Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan adózik az, akinek csak...

Hogyan adózik az, akinek csak kevés bevétele van pl. havi 20-30-50e Ft és nincs mellette más munkahelye? Legalábbis kezdetben ennyi, később majd lehet több. Milyen adózási formát lehet ilyenkor választani?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 09:35
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Majd akkor csak időközönként árulom a dolgokat, hogy ne lehessen belekötni a rendszerességbe.
2019. jún. 25. 16:04
 22/32 anonim ***** válasza:
A rendszeresség és a folyamatosság nen ugyanaz.
2019. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Azért ha ellenőrizni akarnak akkor nem hülyék ám akik ezt végzik. Ha azt látják, hogy nem havonta adsz el 10 darab akármilyen terméket, hanem félévente egyszerre 60 darabot, akkor megtudnak büntetni. Ne a rendszert akard kijátszani, hanem alkalmazkodj hozzá és hozd ki belőle a legtöbbet.

Ha meg nincs időd eleget foglalkozni a vállalkozással, akkor hagyd abba. Ez olyasmi mint a sport. Soha nem leszek profi, de mégcsak átlagosan jó sportoló se, ha heti fél órát vagyok hajlandó rászánni az edzésre meg úgy általában az egészre. Na, sikeres vállalkozó sem leszel ha nem fektetsz bele elég időt.

Írtad, hogy teljes munkaidős állást ne írjunk, mert kisebb gyerekeid vannak. Fel se tudnám sorolni hány nőt ismerek aki dolgozik annak ellenére, hogy gyerekei vannak. Ha beteg a gyerek az is megoldható, veszel ki szabadságot, rábízod a nagymamára, hívsz egy bébiszittert, ezeregy megoldás van rá, illetve reméljük nem betegek olyan gyakran. Az iskolai szünetre is van megoldás. Napközis táborok, szintén nagyszülők (ha élnek és foglalkoznak az unokákkal). Vagy keress olyan munkát ahol a nyár uborkaszezon és inkább ősszel/télen van hajtás.

Továbbá ha jelenleg is otthon vagy és csak egy kis kiegészítés kell a családi kasszába, azt miért nem teremti elő a férjed? A fizetés nagy részét elméletileg így is ő keresi, hát vállaljon több munkát, keressen új munkahelyet aztán máris meglesz a kis kiegészítés amire most szükség lenne. Ne a kifogásokat, meg a kiskapukat keresd hanem a megoldásokat.

2019. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem akarom én kijátszani, pont azért érdeklődök utána, mert szabályosan szeretném csinálni, csak nem értem a rendszert. Szerintem semmi logika nincsen benne. Nem értem pl. a kata miért így van kitalálva, hogy mindenki egyformán fizet fix összeget, miért nem a jövedelem arányában, ahogy a fizetésből is arányosan vonják az adót, még aki 2 órára van bejelentve, az is kap fizetést, nem mínuszra jön ki. katánál meg az 500 ezres jövedelemből is csak 50ezret kell befizetni, meg a 30ezerből is, hát ebbe mi a logika? Igenis sok embernek van ilyen problémája, azért tettem fel a kérdést, és a legtöbben adószámosak szerintem. Csak azt nem értem, miért nem lehet ezt is egyértelműen megfogalmazni, miért kell mindenkinek egyesével könyvelőhöz menni, aztán kapnak ilyen-olyan választ, de soha nem lehetsz benne biztos, hogy nem büntetnek meg.
2019. jún. 26. 08:19
 25/32 anonim ***** válasza:
A kata egy átalányadó, pont ez a lényege, hogy fix összeg minden hónapban. Adózz simán SZJA szerint és az jövedelemarányos, az úgy van kitalálva.
2019. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem érthető, hogy 50 ezer az adó havonta kata esetén. Mennyire lenne életképes egy olyan vállalkozás (vállalkozó) aki még havi 50 ezer forintot sem tud kitermelni? Persze neked ez csak hobbi lenne és nem fő megélhetés, viszont túl sok embert ez nem hinném, hogy érint. Katás vállalkozók legtöbbször maszekoló szakemberek, nekik pedig tökéletes. Havi egymillió forint bevételig elég 50 ezret adózni. Aki pedig kimegy beszerelni egy gáztűzhelyet és fél óra után kap 10 ezer forint munkadíjat annak nem gond ennyit befizetni.
2019. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nem mindenki maszekoló szakember, aki fél óráért 10ezret kér. Nem mindenki tud nagy pénzeket kérni egy-egy munkáért/termékért. Szerintem sok ember van, aki a kicsit is értékelné. Miért nem lehet először kicsiben megpróbálni valamit veszteség nélkül, nem értem. Úgy látom mindenki csak a jól keresőknek akar kedvezni.
2019. jún. 28. 12:14
 28/32 anonim válasza:
Esetleg megoldás lehetne az elején az is, ha hasonló tevékenységű katást kérsz meg, h számlázzon helyetted, te pedig fizetsz neki vmennyit ezért.
2019. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Vagy ha ez nem járható, pályázz meg induló vállalkozások részére kiírt támogatást. Munkaügyi központban tudsz érdeklődni.
2019. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Természetesen csinálhatja, hogy megkér egy hasonló tevékenységű katás vállalkozót, viszont ebben a formában ez sem lesz szabályos. Hisz akkor elég lenne ha én kiváltom az egyéni vállalkozóit, közben meg az egész család dolgozna és én számláznék.

Alkalmazni úgy tudom alkalmazhat egyéni vállalkozó is, de az már más tészta és az a kérdezőn nem segít.

2019. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!