Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szerint bunkóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint bunkóság lenne szólni neki, szerintem meg ez még kedves reakció. Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Felvettem egy új takarítónőt. Igazából elég jó dolga van nálunk, mert jóval több fizetést kap, mint az átlag takarítónői fizu, kedves is vagyok vele, nem házsártoskodom. Viszont ma elhozta a BETEG lányát is. Mármint amíg ő takarított, addig a lánya a mi házunkban volt, tévézett, utána meg is kellett ebédeltetnem, pedig nem terveztem főzni, a gyerekek mind az isiben, oviban ebédeltek. Meg kissé zavart is a jelenléte, hát könyörgöm, mégis vadidegen, meg még a munkában is hátráltatta az anyját. Arról nem is beszélve, hogy azért nem ment iskolűba, mert beteg volt, hát azért az már... Én arra gondoltam, szóvá teszem ezt a takarítónőnek, persze udvariasan, mert ilyet akkor sem illik csinálni. Férjem szerint ne szóljak, mert bunkóság, és amúgy sem olyan nagy ügy ez. Szerintem meg az. Most akkor kinek van igaza?

2013. jún. 11. 18:35
 61/101 anonim ***** válasza:
40%
Ja, a férjed legalább Úriember!
2013. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon korrektül viselkedtél, kérdező, annak ellenére, hogy ilyen kínos helyzetbe sodort a takarítónőd. A támadásokkal ne foglalkozz, irigyek rád, mert nektek telik erre.

Hogy mit tegyél? Ha többször nem fordul elő, én nem szólnék érte, ezt így egy alkalommal elnézném. Viszont rendszer ne legyen belőle, ha még egyszer ez lesz, akkor mindenképp szólj neki!

2013. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
74%

Basszus, azért amíg a Kérdező ad pénzt és fizet, addig hadd ő döntse ár el, hogy mi fér bele a munkakörbe.

Szánalmasak vagytok és irigyek. A gyerekes sajnálom, de azért nekem égne a pofámról a bőr, ha a MUNKÁLTATÓMTÓL simán elnézem, hogy nekiáll kaját főzni a gyerekemre.

2013. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
66%
Tök mindegy, honnan nézzük, akár barátságos a viszony, akár nem, akkor is szólnia kellett volna, hogy elhozza a gyereket. Az meg különösen nagy bunkóság volt, hogy a gyerek ott nyivákolt egész nap, hogy éhes, ezzel kizsarolva a kosztot. Mármint a takarítónak lehetett volna annyi esze, hogy hoz magával legalább egy zsömlét, ha másra nem telik, vagy egy péksütit. Én megmondanám neki, hogy legyen önálló és gondoskodjon magáról, ne a te idődet és cuccaidat pazarolja.
2013. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
35%

A "tudni kéne hol a helye" mondatoktól hányni tudok! Milyen ember milyen übermensch írhat le ilyen mondatot?

Amúgy ha még egyszer elhozza, elmondhatod neki, hogy többet ne tegye, bár szerintem egyszeri alkalom volt. ha akkor nem küldted haza utólag felesleges ezen idegeskedni.

2013. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező kicsit későn kapcsolt, de ez előfordul, nem mindenki tud azonnal tökéletesen lereagálni váratlan dolgokat. Más rosszat nem tudok rá mondani, mert egyetértek: az ő saját házába csak ne állítsanak be egy beteg csimotával. Szólnia kellett volna, ez alap. Ahogy az is, hogy ha megengedik, hogy ott legyen a gyerek, akkor minimum figyelünk rá, hogy lehetőleg ne nyivákoljon a munkaadónak és ne zavarjon minket a munkában. S a kérdőre vonáskor (hogy miért is jött) leadott "ah, nem is oly beteg" sem egy korrekt, másokra tekintettel levő viselkedés. Kényszerhelyzet ide vagy oda, viselkedhetett volna körültekintőbben. Azt hiszem, sokaknak ennél sokkal okosabban kell beszélni a munkaadóval...

De ha túl maximalista is lennék a takarítónővel, abban totál biztos vagyok, hogy szólnia KELLETT volna. Alap.

2013. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:
34%
beteg a gyereke mégis akkor hova tegye azt még se mondhatja hogy nem megy dolgozni mert akkor sec perc alatt kirúgjátok
2013. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, eljátszod a jólelket, aki enni ad a gyereknek, aztán meg felhánytorgatod....

De az azért eszedbe sem jutott, hogy annyira nagylelkű legyél, hogy hazaküld a gyerekkel, hogy pihenni tudjon, és kitakarítottál volna te!

Zavart egy 10 éves gyerek jelenléte? mégis miben, mint írod, a te házadban tévézett!!! :)))) jajj, lett valami baja a tévédnek? Kicsinyes vagy!

2013. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 A kérdező kommentje:
Hol mondtam én, hogy kirúgnám? Szerintem sehol. Annyit kellett volna tennie, hogy felhív: szia, beteg a gyerek, nem tudok menni, ne haragudj. Megértettem volna, ennyi. Kitakarítok magam. És ráadásul nem is tíz éve van a háznál, hogy mindent elnézzek neki. Az sem mellékes, hogy nincsenek pénzszűkében, nem kell kimennie koldulnia a Moszkvára, csak mert nem jött el hozzánk. Mindenesetre ezt még megpróbálom figyelmen kívül hagyni, az azonban biztos, hogy a közeljövőben nem tűrök ilyet, akármilyen beteg is legyen a gyerek, kutya, macska, akárki. Van elég takarítónő, aki szívesen jönne hozzánk. És konkrétan nem az a bajom, hogy gyógyszert meg kaját kellett adni a gyereknek, hanem az, hogy ez etikátlan. Munkahelyre nem viszünk gyereket! Főleg nem magánházba egy beteg gyereket, hogy mindent összefertőzzön. Én sem viszem vendégségbe a gyereket, ha beteg. Főleg, hogy én még fizetek is a takarítónőnek, hát komolyan, az eszem megáll. Mindegy, én ezt még elnézem, de többet már nem.
2013. jún. 11. 21:59
 70/101 A kérdező kommentje:
Az irigykedőkre magasról teszek, én igazán nem tehetek róla, hogy ilyen savanyú a szőlő, ilyen mentalitással nem is viszik semmire.
2013. jún. 11. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!