Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok Csir Kevin fb...

Mit gondoltok Csir Kevin fb oldaláról és az ott kommentelőkről ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 A kérdező kommentje:

Készült erről statisztika ? Én minden vitában látom az agresszib mindenevőket, pedig én is mindenevő vgyok, tehát nem vagyok elfogult a vegánok felé. A vegánok tapsztalataim szerint nem agresszivek szoktak lenni általában ,hanem elkezdenek érveket felhozni,ami persze nem feltétlen abszolút izagság, tehát lehetne rajta lamentálni, hogy mennyire igaz vagy sem, de a mindenevőknek nem nagyon van vitakészsége és vitakultúrája, ezért odaböffentenek egyet a megszokot,másoktól látott megjegyzések közül. Ahhoz képest, hogy állitólag mi emberek vagyunk a domináns faj, a tápláléklánc csúcsa, meglehetősen sok a buta , érvelésre és gondolkodásra képtelen ember. Azt hogy idáih eljutottunk a fejlődésben, csak a feltalálóinknak, gondolkodó embereknek, tudósoknak,mérnököknek,orvosoknak köszönhetjük, különben kb mi is kint állnánk még az istálóban a trágyában, mint a tehenek és a malacok.. Én tényleg ezt látom, elkeseritő, mennyi buta ember van .


40, amúgy konkrétan alátámasztanád érvekkel, példákkal, hogy mit értesz az alatt, hogy a mindenevők sokkal kevésbé agresszivak ? Mert én elég agresszivnak látom sokukat.

2020. nov. 7. 03:40
 42/73 anonim ***** válasza:
84%

#41


Neked hiába magyarázom el. Mert ha valaki nem tartja elfogultnak a csirkevint, a petát meg társaikat, akkor ott már szerintem veszett fejszenyele az egész.

2020. nov. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 A kérdező kommentje:
Nem magyarázod el hiába, várom , hogy mutass példákat, elemezd ki őket, hozz fel érveket, világits rá, hogy MIRE gondolsz. Miért nem azt teszed a mostani kommentedben sem ? Szivesen elolvasom, megnézem, linkelhetsz, idézhetsz..stb. csak érvelj, magyarázz, ne kötekedj, az a világ legegyszreűbb dolga. Ha erre nem vagy hajlandó vagy nem tudsz mit mnodani, akkor meg kár ide irni a nagy semmit. Mi az, hogy nekem hiába magyarázod el ? Miért, buta lennék talán megérteni ? fejtsd ki az álláspontod, arra találták ki ezt az oldalt. Nem egymondatos érvek nélküli kötekedésre.
2020. nov. 7. 05:16
 44/73 anonim ***** válasza:
60%
A #11 válasz szerintem eléggé jól leírta erre a kérdésre a választ.
2020. nov. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 A kérdező kommentje:
Te irtad a 11. választ ? Mert ha nem, akkor fejtsd ki légyszi a saját véleményed is. Komolyan érdekel, linkelni is lehet, idézni is...stb. Kiváncsi vagyok, hogy ki szerint mi a gond a Csir Kevin oldallal. A témáról beszéljünk már, ne a semmiről. Egyébként a vegák sem tüntettek még Magyarországon soha a parizer, hurka, uzsonnasonka, kolbász...stb reklámok ellen. Melyik posztban tolják az emberek elé a hibáztatást ? Miben látod a propagandát az oldalon ? Mi benne az agressziv ? Miért károsak a mese jellegú eszmék ?A legtöbb Disney rajzfilmben is meg vannak személyesitve az állatok, a gyerekeknek ha játékot akar venni az ember, akkor plüssállatot vesz, tele vannak a cégek logói vidám állatkákkal, a SPARos broilercsirkére ráirják, hogy "boldog csirke", a macisajtot is egy aranyos medvével árulják. Ezek pl nem mese jellegű eszmék ? Ezek akkor nem képmutatóak ? Nem értem, hogy miért. És miért károsak, valamilyen szakember nyilatkozott már erről, hogy pszichésen rossz gatással van az emberekre ? És az előző kommentredben emlitetted a PETÁT, a PETA hogy jön ide ? Ég és föld, ahogy a PETA kommunikál és ahogy a CSir Kevin. Én mindkét oldalt járhatónak látom egyébként, egyik a nyers valóságot mutatja be, a másik finoman közli az információt egy humanizált fotóval .
2020. nov. 7. 06:17
 46/73 anonim ***** válasza:
78%

Erre nincs statisztika.


Te azt állítod, hogy sokkal aggreszívebbnek látod a mindenevőket én meg az ellenkezőjét. Kinek van igaza? Te is alátámaszthatnád valami felméréssel az érveidet, nem csak mi.


Én nem találtam ilyen statot, de íme pár megközelítés, hogy miért gondolom így:


- több vegán ismerősöm 2-3 beszédtéma után felhozza a veganizmust és a társaságra erőlteti, hogy már pedig nekünk is így kéne


- ha a társaság elmegy enni, és húst merünk enni, akkor kiakadnak és elkezdenek alázni, hóhérnak beállítani


- egyetlen vitából sem hajlandóak úgy kiszállni, hogy meg nem térítették volna a másik felet


- szentként kezelnek minden vegánt, és utolsó dögként minden mindenevőt.


Én azt vettem észre, hogy egy mindenevőt sokkal kevésbé érdekli, hogy a másik mit eszik, fordítva ez nem igaz.

