Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha valaki megölt egy macskát...

Ha valaki megölt egy macskát azért fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Ha valaki megölt egy macskát (jelen esetben az én macskámat) azert fel lehet jelenteni? És ha igen milyen büntetést kaphat? Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 28. 10:56
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyíték nélkül sajnos hiába jelentenéd fel, a rendőrség semmit sem tehetne.

Téged viszont valóban megbüntethetnek azért, ha nem tartod a háziállatodat telken belül. Ha a macska elmegy a telkedről, egyrészt balesetet okozhat az utakon, kárt okozhat más telkén: összesározza a teraszt, összekakilja a gyerekek homokozóját, kiássa a virágokat, de olyat is olvastam már, hogy egy macska elkapta egy kissrác tengerimalacát a szeme láttára :( természeti károkat is okozhat, ha védett madarat, védett állatot ejt el zsákmányként.

Másrészt a macskára is számtalan veszély leselkedik: autók, kutyák, állatkínzók, mérges szomszédok, paraziták, élősködők, de mérgezett állatot is felfalhat és elpusztul.


Egy ilyen környéken (ahol ilyen állatkínzók laknak) én nem is engedném ki szívesen a macskámat. Ha kintre volt szoktatva kicsiként sem késő elkezdeni a bent tartást. Szerezz be vagy építs neki macskabútorokat, amin kiszaladgálhatja magát, legyen sok játéka, foglalkozz vele (fárasztani kell, madzag után futkosás, ladbagurigatás, tollas bot kergetés stb.), ha ez sem elég, akkor vidd el sétálni hámmal (erre is szoktatni kell, mert az első néhány alkalommal le akarja majd venni a hámot, ugyanis szokatlan a számára).

Az ablakokra tegyél macskahálót, legyen neki bent alomtálcája és érdemes vágni a körmét is.


A "macskát nem lehet megkötni" kijelentést sosem értettem. Egy macskát ugyanúgy nevelni, idomítani kell és foglalkozni vele ahogy egy kutyával is. Egy neveletlen kutya, akivel nem foglalkoznak, nem kötődik a gazdájához ugyanúgy lelép, csak egyszer hagyd nyitva a kertkaput, de talán még az se kell, kiássa magát a kerítés alatt... szó szerint véve megkötni meg semmilyen állatot nem kellene, szerintem állatkínzás.

2019. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
15:50 rengeteget volt foglalkozva a cicaval mindig. Mikor meg par honapos volt pl. csak bent volt hajlando elvegezni a dolgat csak alomtalcaba, ha kint vplt akkor is bement hogy elvegezze a dolgat...aztan lett belole ekkora csavargo
2019. aug. 28. 16:12
 43/59 A kérdező kommentje:
Es persze szerintem is lehet nevelni a cicat..de megsem ugy mint egy kutyat.tudom mirol beszelek mert van egy nemetjuhaszom is, ha ra szolok hogy maradjon vagy ilyesmi megteszik mig egy cicanak nem lehet ilyen szinten parancsolni
2019. aug. 28. 16:14
 44/59 A kérdező kommentje:
11.58 szerintem 2-nk kozul te kotekedtel. En feltettem egy egyszeru kerdest..
2019. aug. 28. 16:17
 45/59 A kérdező kommentje:
11.58 mint mar mondtam a cica nem jart ki utcara...de nem hinnem hogy az akkora utcaba amibe 1 auto is nehezen fer el 220 km/h van süvítenének az autók:))
2019. aug. 28. 16:19
 46/59 anonim ***** válasza:
81%

Kamera van rajta, vagy kint vagy vele 0-24, hogy tudd, hogy nem kolbászol semerre?


Egyébként teljesen mindegy, a szomszédba sem mehet át. Ráadásul ha valamelyik szomszéd kutyája szétszedte, akkor sem lehet egy szavad sem, mert ott sem lehetett volna.

2019. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
16.59 mivel egesz nyaron otthon vagyok es latom hogy sehova nem megy ebbol kovetkeztetem hogy maskor se megy sehova. A szomszedok kozul pedig csak 1nek van kutyaja..az is tacsko.
2019. aug. 28. 17:05
 48/59 A kérdező kommentje:
Egyebkent tenyleg nem ertem...engem neveltek rosszul vagy a vilaggal van baj? De nekem egyertelmu hogy csak mert atlep a kertembe egy idegen allat nem fogom megolni.
2019. aug. 28. 17:06
 49/59 anonim ***** válasza:
78%
Te nem, de lehet, hogy egy kutya, aki a saját területét ösztönösen védi, igen.
2019. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
17.25 nem hinném hogy egy tacskó ártani tudott volna neki olyan szinten hogy belehaljon.
2019. aug. 28. 17:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!