Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok Csir Kevin fb...

Mit gondoltok Csir Kevin fb oldaláról és az ott kommentelőkről ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt látom hogy teljesen kontraproduktív.


Én mindenevő vagyok, de gyakran olvasgatok a vega/vegán dolgokról, bizonyos érvekkel egyenesen egyet tudok érteni, s már el is döntöttem, hogy amint lehetőségem lesz rá, változtatok a húsevési szokásaimon, de Csir Kevin oldalát szándékosan kerülöm mert csak felturbózza az idegeimet, de olyan szinten, hogy pszichiátriára kéne beutalni, ha nem fognám vissza magam.


Az az oldal egy fertő, egy csupormázas aggresszív propaganda. Szerintem sok vegának/vegánnak is olykor olykor visszataszító tud lenni, hogy tolja az ember képébe a hibáztatást, és az állatok mint valami szent mindenható lényekként vannak megjelenítve. Nagyon káros az ilyen mese jellegű eszmék támogatása.


Ja igen, borzasztó aggresszív az oldal, főleg a pokol aljáról származó húsevők ellen. Ezért kontraproduktív. Már konkrét összetűzés is volt az állattenyésztők meg ő közte, mert gondolom az irodai 8 óra után neki a fotelból Mari néni egy utolsó mészáros, és legszívesebben felakasztaná, amiért tartani és vágni meri a tanyasi csirkéit egy kis nyugdíjkiegészítésként, hogy télen hármas helyett négyesen is menni tudjon a konvektor. Mari néni nem tud havi 250-ért nyomtatópapírt tölteni.

(Nem tudom mivel foglalkozik Csir Kevin, vagy az oldal készítői, de hogy nem látnak át semmit a haszonállattenyésztésben és csak a sarat tudják dobálni az biztos)


Na a válaszomból is látszik, hogy mennyire fel tud húzni, már csak a név, pedig itt igyekeztem finoman fogalmazni.


Ismétlem: aggresszív, propaganda, kontraproduktív


Más módszerekkel sokkal racionálisabban is meg lehetne győzni az embereket arról, hogy másként is lehet élni.

2020. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van, a reakciók gyakran ilyenek, én is látom, hogy ez valami úri uncutság. De én örülök, hogy van már ilyen. Nem élheti le mindenki az életét elszakadva a valóságtól, hogy azt hiszi, a Milka boci lila és boldog, a csirke jól levan a ketrecben üldögélve, minden disznó pillanatok alatt jul a másvilágra az üzemben , és nincsenek fájdalmai.



Gondolom, a világháborúk idején is hasonló lehetett az élet, a lakosság ali tudott valamit a haláltáborokról, kísérletekről, erőszakról. Az utókor meg megpróbálj utólag megérteni és megismerni az igazságot.


Az iskolában is tanulunk a háborúkról, tehát egy felnőttet már nem sokkolhatnának le a húsipari titkok. Szerintem. De Kevin azért elég fátyolosan oszt meg, nincsenek erőszakos kontentek.

2020. okt. 31. 23:12
 13/73 anonim ***** válasza:
69%

Legutóbbiként 9-es voltam.

Egy kis jegyzet az előzőekhez:

Én húsevő vagyok. Szerintem nem a hús fogyasztásával van a probléma, hanem az állatokhoz méltatlan tartási és abszolút kegyetlen vágási szalagkörülményekkel, ami össze sem vethető egy falusi disznóvágással. Ezek a körülmények pedig már sok helyen súrolják az állatkínzás határait, az azokat lehetővé tévő jogi környezettel együtt. Szerintem mi nem származunk a pokol legaljáról, habár mindkét oldalon vannak és lesznek is abszolút elfogultak, akik kedvüket lelik a másik oldal alázásában.

2020. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
69%

Ja igen, még egy gondolat:


Noha semmi közöm a zsidósághoz, sőt... De kb engem sért, hogy a disznóvágóhidat a holocausthoz hasonlítja.


Ha ezt egy német ember látná, szerintem ki menekülne a világból. (Hiszen tudjuk, hogy mit jelent náluk a disznó és a holokauszt. Németországban biztosan nem emlegetné ilyen gyakran ezt a metaforát)


Tehát pont erről beszéltem, azt az értékrendet közvetíti, hogy az ember élet nem hogy semmit nem ér, de még mi vagyunk adósok a világnak hogy létezni merünk.

2020. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
76%

Tehát pont erről beszéltem, azt az értékrendet közvetíti, hogy az ember élet nem hogy semmit nem ér, de még mi vagyunk adósok a világnak hogy létezni merünk.


Igen, ez meg a legkárosabb dolog. Ennek nem a bűntudatébresztés lenne a célja, és a sok fröcsögő kommentelő sajnos ezt teszi, miközben egymás hajtépése közben a valódi probléma és téma fölött elsiklunk. Abaszolút helytelen egy másik embert a nézetei, életmódja miatt kevesebbre tartani, még akkor is, ha abszolút nem értek vele egyet. Mindenkinek azért van agya, meg szája, hogy józan érveke és gondolatokat alakítson ki, aztán közöje kulturált formában.

