Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha valaki megölt egy macskát...

Ha valaki megölt egy macskát azért fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Ha valaki megölt egy macskát (jelen esetben az én macskámat) azert fel lehet jelenteni? És ha igen milyen büntetést kaphat? Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 28. 10:56
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
84%

Azért itt nem kell túllihegni ezt a kérdést.

A kérdezönek foggalma sincsen mi lett a macskával mert 2 hete nem hallott róla.


Amikor "megverték" lehet, hogy egy autó csapta el, föleg a leírtak alapján egy tipikus autóbaleset.


Nekünk is tünt el még régebben egy macskánk, még a chippes idöszak elött. Anyukám a boltban mesélte kb 2 évvel késöbb, hogy az a szép macsakával nem tudjuk mi lett, mire a sorban mögötte egy tölünk 2 utcával arrébb lakó mondta, hogy ö pár éve egy ilyen szép macskát talált az útszélén kora reggel elcsapva és mielött a legyek belepték volna elásta az árokparton.


Ezekkel a feltételekkel a rendörség csak mosolyogna egyet, mert egy macskával akármi is lehet, föleg ha feljelented a szomszédot és 2 hét múlva elökerül a macska, akkor azért neked is ciki lenne.

2019. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem és esküszöm, hogy nem kötekedni akarok, de:


1. Ha tudod, hogy már előtte félholtra verte valami barom, akkor miért engedted ki?

2. Ha ennyire barátságos, akkor simán elvihette valaki, gondolom se nyakörv sem chip nem volt benne. De simán bánthatta is valaki.

3. Elüthették, elkapta egy kutya.


Meg hogy gondoltad? "Jó napot! Nem.maga ölte meg véletlenül a macskámat?"

2019. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként téged is megbüntethetnek, ugyanis kötelességed telken belül tartani. Ha bemegy a szomszédba és kárt csinál, akkor téged vesznek elő, nem a szomszédot, aki esetleg agyon csapja.

Nem mondom, hogy ez igazságos, de jó tisztában lenni vele, hogy hiába reklamalsz, a te törvényi kötelezettséged volt biztosítani, hogy telken belül maradjon.

Ha lecsapja egy autó, te fizeted a javítását. Ő nem "fizet" azért, mert megölte. (akár szándékosan is)

2019. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom...csak érdeklődtem hogy ha esetleg megölték volna akkor lenne e értelme rendőrséghez fordulni. Egyébkent nem utcárajárós cica volt...soha nem láttam sem én sem más családtag az utcán.
2019. aug. 28. 12:00
 15/59 A kérdező kommentje:
11:58 abból ahogy hozzállsz úgy látom nem volt macskád...egy macska nem olyan mint egy kutya hogy bent tudod tartani a házba.... És nem ugy gondoltam csak egyszeruen megkerdezni hogy nem e latta.
2019. aug. 28. 12:03
 16/59 anonim ***** válasza:
94%

"nem utcárajárós cica volt...soha nem láttam sem én sem más családtag az utcán."


Az első oldalon azt írod, hogy rendszeresen átjárt a szomszédokhoz és volt, amikor 3 napra eltűnt. Akkor meg miről beszélsz?

Bent kell tartani a házban, a kertben meg kennelt tudsz csinálni neki, vagy felügyeletettel lehetsz kint vele. Ez van tényleg, nem olyan világot élünk, ahol nyugodtan kicsaphatod kóborolni. Érhette baleset, elkaphatta kutya vagy ehetett mérget. Az sem biztos, hogy szándékosan ölték meg.

Ez mind feltételezés és ki fognak röhögni a rendőrségen ezzel. Sajnálom.

2019. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:
11:59 akkor ezek szerint szerinted az normális ha bemegy egy macska a hazadba hogy agyonvered? Mert ha igen akkor nagyon nagy baj van a mai vilaggal.
2019. aug. 28. 12:07
 18/59 anonim ***** válasza:
91%

Kerdező,4 ivartalanított macskam van bent a házban. Ennyire sötét vagy,hogy szerinted egy macska ott nem marad meg?


A masik meg,hogy ne sipakolj,olvass utána a törvényeknek és rajössz,hogy a macskádat köteles vagy a saját telkeden tartani. Bárhol máshol éri baleset,téged vesznek elő.


Na meg olvass utána egy kicsit a felelős állattartásnak. Méghogy nem marad meg házban. Eszem megáll a sok félkegyelmű miatt...

2019. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:
12:07 kertes hazba lakunk...a kertbe járkalt mindig és a kerten át ment át a szomszédokhoz...
2019. aug. 28. 12:09
 20/59 anonim ***** válasza:
88%

"egy macska nem olyan mint egy kutya hogy bent tudod tartani a házba"


Pedig több millió macska él le évtizedeket házban. Ki kell ivartalanítani és többet kell vele foglalkozni.

Az ablakokra/erkélyre macskahálót kell venni, hogy ne tudjon meglépni.


Az én benti macskàm tegnap este óta alszik, csak enni meg pisilni kelt fel. Délutántól estig aktív (megszakításokkal), akkor játszunk együtt is és rengeteg játéka és bútora is van, amikkel el tud szórakozni. Az akváriumot is állandóan figyeli ilyenkor.

És jól el van, nem vágyik ki. Szoktatás kérdése az egész. Meg persze ivartalanítàs nélkül nem fog menni.

2019. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!