Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok Csir Kevin fb...

Mit gondoltok Csir Kevin fb oldaláról és az ott kommentelőkről ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
57%
Egyszer mertem valamiben nem érteni vele egyet, és tiltott. Igaz, ennek már jó pár éve. Amúgy nincs olyan az ember esetében, hogy húsevő. Az ember max. mindenevő lehet. Nem vagyok egy nagy húsevő, kedvelem a vegán fogásokat, de azért nehéz nem meglátni, hogy az egész vegánság kezd egyfajta szektásság felé fordulni, és a hívek szentül azt hiszik, ők most attól sokkal különbek, hogy így táplálkoznak. Arról már nem is beszélve, amikor valaki a nettó húsevő állatára rásózza a hülye vegán konzervet (igen, ilyen is van). De olyan hülyeségeket is látni lehetett már, hogy valaki mára vakvezető kutyáktól is ki van borulva, mert szerinte az se vegán (komolyan, volt ilyen). Az, hogy az a kutya ragaszkodik a gazdájához, szívesen segít neki, öröm neki a munka azt már képtelen elképzelni. Ha ténylegesen állatoknak akarok segíteni, akkor mentésben veszek részt, ha valahol gond van, akkor jelzem a hatóságok felé, adományozok esetleg, de ez a netes melldöngetés, hogy most én vagyok a szent, mert vegán vagyok ez sokaknál csak képmutatás meg netharcoskodás. A nagy demagógiáról már nem is beszélve, hogy sok vegán szerint ha nem vagy te is vegán, akkor valószínűleg minden nap két pofára tömöd a húst, kb. más táplálékod nem is lehet, és az életben nem tudod az elenkezőjéről meggyőzni. Nem kedvelem azokat az embereket, akik nem tudnak az érzelmeiken uralkodni, de logikus, érvekkel felépített vitákra is képtelenek, ellenben minden erejükkel tolják rám a demagógiájukat.
2020. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:
Számomra tök furcsa, ahogy páan látjátok a dolgokat.Én is mindenevő vagyok, de mérsékelten eszem húst már vagy 8 éve. Engem soha senki nem befolyásolt semmiben és egyáltalán nem szoktam erőszkosnak vagy tolakodnak tartani a vegákat, vegánokat. Az esm igaz, hogy ez egy új divat, én a '90-es években voltam gyerek, vidéken éltünk és volt olyan ismerősünk, aki krisnás lett.Évezredek óta vannak olyan hitek,vallások, emberi csoportosulások, akik nem esznek állati eredetű ételt. Indiában sem hal ki a majdnem vegetáriánus lakosság, sőt, egyre többen vannak, évezredes hagyományokkal. A krisnások is régóta itt vannak Magyarországon, semmi közük a vegánokhoz. Ezért nem értem, hogy miért mondja valaki, hogy ez csak egy divat, amit panelprolik és sz-r életűek követnek. Mert aki nem eszik rántotthúst, annak biztos sz-ar az élete vagy b-zi ? érdekes gondolkodásmód. Szerintem ez egyébként szimpla háritás a húsosok részéről, mert kényelmesebb így reagálni arra, amivel nem értünk egyet. Azt nem tudom, hogy akit tiltott Kievin, miért tiltotta, de az oldala tele van (százával) őt és a vegánokat szidó, provokáló kommentekkel, azokat nem szokta tiltani, ha tiltogatna, szerintem egy ilyen se lenne. A magam részéről nekem nincs vele bajom, hogy van ilyen oldal. Viszont nagyon meglepődtem, hogy mekkora ellenérzéseket tud kiváltani.
2020. nov. 1. 18:50
 23/73 anonim ***** válasza:
76%
Ó hidd el, nem szidtam és provokáltam, nem vagyok az a típus, építőleg szóltam hozzá, de mivel nem 100%-ban olyat, amivel ő egyetértene, ezért lettem kitiltva. :) Az, hogy azóta trollokat sem tilt, az érdekes. Bennem nem vált ki ellenérzést, egyszerűen csak csalódtam. Én se eszek sok húst, mint mondtam, a vegán ételeket se vetem meg, de tény, hogy sokan ezt az egészet már csak képmutatásból teszik. És nem azokra gondolok, akik mindenevő létükre csak növényi alapon táplálkoznak, hanem azokra, akik a húsevő állataikra vegán kaját erőltetnek, akik már vakokat vegzálnak, hogy hogy mernek kutyát tartani, de még a lovaglásban is kifogást találnak. Én azóta inkább névtelenül teszek az állatokért, nem a neten melldöngetve. Egyébként nemrég egy másik állatos kérdés alatt egy Csirkevines fan támadt be engem és még sokakat másokat, amiért a felelős állatartás nálunk = ivartalanítás... Aki minimálisan állatszerető ember, az ivartalanít.
2020. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:
Igen, az ivartalanitással sokan nincsenek még ma tisztában.De ha lehet hurka reklám, szerintem helye kell legyen az ellentábornak is.
2020. nov. 1. 19:30
 25/73 anonim ***** válasza:
52%
Ez a vita nemrég itt GYK-n volt, Csirkevinnél már éve óta nem nézem, mi történik. A baj az, hogy manapság sokan úgy csinálják ezt az állatvédősdit, hogy minimális ismeretük sincs a biológiáról és az állatokról úgy egyáltalán. Nem tudom azt az "állatvédőt" komolyan venni, aki vegán kaját sóz a húsevő állatára, de azt se, amelyik szerint én vagyok az elmebeteg, kezelésre szoruló, mert élő állattal etetek (hüllőket tartok).
2020. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 A kérdező kommentje:

