Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha valaki megölt egy macskát...

Ha valaki megölt egy macskát azért fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Ha valaki megölt egy macskát (jelen esetben az én macskámat) azert fel lehet jelenteni? És ha igen milyen büntetést kaphat? Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 28. 10:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
75%

"mert akarmelyikrol at tudott ugrani a keritesre"


Nézzd már meg mi az a macska biztos kerítés.

Hiába ugrik a kerítésre ha nem tud átmászni rajta...

2019. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
12:22 nekem is van meg egy perzsa cicam 1 eves es az se megy sehova, miota hozzam kerult nem hagyta el az udvart pedig o is megtehetne
2019. aug. 28. 12:25
 33/59 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyíték nélkül nem csinálnak semmit, max. kiröhögnek és megbüntetnek, hogy nem tartod telken belül a macskád.
2019. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
12:24 igen tudom mi az a macskabiztos kerites
2019. aug. 28. 12:26
 35/59 anonim ***** válasza:
74%

Ha bizonyítékod lenne(kamera felvétel mondjuk) sem tenne semmit a rendőrség, felfüggesztettnél többet 100%, hogy nem kapna.. Ha nem tudod megoldani a bent tartását, akkor ne tarts macskát többet szerintem.

De tényleg pár ezer forintos tétel minden ablakot szökés biztossá tenni. A kerítés nagyobb tétel, talán a görgős megoldás a legolcsóbb + minden lyukat befoldozni. Ahol a feje atfer, ott az egész macska is, ez az alap szabály. (nincs kulcscsontuk)

2019. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
12:34 koszonom a valaszt. Sajnos nincs bizonyitek..de egyenlore az sem biztos hogy meghalt, csak sejtem mivel ilyen sokaig meg nem volt eltunve soha
2019. aug. 28. 12:40
 37/59 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ha a macskabiztos kerítes nem opció,zárt kifutót csinálj. Az egyszerű,csirkeháló.
2019. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
85%

11.58-as vagyok. 2 macskám van bent, a házban. ;) az előző macskám 17 éves volt amikor el kellett altatni daganat miatt, szóval igencsak mellélőttél.


Hiába kötekedsz feleslegesen, köteles vagy a saját portádon belül tartani a macskádat. Értsd: nem mehet át a szomszédba kárt okozni. Én sem voltam boldog amikor a szomszédom macskája rendszeresen a pázsitom közepére szart, ezért szóltam neki, hogy oldja meg, hogy ne jusson át hozzám és ne fosztogassa a madáretetőmet.


Arról nem is beszélve, hogy a macska az úton valesetveszélyes, mert ha valakinek nem perverziója matricára lapítani a macskát, akkor vagy kerülnie kell vagy fékezni, ami nagyobb sebességnél nem mindig kivitelezhető.

2019. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
85%

1. Bizonyíték nélkül semmit nem tehetsz.

2. A te felelősséged, hogy meglógott.

2019. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 Jsbsnaj ***** válasza:
69%
Ha beszélsz a szomszéddal akkor azt mindenképp vedd fel hangfelvételere hátha beismeri.
2019. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!