Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szerint bunkóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint bunkóság lenne szólni neki, szerintem meg ez még kedves reakció. Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Felvettem egy új takarítónőt. Igazából elég jó dolga van nálunk, mert jóval több fizetést kap, mint az átlag takarítónői fizu, kedves is vagyok vele, nem házsártoskodom. Viszont ma elhozta a BETEG lányát is. Mármint amíg ő takarított, addig a lánya a mi házunkban volt, tévézett, utána meg is kellett ebédeltetnem, pedig nem terveztem főzni, a gyerekek mind az isiben, oviban ebédeltek. Meg kissé zavart is a jelenléte, hát könyörgöm, mégis vadidegen, meg még a munkában is hátráltatta az anyját. Arról nem is beszélve, hogy azért nem ment iskolűba, mert beteg volt, hát azért az már... Én arra gondoltam, szóvá teszem ezt a takarítónőnek, persze udvariasan, mert ilyet akkor sem illik csinálni. Férjem szerint ne szóljak, mert bunkóság, és amúgy sem olyan nagy ügy ez. Szerintem meg az. Most akkor kinek van igaza?

2013. jún. 11. 18:35
 81/101 anonim ***** válasza:
18%

Na kérdezõ most elárultál mindent magadról, hogy te sem nõttél fel gazdagságban.

Na azok az emberek válnak ilyenné,amilyenné váltál te is.

En nem nõttem fel szegény családban, mégis emberszeretõ maradtam, és a beteg gyereket is szivesen látnám a takaritónõ anyukájával együtt, mert biztosan nem vitte volna, ha lett volna kire hagynia.


Ez a szó még otthon ugy látszik "nagy szó", hogy valakinek bejárónõje, takaritónõje stb.van.


En mindig megkinálom és örömmel a takaritónõmet, mert igy neveltek.


Nem vagy te féltékeny a takaritónõdre véletlenül, mert ha 10 éves a gyermeke, nem lehet idõs nõ.

2013. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ne tedd szóvá.. egyszeri eset volt. Ha többször csinálja akkor, most ennyiért nem érdemes háborgatni az álló vizet.
2013. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem tök mindegy honnan nézzük. Ha nem tudja másra bízni a beteg gyerekét akar alap hogy, magával viszi. Kérdező ha gyerek korodban tudtál otthon takarítani akkor most minek a takarítónő? Csak nem esik le az aranygyűrű az ujjadról.
2013. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:
100%

83: "Ha nem tudja másra bízni a beteg gyerekét akar alap hogy, magával viszi."


Amellett, hogy szerintem egy beteg gyereket nem kellene rángatni mert nem tesz jót neki, nem alap, hogy be lehet vinni a munkahelyre, vagy akár közösségbe (más kisgyerekes családokhoz) hogy összefertőzzön mindenkit ott és útközben - na meg ugyebár betegen még össze is szedhet valami rosszabb nyavalyát.

Sok más dolgozó anya nem tudja magával ráncigálni a beteg gyerekét a munkahelyére.


" Kérdező ha gyerek korodban tudtál otthon takarítani akkor most minek a takarítónő?"


Szerintem meg ezt nem nekünk kell eldönteni. Nekem nem volt még, de nem a gazdaság jele ma már egy takarítónő. A baráti körömben több anyukának van, és egyik sem gazdagabb az átlagnál,csak olyan helyzetben vannak, hogy ez egy szükségmegoldás.

Kettő anyukát is ismerek, akiknek egy-egy gyerekük olyan betegségben szenved, hogy már az étkeztetése nem olyan egyszerű mint nekem, hogy azt mondom: ma nem volt kedven főzni, eszünk virslit, oszt' csókolom.

Mind a kettőnek rendszeres program a kenyérsütés, tésztagyúrás. Vagy épp a gyerek otthoni vérvétele, minden egyes ételnek a grammra mérése és számolása. Emellett dolgoznak, az egyik nem otthon, de a férje egy paraszt aki semmit nem segít, de legalább a takarítónőt (nem naponta jár hozzájuk) kifizeti, hogy az anyuka ne a belét húzza maga után. A másik anyukának segítene a férje ha tudna, de napi 10-12 órákat dolgozik, mellette anyuka otthon dolgozik ahogy ideje engedi, és bizony nekik jobban megéri ha inkább dolgozik és azzal keresi a pénzt, és nem ő takarít. És biza amikor a gyerekeik között van egy, akinek egy csomag tésztája (ha nem anyuka gürizik a gyúrással) ezer Ft feletti összegbe kerül, akkor igenis számolni kell, hogy mi éri meg jobban...