2020. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
72%
Na ennyi normális hangvételű választ ilyen kulturált formában nem láttam még az oldalon, pláne nem ilyen témában...
2020. okt. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

10m nem értek veled egyet, most pont te vagy előitéletes, ha azt mondod, a "vegánkodás" a nagyvárosi panellakók úri nyavajája. Miért, vidékiből nem lehet vegán ? Indiában hozzánk képest elég "természetközeli" életet él a lakosság (mondjuk én semmi pénzért nem cserélnék velük,örülök a kis itteni életszinvonalamnak), mégis nagyon nagy százalékuk vegán, vegetáriánus vagy mérsékelten húsfogyasztó.


Nem tudom, Afrikában hogy van, de feltételezem, nem gykran jutnak húshoz és a járdán tartott állatlevágásban a higiénia hiánya mellett az is kérdés, hogy aki elvágja a torkát, az mennyir gyakorlott ebben és pillanatokról van szó vagy percekig kinlódtatják. Gondolom, utóbbira is van példa. Úgyhogy én őket sem irigylem. Ez nem természetközeliség, hanem barbarizmus, mint a régi törzsi élet lehetett. Mondom ezt úgy, hogy jópár disznótoron részt vettem gyerekként.


Illetve azzal sem értek egyet, hogy azt mondod, a vegánok vannak elszakadva a valóságtól. (Én nem vagyok egyébként vegán, mielőtt felmerülne, hogy téríteni akarok.) Épp a húsevők vannak elszakadva a valóságtól, és manapság már a falusiak is , egyáltalán nincs elképzelésük, információjuk a húsfeldolgozásról. Ezért is kllenének ilyen oldalak. A vegánok meg pont azért lesznek vegánok, mert már nincsenek elszakadva a valóságtól, tehát lelkileg megrázza őket az állatfeldolgozás, és nem akarnak benne részt venni.Én olvasok youtube-on és blogger oldalakon vegánokat is , és elképesztően informativ oldalak vannak, sokkal nagyobb rálátásuk van egy csomó állatfeldolgozással kapcsolatos iparágra, az állattartásra, mint a húsevőknek. Szóval totál ellenkezőleg látom a kérdést, mint te.

2020. okt. 31. 23:28
 18/73 anonim ***** válasza:
38%

Tiszta szektás az az fb oldal.

Olvasgattam egy ideig de kb jehova tanúival egyenlő szellemi emésztőgödör.

Merj a kommenteknél ellentmondani ès meglátod.


Nagyon nem jó reklàm,szektahangulat,kiútálás,elfogult posztok,ott mindenki szakértő.

Tiltottam az oldal láthatóságàt

2020. nov. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 A kérdező kommentje:
19, felhoztad a testépítést példának, szoktam látni, hogy a vegán és húevő testépítő diétákon is veszekednek az emberek .By the way, maga a testépítés és az azzal járó étrend is a normálistól eléggé elrugaszkodott életmód. Szóval számomra egy húsevő testépítő szájából teljesen nevetséges, hogy azzal az aberrált életvitellel, amit ő folytat egy olyan célért, ami csak neki és pát hozzá hasonló honodlkodású társának fontos, az emberek 99%-ának kivül esik a komfortzónáján, pont ők ágálnak, hogy milyen beteg dolog állati eredetű élelmiszerek nélkül élni. Mintha napi több kiló csirke,marhaó, túró,fehéejepor és a többszáz kilók emelgetése nem lenne pont elég szélsőséges életmód. Szóval ez olyan bagol monsja verébnek effektus.
2020. nov. 1. 02:29
 20/73 anonim ***** válasza:
49%

Persze, ebben igazatok van, hogy a versenyző testépítők életvitele sem egészséges! Az, hogy egyszer lefogynak 30 kilót, aztán megint visszahíznak, az is igen káros a szervezetre! De, őket a szteroid vágja tönkre, nem az étrend... A vegán testépítők sem a répától lesznek akkorák, hanem a szteroidoktól.

De, az is elég beteg, ha valaki csak magokon meg zöldségeken él, mert az ember nem növényevő kérődzőnek - vagy mókusnak született, hanem mindenevőnek! A szervezetünknek szüksége van az állati eredetű táplálékra! Az izmainknak, a fogainknak, a bélrenddzerünknek, a szívünknek - egyszerűen a szervezetünknek KELL a hús, a tojás, a tej!!

Ez a veganizmus megint csak egy divat. Olyan emberek alkotják, akik jó dolgukban nem tudnak mit kezdeni magukkal... Unatkozó irodisták... Meg rossz házasságban élő emberek, akiknek ez az egyetlen örömük, hogy hergelik a népet... Azért mert szr életük van, így akarnak bosszút állni az embereken...

2020. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!