Hát, nekem borsódzik a hátam a hüllőktől, de tisztában vagyok vele, hogy a természet rendjébe nem avatkozhatunk bele. Nekünk volt több befogadott (!) kutyánk, nem adtam nekik vegán kutyatápot, de nem tartom hülyeségnek, hogy vannak ilyen fejlesztések, nyilván úgy dobják piacra ezeket a termékekket, hogy évekik fejlesztik, kutatások, gondolkodás előzi meg az egész folyamatot. Ha megint lenne kutyám, simán elképzelhető, hogy kipróbálnám, mit szól a vegán táphoz és lehet, hogy szeretné. Az egyik kutyánk a virsliért volt oda, a másik szerette a banánt. Most akkor én egy rossz gazdi voltam, mert szerette a banánt a kutya és adtuk neki ? Láttam már külföldi vegán youtubert, aki vegán tápod ad a kutyájának, de nem tudom, hogy csak azt adja-e vagy felváltva a húsossal, egyébként ez sztem kutyafüggő is, mert nálunk az egyik odavolt a banánért, a másik meg csak a virslit volt hajlandó megenni.


A vegánokon - miután olvasgatom , nézem őket kuváncsiságból - pont azt tapasztalom, hogy az átlag húsfogyazthoz képest sokkal több információjuk van a táplálkozásról , a húsfogyasztásról és az állattartás visszásságairól. Nekem gyerekkokromban sem volt furcsa, ha valaki azt mondta, vegetáriánus (nem sok ilyen ismerős volt, de akadt 1-2), akkor megértettem, hogy ő milyen okokból juthatott erre az álláspontra . Szerintem a húsosook sokkal hülyébb dolgokat írnak és képtelenek a másik oldal érveit befogadni.

2020. nov. 1. 20:26
 27/73 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet általánosítani, mindkét oldalon vannak elutasítóak, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Nekem sem voltak furcsák sose se a vegetáriánusok, se a vegánok (amúgy vannak vegánok, akik még a vegetáriánusokat is utálják), és oktatóvideók nélkül is tudtam, mi zajlik az üzemi tartásban, ettől független nem vesztem el az eszem, és nem fogok húsevő állatot növénnyel etetni. Nem arról van szó, hogy sose ehet semmi növényit, a macska pl. gyógyítja magát néha azzal, hogy füvet rág, ettől még nem való neki pusztán növényi konzerv. Egyszerűen teljesen más a bélrendszere és a fogazata, mint egy növényevőnek vagy egy mindenevőnek.


Igen sokan idegenkednek bizonyos vegánoktól, és okkal. Ez nem vegán vs mindenevők vita, egyszerűen csak van pár hihetetlenül erőszakos egyed, akik szentül meg vannak róla győződve, hogy igazuk csak nekik lehet.

