Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a tenyészállatok...

Laylah kérdése:

Mit gondoltok a tenyészállatok szőrméjének felhasználásáról?

Figyelt kérdés

Üdv. Személyesen azt elítélem, ha egy állatot a szőrméjéért tartanak és ölnek meg. Viszont azokkal az állatokkal szemben, amik egyébként is feldolgozásra kerülő haszonállatok (pl. sertés, marha, esetleg kecske, bárány), úgy érzem, hogy ha már elveszik az életüket, akkor törekedni kell arra, hogy minél több részt felhasználjunk belőlük, ne haljanak meg hiába. Ezen okból kifolyólag én nem ítélem el a haszonállatok bőréből és/vagy szőrméjével készült tárgyakat.

Ti mit gondoltok erről?



2020. okt. 3. 19:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:

90-es, de ízlés kérdése ugyanúgy. Te írtózol tőle, én meg nem, valakinek meg tetszik. Hasznosnak hasznos, mint írtam, úgyis csak kárbaveszne.


"A szőrme és a bőr tényleg azé, aki beleszületik." ez a te állításod, de ez sehol sincs kőbe vésve.

"A hús/gyökér/gyümölcs azé, aki kinövesztette" hülyén hangzik, nem?

A bőr szövet, a hús szövet, a növények is alapvetően szövetekből épülnek fel.


Nem lehet érzelmi alapon eldönteni ezt a kérdést.

2020. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
Azért a gyümölcshéjhoz ne hasonlítsuk már :)
2020. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
91, nem ízlésbeli kérdés ez, hanem erkölcsi. A gyümölcshús-gyümölcshéj pedig nem hasonítható az állati húshoz-bőrhöz nyilván.
2020. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:

Semmi köze az erkölcshöz.

Erkölcsi kérdés a megcsalás, ízlés kérdése az anyagválasztás.


Hogy ne lehetne más szövetekhez hasonlítani? Mi a más benne?

2020. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
Remélem, csak vicceltél, 94. Egy központi idegrendszerrel ,fájdalomérzettel, érzésekkel rendelkező gerinces állatot hogy képes valaki egy almával összevetni ? Nem is értem. Másról sem beszéltünk eddig sem , csak az erkölcsi vonzatról és arról, van-e értelme egyáltalán a mai világban még a bőrt, szőrt használni, hisz ezer dolog kiváltja már. Az ízlést te hoztad ide, nem sok köze van a témához.
2020. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért lenne jobb egy, a húsáért egyébként is vágóhídra küldött pl. marha bőrét a szemétbe dobni, mint felhasználni. Az állat így is, úgy is meghal, ezen nem változtat az, hogy fel van-e használva a húsán kívül más, pl. a bőre vagy a csontja. De szerintem tisztességesebb, hogy ha már az életét adta értünk (tudom, elvették, nem önként adta), akkor az a minimum, hogy a lehetős legjobb tudásunk szerint igyekszünk minden porcikáját felhasználni, hogy az áldozata ne legyen hiábavaló.
2020. dec. 1. 11:33
 97/111 anonim ***** válasza:
Igen, én írtam az előző oldalon, hogy racionálisnak racionális (manapság még), de erkölcsileg kifogásolható is egyben, illetve akkora túlkínlat és túltermelés van (lassan már a harmadik világbeli lakosoknak is két szekrény ruhája lesz), hogy már nem tudunk vele mit kezdeni, évtizedek óta gyártjuk a felesleges termékeket - többek között- bőrből is ,mint ahogy sok másból. Felhasználhatod, csak kérdés, minden mindenkinek 5 bőrkabát és 2 új autó erdeti marhabőr huzattal. Ráadásul mikor ma már senki nem használ véglegesen, rongyolódásig egy ruhát sem (sokszor soha fel nem vett ruhák, cipők mennek a gyűjtőkonténerbe) azzal is felesleges már érvelni, hogy tartós, örök darab. Igen, de minek, ha egy szezon alatt megunnak mindent a vásárlók.Nem tartom életszerűnek, hogy ha valaki megvesz ma pl. egy szőrmebundát ,azt fogja kizárólag viselni 40 évig. Jövőre vesz mellé 3 másik kabátot.
2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 A kérdező kommentje:
Amíg van rá kereslet, addig lesz gyártás is. Én sem értem, hogy vadiúj ruhákat vagy bármilyen tárgyat miért kell kidobni, miért nem használják, ha már megvették, de az emberek java része ész nélkül pazarol, az tény.
2020. dec. 1. 11:48
 99/111 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ha most leállítanánk az egész világon a ruhaipart (mindenféle anyagból), akkor se kéne még pár generáció kihalásáig egy darab új ruhát sem gyártani. Múltkor olvastam is erről, hogy hányszáz-hányezer ruha jut egy főre . Rengeteg. Illetve mivel ezer anyagból tudnak ma már ruházatot készíteni, emiatt is pótcselekvés a bőrcucc gyártás. Igen, ha már lelőttük a marhát, célszerű mindenét felhasználni, de szükség az nincs rá.
2020. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 A kérdező kommentje:
Inkább veszek fel a szeles őszi időben egy bőrdzsekit, mint egy műanyagból készültet. Az utóbbi az soha nem fog lebomlani, és a legtöbb ilyen ruházati termék nem újrahasznosítható.
2020. dec. 1. 11:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!