Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a tenyészállatok...

Laylah kérdése:

Mit gondoltok a tenyészállatok szőrméjének felhasználásáról?

Figyelt kérdés

Üdv. Személyesen azt elítélem, ha egy állatot a szőrméjéért tartanak és ölnek meg. Viszont azokkal az állatokkal szemben, amik egyébként is feldolgozásra kerülő haszonállatok (pl. sertés, marha, esetleg kecske, bárány), úgy érzem, hogy ha már elveszik az életüket, akkor törekedni kell arra, hogy minél több részt felhasználjunk belőlük, ne haljanak meg hiába. Ezen okból kifolyólag én nem ítélem el a haszonállatok bőréből és/vagy szőrméjével készült tárgyakat.

Ti mit gondoltok erről?



2020. okt. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:

28, azért ha az ősember nem nyúzta volna le az állatot, nem élte volna túl a telet a legtöbb éghajlaton. Egy vegán emberiség nem szaporodott volna igy el.Még az űrbe is lakát küldtük magunk helyett.


ja, Indiában szent állat a tehén, gyakorlatilag vegetáriánus a lakosság. A muszlimok nem esznek disznót. Náluk legalább jó dolguk van.

2020. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
2020. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:

3-es nem volt elengedhetetlen a hideg területeken való elterjedés.


Vega/vegán társadalmak is eljutottak volna előbb/utóbb a ruhakészítéshez.

Na de ki tudja, hogy akkor mi meg hogy lett volna ;)


De az tény és való, hogy az emberré válás útján fontos szerepe volt a húsnak, főleg az agy fejlődésével állt összefüggésben a húsfogyasztás.

2020. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=l2X_T5UFAn4


Sajns én most ezt a videót és a másik ZöldElla videót megnézve döbbentem rá, hogy lehet, hogy nekem is van két szőrmekapucnis télikabátom és egy ajándékba kapott szőrmebojtos sapkám, amit még sosem hordtam, ami elképzelhető, hogy nyúlszőr.... Mindig gyanús volt tapintásra, a kabátok vásárlásánál még én sem foglalkoztam ezzel a kérdéssel, a sapkát meg nem én vettem és még sosem hodtam. A sapkán lévő tapintásra igazinak tűnik. Nagyon szomorú lennék, ha megbizonyosodnék arról, hogy emiatt nyuszikat téptek meg. És ezek olcsó , párezer forintos termékek. Ezzel a témával még én se foglalkoztam mélyrehatóan, de még ZöldElla videói előtt is az volt a gyanúm, a kínaiaknak a párezer forintos termékre is megéri a nyúlszőrt ráhazudni.. ha tudnám, hogy igazi, sosem venném meg, de úgy adják el, hogy hazudnak.

2020. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:

"Ha a vágóhidaknak üvegfaluk lenne, mindenki vegetáriánus volna."

Paul McCartney

2020. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
A túlnépesedés miatt ígyis úgyis kénytelenek leszünk átállni az állattartás drasztikus visszaszortására. Ha megnézzük a túlnépesedett országokat : Dél-Kelet Ázsia, India, Afrika ....stb., ők is csak úgy tudnak túlélni, hogy alkalami jelleggel esznek húst. A nyugati országok most bele vannak szokva, hogy tojást, tejet,húst korlátlan mennyiségben vásárolhatnak, nem ők állítják elő, nem ők készítik el, a fizetésükhöz képest nagy mennyiségben meg tudják venni, sőt, az állati élelmiszer sokkal olcsóbb most,mint a vegán ételek, a zöldség-gyümölcs. Pesten pl. alig tudsz valahol megfizethető áron gyümölcshöz jutni. Holott az állattartás és minden, ami belőlük készül, sokkal több pénzbe, időbe, macerába, energiába kerül, mint a gabona, zöldség, gyümölcs megtermelése. Egy idő után át fog billeni a mérleg nyelve és a hús, tej, tojás ára fog megnőni, ezért az emberek megint vissza fognak szokni arra, hogy kevesebbet vegyenek belőle. Ha a fejlődő országok túlnépedesése tarthatatlan szinte fog kerülni, nem lesz kapacitásuk ellátni a fejlett országokat állati élelmiszerrel, kávéval, kakaóval. Teljesen logikusan az lesz a vége ennek a nagy túlfogyasztásnak, hogy az állati élelmiszer drágább lesz.
2020. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
Életem legsokkolóbb filmje volt az Uralom.Nézzétek meg vagy legalább nézzetek bele, mert ez a való világ. Tisztában kell lenni vele, hogy mi történik a haszonállatokkal sok helyen (a legbrutálisabb horrorfilmekhez lehet hasonlitsani) és megpróbálni tenni valamit azért,hogy egy jobb világban ne bánjanak majd így egyikkel sem.
2020. okt. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
[link] Olvassátok el a leírást!
2020. okt. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 progizo ***** válasza:
63%

Én továbbra is úgy gondolom, hogy nem tenne jót sem a világ ökoszisztémájának, sem az embereknek, ha valamiféle műanyagmánia venné át a természetes alapanyagok helyét.

A lényeg, hogy csak annyit vegyünk el a természettől, amennyire szükségünk van és amennyit az pótolni tud.

Hogy azért ne öljünk állatokat, mert embert bűn ölni? Utóbbi ellenére mégis naponta ezernyi ember hal meg világszerte, és az állatok ugyanúgy ölik egymást táplálékszerzés vagy önvédelem vagy fajfenntartás, meg ki tudja még mi miatt, mint mi őket azért, hogy táplálkozzunk és öltözködjünk. És hát az ember is a bioszféra és az élőlények nagy csoportjának tagja, akkor meg mi a gond?

2020. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy túl sok az ember. Több húst vesz el, mint amennyit a természet önmagától pótolni tud, ezért egyre inkább előtérbe került a tenyésztés, amit viszont elég ótvar körülmények között csinálnak.

Nem vagyok álszent, ugyanúgy eszek húst ettől függetlenül, mert egyrészt nekem kell a jóllakáshoz, másrészt nincs olyan vega fehérjeforrás, ami ugyanolyan hatékony és tartalmas lenne, mint a hús.

2020. okt. 31. 11:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!