2020. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:

Ok, de én a Csir Kevint pl, nem érzem erőszakosnak meg hittéritőnek. A kommentelőit most ne azonosítsuk vele, maga a kontent, amiket kirak, még így is elég lightos a valósághoz képest. És mivel manpság a lakosság 98%-a boltban veszi az ételt, sokan nem tudják már elképzelni, hogy hogy jutott el hozzájuk és előtte egy élőlány volt. Nem tudom, hány húsos maradna húsos ennyire, ha még mindig nekünk kéne saját kezűleg feldolgozni az összes állatot. Erre (is) akar a Kevin rávilágítani.Egyébként engem gyerekként is óvtak a felnőttek a disznővágáson, beküldtek a házba, hoy ne lássam. A csirke lefejezésénél szintén. Ha ez annyira természetes lenne, nem találna ki az emberiség mindenfélét arra, hogy a lehető legtávolabb kerüljön a nyers valóságtól.


én továbbra is tartom, hogy tökre nem látok erőszakos, térítő, tudatlan vegánokat.

2020. nov. 1. 20:58
 29/73 anonim ***** válasza:
43%

Tartsd, de tökre nem igaz, hogy nincs erőszakos, tudatlan, hittérítő vegán. Van fb-on egy csoport, ahol többek közt pont erőszakos, és nagyon is tudatlan vegánoktól vannak példák megosztva (meg különböző laposföldes és konteós emberektől). Ezzel nem azt mondom, hogy a vegánok lapsiföldesek és egyebek lennének, de mivel elég nagy csoportről beszélünk, így van köztük is mindenféle ember, tehát agresszív, erőszakos is, aki marhára negítav példa.


Én disznóvágáson még életemben nem is voltam, nem is szeretnék, és őszintén szólva a disznó húsáért se vagyok épp hasra esve. Az tény, hogy az üzemi állattartás borzalmas, kerülöm is a bolti húsokat elég masszívan. Ettől függetlenül nem általánosítom kollektíve egyik csoportot se, ahogy a "húsosok" sem azért találtak ki mindenfélét arra, hogy ez az egész távol legyen, egyszerűen ezt hozta az urbanizáció és a falvak kiürülése. Az ember elszakadt a természettől legyen bármilyen evő is, és ez látszik drasztikusan. Nem a húsevés önmagában az, ami nem természetes, hanem a nagyüzemi borzalom és a brutál egészségtelen, boltban kapható húsok.

2020. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy aki vegán, az különb a többiektől - egyébként ismerek olyat, aki nem tudja megemészteni a húst és gyerekkora óta nem eszik húst,tojást, emellé egy ritka rosszindulatú természete van, velem is volt már rosszmájú. Nem erről van szó.


Te igy látod, én a húsosok táborában látok ngysárendekkel több olyat, aki képtelen megemészteni azt, hogy valaki húsmentesen él. Általában nem is kérdeznek, nem is érdeklődnek tőlük, csak beszólnak . Annyit érzékelnek az egészből, hogy szeretik a babgulyást, amiről sosem mondanának le és mindenképp rúgni kell egyet az "ellenfélbe", nehogy meg merjék kérdőjelezni az ő igazságukat vagy el merjék venni a babgulyásukat. Nem nagyon szoktam észérveket látni tőlük.



Egyébként a nagyüzemi is olyan, hogy az egyik brutál rosszul tartja az állatait, a másik próbálja normalizálni a szükségleteiket. Mint ahogy a falusi parasztgazdák közt is az egyik jól tartja és azon van, hogy pillanatok alatt ölje le, a másiknak meg nem tudnád beleverni a bua fejébe, hogy nem szabad késseé beelvágni az állatba, késsel kivágni a tökeit, fülénél fogva emelgetni, kivágni a szemét. Mert annyira egyszerű, tanulatlan emberek, hogy nem fogják fel, hogy kvára fáj az állatnka, amit csinálnak. Az elődeinkről se legyenek olyan illúzióink, hogy mindegyik szeretettel nevelte az állatot, jól tartotta és fontos volt neki, hogy minimális fájdalomokozással vágja le. Szóval ez nem csak a nagyüzemire igaz, hogy sz-rul tartja őket (sőt, ha jól megy nekik, kapnak támogatásokat, akkor nagyüzemben hatékonyabban tudják fejleszteni az üzemet és jobb körülmények közt tudják tartani az állatot).

2020. nov. 1. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!