2020. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 A kérdező kommentje:

Csir Kevin egy állatvédő oldalt hozott létre, minden posztja alatt mennek a vég nélküli adok-kapok kommentek. A húsevők sztenderd érvei : a növények is éreznek, a vegán egyenek követ, befotózzák a vacsorára sütött nyúlpecsenyéjüket és a disznótorukat, minden kép alá oda irják, hogy ők is szeretik megenni az állatot, mit képzelnek a fűzabálók, hogy meg merik nekik mondani, hogy mit egyenek, ők tiltják ezt az oldalt...stb. A vegánok meg ezekre reagálnak szintén a szokásos érveikkel, ezekbe most nem mennék bele, de erősen túlszinezettnek érzem szegény húsevők felszólalását, hogy az ő jogaik bármiben sérülnének.


Azt nem tudom, milyen baráti köröd van, meg egyáltalán hogy igaz-e, amit most leirtál, nekem mondjuk picit nehezen hihető, hogy amikor elmentek enni, akkor hóhároznak titeket. Ha ez igy van, miért nem keresel más barátokat ? Csak mert nekem egyetlen ilyen tapasztalatom sem volt még se húsevővel , se vegával, kicsit úgy érzem, túltolod a sztorit.


A legtöbb mindenevőt persze, hogy nem érdekli a téma, neki nem érdeke és nem sérti az etikai érzékét, hogy a haszonállatok jobban legyenek tartva, a vegánnak meg az a küldetéstudata, hogy védje az állatokat, akik nem tudják magukat megvédeni, igy közvetve "beleszólnak" a mindenevő fogyasztási szokásaiba, de nem olyan felhanggal, amilyennek most beállitod.


A gond azzal van, hogy a mindenevők sz-rnak bele, hogy a csirke, malac, tehén, akik épp magukba tömnek, milyen életet élt, hogy pusztult el, mi történt vele, számukra csak egy tárgy, amiért fizettek.


Az előző kommentnél még mindig nem tudom, hogy most akkor Csir Kevin kommunikációs stilusával vagy a PETA-féle kommunikációval van a baj, mert ég és föld a kettő.


Ez a "szentként kezelnek minden vegánt és utolsó dögként minden mindenevőt" megjegyzésed meg kb nettó hazugság...


Én mindenevő vagyok,és sosem ért attrocitás. Egyébként csomó vegán csoport van a fb-on, szerintem kimondottan segitőkészek a tagok, befotózzák a kajáikat, ötleteket adnak egymásnak, az újonnan belépők ha kérdeznek, kapnak 10-20 hasznos választ. Már magát azt a megjegyzést sem értem, hogy "megtérítik a másik felet". Ha a húsevő nem menne fel egy vegán oldalára a fb-on, youtube-on, nem állna szóba vele, nem beszélne vele, akkor eleve nem is tudnának elkezdeni vitatkozni. Nyilván a húsevő hibája, ha saját felelősségére, saját döntése alapján felmegy egy ilyen oldalra és elkezd vitatkozni vagy egy már kialakult vitához hozzászól. Egy vegán magában nem tud kivel vitatkozni, ehhez a húsevő kell, aki kiprovokálja vagy beleáll a vitába. Ha pl szimplán érdeklődne, kérdezne,nyitott lenne a témára, nem is lenne vita.

2020. nov. 7. 08:17
 48/73 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező,


Én csak azt nem értem, hogy ha mindezt már ilyen jól átlátod és átérzed, akkor miért nem vagy még vegán? Hogy bírsz még mindig részt venni mindebben?

2020. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem, hogy te pl. miért nem vagy vegán, te ferdited el a kérdést, nem én. A Csir Kevin oldaláról és az ott megosztott témákról tettem fel a kérdést, hogy kinek mi az ÉPITŐ jellegű véleménye, láthatólag te nem ezt osztod itt meg. Egyébként nem véletlenül került az állatvédelem topikba. Én meg azt nem értem, miért nem a témáról kell beszélni és miért kell ugyanazt az egymondatos, információ nélküli kötekedő kommentet haféleképp leírni. nem kell hozzá vegánnak sem lenni, hogy érdekeljen valakit ez a téma vagy változtatni próbáljon a gonolkodásán és az életvitelén, ne legyünk már képmutatók.Egyébként ha ennyire érdekel, én meglehetősen kevés húsos kaját eszek és veszek, de nem hiszem, hogy erről kéne beszélni.

És téged pl. miért nem a Csir Kevin által megosztott posztok állatok szempontjait megmutató mondanivalója érdekel, miért azon kattogunk ,hogy a vegánok biztos mindenkit meg akarnak tériteni ? Jobb lesz attól az állatoknak ?

2020. nov. 7. 09:17
 50/73 A kérdező kommentje:
Személy szerint én tökre örülnék, ha egy állatvédelmes kérdésnél özönlene egy csomó olyan felhangú komment, hogy igen, én is azt gondolom, hogy ez meg az nem helyes az élelmiszeriparban, húsiparban, vágóhídon, sertéstelepen , ez és ez a véleményem, hol lehet összefogni, nincs-e valamilyen kampány, amihez lehet csatlakozni,nincs-e tüntetés, van-e petíció az állatokért, amit alá lehet írni, verjük az asztalt ,hogy lépjen valamit az illetékes, hogy normális módon legyenek kezelve, ellenőrizzék az ott dolgozókat.stb. De csak odáig jut mindenki, mint a Kevinnél is, hogy elindul az adok-kapok, hogy ki vegán - ki nem vegán , ki eszik minden nap húst - ki eszik havonta egyszer húst. Tök mindegy, mert aki eszi, azt is kellene, hogy érdekeljék ezek a problémák és tegyen érte valamit. Ha ennyire nem érdekli és csak annyit fog fel az egészből, hogy őt meg akarják tériteni, az miért nézi egyáltalán az Állatvédelem topikot ?
2020. nov. 7. 09:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!