az nagyon jó lenne, ennek még majd adok egy esélyt. 4 órás állást folyamatosan keresek, ez is nagyon jó lenne, ha sikerülne. Egyelőre nyári szünet van, itthon vannak a gyerekek, szóval mindenképpen szeptembertől indul a munka, akármi is lesz.

Viszont azt nem értem, hogy akik mondjuk táskákat, ruhákat varrnak vagy vázákat készítenek, akkor ők hogy csinálják? Ugyanis a 25e is sok havonta befizetni.

2019. jún. 21. 13:37
 17/32 anonim ***** válasza:

Mi lenne a tevékenység? Könyvelőként mondom, hogy nagyon vigyázz az adószámos magánszemély dologgal, mert könnyen bele lehet bukni, nagyon sok példa van rá sajnos.


Amúgy meg ha valaki nem tud kitermelni havi 25 ezret, akkor el kellene gondolkodni, hogy megéri-e egyáltalán vállalkozni.

2019. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Kata 25e befizetéshez tudtommal nem elég a heti 20 órás állás, plusz a könyvelőnek is van díja.

Adószámmal el lehet indulni, ha jobban megy kiváltod a vállalkozóit, több ismerős csinálta így.

2019. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint azért nincs erre megoldás, mert kevés embert érint. Feltételezik, hogy aki vállalkozásba kezd, az ha nem is rögtön az elején de rövid idő után havi 25 ezer forintot ki tud termelni. Egy jó szakember, legyen az villanyszerelő vagy bármi hasonló szinte naponta elkér ennyit, de 3-4 ezres órabér alatt nemigazán találsz. Nekik a havi 50 az 2-3 nap munkából megvan.

Az, hogy valaki otthon unatkozik és épp nem talál állast, vagy a gyerekek miatt nem tud, az kellemetlen lehet de erre nem kell egy külön cégformát kitalálni. Aki meg táskákat csinál és eladja, az lehet tud annyit csinálni és olyan áron adni, hogy megérje. Illetve ha nem megélhetés miatt vállalkoznál csak jól jönne egy kis “zsebpénz” a családi kasszába akkor kb mindegy mennyi marad meg csak ne veszteség legyen.

Ha anyagköltség, plusz járulék után marad 20 ezer forintod havonta az megélni édes kevés, de mondjuk pont veszel 1-1 cipőt a gyerekeknek. De ilyen helyzetben az alkalmazotti lét tűnik a legjobb megoldásnak.

Nem tudom hány évesek a gyerekek, illetve milyen messze van a suli, de akár egy normál 8 órás is beleférhet. Reggel beviszed őket, mész dolgozni délután meg hazamennek ha elég idősek hozzá. Ha nem akkor nyilván csak pár év múlva, de ez se lehetetlen opció.

2019. jún. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Az adószámos dologba hogyan lehet belebukni, mi a gond vele? A vállalkozás, 8 órás állás felejtős, max 4-(6) órát tudok foglalkozni naponta bármivel. Az adószámos jöhet már csak szóba. Több mindenre is gondoltam, táskák, ruhák, kézműves cuccok, saját könyv. A gyerekek még kicsik(ovis, kisiskolás), ha jön egy betegség, akkor a munkának lőttek, meg ugye az iskolai szünetekben sem tudok dolgozni munkahelyen, csak itthon, tehát olyat ne írjatok hogy teljes állá plusz még vállalkozzak.
2019. jún. 25. 08:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!