2013. jún. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
23%
Mint ahogy az is alap, hogy kirúgnak a munkahelyről, ha beteg a gyerek, vagy akár te magad, és nem mész be dolgozni...ezért nem mernek az emberek betegállományba menni, és ezért rángatják a gyereket magukkal, nem szórakozásból!
2013. jún. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 A kérdező kommentje:

Szerintem sem a múltamnak, sem a jelenemnek semmi köze a kérdéshez. Azért van takarítónőm, mert nem szeretnék takarítani, ez elég evidens.

Hogy féltékeny lennék??? Könyörgöm, 36 éves vagyok, hova legyek féltékeny?

És végezetül: engem tényleg nem érdekel, mi dívik manapság, ide többet nem jön a gyerek. Pont. Szóvá már nem teszem, de a legközelebbi eset súlyos következményeket fog maga utám vonni.

2013. jún. 12. 05:47
 87/101 anonim ***** válasza:
55%

túl kemény vagy...értem én, hogy nem tetszett a szitu, de annyira keményen adod ezt elő...nem történt semmiféle hatalmas dolog, amiből probléma lett volna...legközelebb, ha előfordul ugyanilyen, kedvesen kéne közölnöd, hogy menjen nyugodtan haza, ápolja a beteg gyerekét, és miután meggyúgyult, jöjjön újra dolgozni...addig megoldod egyedül...

sőt, ha legközelebb jön takarítani, akkor is mondhatod ezt, hogy ha esetleg megint beteg lesz a gyerek, nyugodtan maradjon otthon és vigyázzon rá...

ha erősködik, hogy nem annyira beteg, közlöd, hogy nem baj... a gyereknek jobb otthon, a saját ágyában az édesanyja mellett...az állását nem kell féltenie...ennyi

ugy gondolom ez határozott is és kedves is...célt érhetsz vele...nem kell ennyire keménynek lenni! elég, ha határozott vagy egy-egy mosollyal...

24L

2013. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, minek kell a másik életében vájkálni? Öcsém, annyira pofátlan némelyik válaszoló, hogy nekem ég a képem helyettük.

A tények: NEM VISZEK A MUNKAHELYEMRE SENKIT MAGAMON KÍVÜL, MERT OTT PÉNZT KAPOK A MUNKÁLATAIMÉRT. HA NEM TETSZIK, ELKÜLDENEK A FRANCBA, MERT VAN MÉG EZER EMBER, AKINEK SZÜKSÉGE VAN A MUNKÁRA.


Ez van. Ha beteg a gyerek, akkor se a munkáltató dolga ezt elrendezni. Kérdező, ebből ne csinálj nagy balhét, de legközelebb azért mondd meg, hogy ez egy munkahely, ilyet nem csinálunk, különben majd felveszel egy olyan nőt, aki nem hordozza oda a családját idegen házba.

2013. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki milyen munkahelyen dolgozik, hogy ott természetes, hogy egy szó nélkül magával viheti a beteg/nem beteg gyerekét. Szerintem az a minimum, hogy oda telefonál és rákérdez, hogy viheti -e? Vagy a kedves válaszolók mind olyan munkahellyel rendelkeznek, ahol a főnökük nemhogy szó nélkül hagyja ha csak úgy egyik reggel a gyerekkel jelennek meg dolgozni, de még a kezét is illedelmesen tördeli, hogy szegénynek jut -e meleg étel? Tényleg ennyire jó munkakörülmények vannak máshol, csak mi választottunk sz.rul?

Nem bunkóság szerintem megbeszélni a takarítónővel, hogy megérted, ha hirtelen nem jutott jobb megoldás eszébe, de máskor inkább telefonáljon oda és legfeljebb nem megy aznap dolgozni. Nem értem ez miért lenne akkora taplóság.

2013. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igenis tedd szóvá, mert ezután a takarítónőd úgy fogja gondolni, hogy ez ellen neked semmi kifogásod, nyugodtan megteheti.

Ha meg legközelebb emiatt kirúgnád, úgy hogy nem szólsz, joggal érezhetné igazságtalannak, hiszen elsőre nem volt gond.


Amúgy igen bunkó dolog volt tőle, minimum, hogy szólni kell előtte, a gyerekről meg gondoskodni. De hát, szemesnek áll a világ...te is csak utólag morogtál, nem akkor. :)

2013. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!