Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok Csir Kevin fb...

Mit gondoltok Csir Kevin fb oldaláról és az ott kommentelőkről ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem elfogultak
2020. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
18%
Néha*
2020. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
59%
Nm komplettek, és nem bírják a kritikát.
2020. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 vantel ***** válasza:
38%
Semmit,nem ismerem,nincs fbm.
2020. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
87%

Feldobta párszor a Fb. Szerintem ami ott megy nem más mint szín tiszta érzelmi hergelés, és hangulatkeltés. Nyilván van benne igazság, és nem is értek egyet az állatok hasznosításának (vagy inkább kihasználásának) jelenlegi módjával, de amit közzétesz, sőt inkább a kommentelők viselkedése nem más mint az elvakult habzószáj az idegroham határán, ami egy önhergelő folyamat eredménye.

Sokszor néha eldramatizálva, de teljesen valós probléma amit megjelenít, de kártékonynak tartom a társadalom számára ezt a gyűlölködést. Az állatoknak semmivel nem lesz jobb, de legalább az egymást egyébként is minden ok nélkül utáló magyar népet sikerül tovább osztania még egy szakadék mélyítésével (amiből ár így is bőven túl sok van).

2020. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, a húsevők sokkal agresszivebbek és butább érveik vannak, illetve sérelmezik, hogy őket meg akarják téríteni a szektások. Számomra ez igen furcsa, a Csir Kevin posztjai az igazságot akarják bemutatni (a valósághoz képest még így is erőszakmentesen, nyilván egy brutál húsipari hardcore videótól mindenki leszédülne a facebookról..). Szóval szerintem annak igenis ideje volt már, hogy edukatív oldalak jelenjenke meg a témában, amik külföldön régóta vannak. Én nem ézem, hogy meg akarná téríteni a 95%-ban húsevő magyar társadalmat, ezért nem értem a sok vagdalkozást a húsevők részéről. Politikai oldala is van minden pártnak, politikusnak. A húsiparral az a gond, hogy teljesen elkendőzve működik, tehát foglama sincs az átlagebmernek, hogy mi hogy zajlik benne.
2020. okt. 31. 22:28
 7/73 anonim ***** válasza:
61%

Akkor tegye úgy. Ismertessen, például weboldal formájában, ahol bevezet fokozatosan az egyre durvább valóságba. de ne egy Fb. reklámként jelenjen meg rögtön kezdve a vágóhídi mindennapokkal, mert az csak két dolgot fog eredményezni:

1. a már nem húsevőknek csak egy újabb felesleges lelki stressz, és hergelés, uszítás

2. a húsevőknek csak egy még nagyobb dac, mivel látják, hogy ezzel milyen jól lehet hergelni a másik tábort.

És nem azt, hogy néhány húsevő más belátásra tér.

Az emberek, ha hirtelen szembesülnek a rideg valósággal elzárkózással válaszolnak, ami végképp nem vezet sehová. Ez pedagógiai, pszichológiai alapvetés. A fokozatos, tervezett, eleinte kíméletes józan tudatébresztés lenne az ilyen esetekben a mérvadó, nem az egy- két szóval fémjelzett fél perces véres vágóhídi jelenetek.

2020. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
Pont azt mondtam, hogy nem rak ki vágóhídi jeleneteket. tehát épp, hogy szépen tálalja a sokkal ridegebb valóságot.Amiket kirak, olyan rövid szövegekkel ellátot fotókat szokott kitenni sztem minden fb oldal. Nem tudom, reklámként látják-e , én véletelnül fedeztem fel. Szerintem ma Magyarorszáfon semmilyen edukatív oldal nincs a húsiparról, tehát ilyen szempontból mindenképp hiánypótló. Az, hogy vegasággal, vegánsággal hozza összefüggésbe, az meg logikusan következik az állatvédelmi szemszögből, de nem gondolom, hogy ezzek akarná a húsevőket leszoktani. Nem is lehetne. Max elgondolkodtatni. Ami meg szükséges lenne, mert senki semmit nem tud a húsipar működéséről.
2020. okt. 31. 22:57
 9/73 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csak hogy ez nem olyan mindennapi érdektelen téma, amit bármelyik más oldal közzétesz, pl őszi stílustippek stb. Nem reklám egyébként, csak a Fb úgy jeleníti meg random feldobott bejegyzéseket. Reklámszerűnek kellett volna írnom.

Igen, az elgondolkodtatás és a húsipar erősen megkérdőjelezhető működésének ismertetése fontos feladat lenne, csak ebben is úgy érzem, hogy itt a tervezettség, az ismeretterjesztés mikéntjének elsajátítása helyett sokkal inkább a buzgalom jelenik meg, ami miatt a legtöbb néző, aki erősen szkeptikusan kezd bele a videó nézésébe, leírás olvasásába, hiteltelennek fogja érezni a dolgot, és egy újabb elcsépelt tömegtémaként, úri hóbortként fogja kezelni, mint a kettős mérce kérdését, a homoszexualitást, a klímaválságot, vagy a korrupciót.

Halljuk, látjuk mindenhol, de annyira általánossá válik, hogy a végén már sokan csak legyintenek rá.

2020. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, én pl falun nőttem föl. Személyesen én is egy csomószor vettem részt állatok levágásán. Tehát én konkrétan testközelből láttam az egész húsnak a feldolgozását. És ettől függetlenül nem fogok vegán lenni. Mert a megfelelő keretek közt az egész húsevést el lehet intézni gond nélkül. Ez tipikusan ilyen panelpockokra jellemző dolog, hogy kidugják egyszer a fejüket a szürke lakásszobájukból és egyszer látnak meghalni egy állatot és egyből visszarohannak a foteljukba posztolni a "gyilkos húsevők!" írásaikat. Semmilyen kapcsolatuk nincs a valósággal, ezért védekezésképpen a vegánságba menekülnek, mert egyszerűbb nem tudomásul venni a természet rendjét mintsem elismerni, hogy a világ mindig is így működött. Az oroszlán is megeszi a zebrát, a farkas is az őzet stb.

Pl én sokáig éltem olyan helyen ahol kb semmilyen húsipar nem létezik (Afrika), az emberek az utcán a járókelők közt vágták el a birka torkát. A vére pedig a járdára folyt ki. Abban az országban érdekes módon egyetlenegy vegánnal sem találkoztam, mindenki eszik húst annak ellenére, hogy ott vágják el az állat torkát pár méterre tőlük. A válasz egyszerű, mert ott sokkal természetközelibbek az emberek, tisztában vannak a természet működésével. Az ilyen vegánkodás érdekes módon mindig a természettől elszakadt nagyvárosokban fordul elő legnagyobb számban.

2020. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!