Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Figyelt kérdés

Csak erős idegzetűek nézzék meg!!


[link]


Az elején sikeresen visszatartják a németjuhászt, ami utána megnyugszik és tovább sétál a parkban. A közvetlen közelben elkerített helyen játszanak a gyerekek. A kutya rájuk sem néz, nem feléjük megy, meg amúgy sem tudna berontani közéjük. Ezek után a rendőrök fogják és kilövik. De miért?


A cikkben az olvasható, hogy fennállt a támadás veszélye. Hol? Milyen veszély áll fent? A videóban én semmi ilyet nem látok.


Meg amúgy az elején az a támadás az állat részéről... Ilyet napi szinten lehet látni egy őrző-védő tanfolyamon. Én értem, hogy megijedt a polgár, de a kutya hozzá sem ért, mert sikerült lefogniuk.



2021. máj. 4. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
72%

"18. De,tudom mi a különbség és ami altat az nem öl."


Egyrészt altatólövedéket nem lehet csak úgy kilőni egy mezei pisztolyból, ami a rendőröknél van.

Másrészt az altatólövedékben lévő altató mennyiségét az adott állat fajtájához és súlyához kell igazítani, mert vagy nem hat, vagy megöli.

Harmadrészt meg nem úgy működik az altatólövedék, hogy meglősz vele valamit és az 2 pillanat múlva már horpaszt.


Röviden és tömören: ésszerűtlen és kivitelezhetetlen a javaslatod.

2021. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
79%

#20


Nem az emberek érzéketlenek hanem te vagy egy túlérzékeny kis p... Ráadásul még hülye is vagy.

Igenis számít, hogy milyen állatról van szó, az mekkora, s mekkora veszélyt jelent másokra. Vagy neked mindegy, hogy egy éhes oroszlánnal vagy egy házimacskával zárnak össze?

2021. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
0%

21. Hát akkor tanulják meg pontosan gyorsan alkalmazni,alapképzéssel együtt tanítani nekik. Nem lehetetlen, sok mindenre van megoldás.

22. Nem tudom,hogy milyen alapon hívsz érzékeny p...-nak,de a hozzáállásodból most leszűröm,hogy nem lehetsz különb,ha úgy kezdesz egy párbeszédet,hogy már az elején szidod az "ellenfeled" vagy csak egy ingerlékeny,agresszív ember és ez nem büszkeség. Ezen kívül nem tudom, hogy mit nem sikerült értelmezni vagy elolvasni,de csupán fajta beli különbségről írtam(Amúgy meg valakinek hiányozhat az a szerencsétlen állat),de amúgy egy oroszlánt sem lövünk le, főleg nem tartunk otthon,mivel vadállat és az ő területeket sem bolygatjuk. Ha pedig valaki még is tart,minden következményt vállalnia kell és ha megeszi az oroszlán így járt,de nem az állatot kell kinyírni alapvető ösztönei miatt. Jesszus! ://

2021. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted miért? Megtámadott EGY GYEREKET! Ha lesz gyereked nem fogsz ilyen hülyeségeket kérdezni.Gondolj bele,hogy mi van akkor ha egy fiatal szeretted kerül egy ilyen helyzetbe,hogy játszik egy játszótéren és beront valahonnan egy elvadult dög és bele harap,talán súlyosabb sérüléseket is szenved.


Megharapott egy rendőrt is.Kockázatos volt gyerekek közt ki tudja mi van,ha még egyszer sikerül harapnia de az mondjuk nem kézre megy hanem nyakra/arcra.Így is mázli,hogy nem egy kisebb homokozó babára ment rá.Gondolom a futkorászókra ment.


Ha nem lövik le akkor is elaltatták volna,mert megharapott egy gyereket.

Mindenkinek kötelessége a kutyáját nevelni,biztonságos pórázon sétáltatni és a saját kertjén/lakásán belül tartani.

Az elszabadult,és vad kutyák mind így járnak.Legyen jó példa és tegyük össze a két kezünket,hogy nem azt kellett az újságban olvasni,hogy halálra harapdált egy kutya egy gyereket..

2021. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
74%

23


Ha akkora lennél max mint egy másfél hónapos nyúl, akkor a házimacska is megtámadna. Nem az a lényeg, hogy háziállat vagy vadállat, hanem hogy ragadozó (mindkettő macsakféle). A különbég csak a méret. Nem mindegy hogy egy öleb szökik rá egy kisgyerekre vagy egy nagyobb testű kutya. Illetve nem mindegy, hogy a kutya a méretéből adódóan mennyire van közel egy 2-3 éves nyakához...

2021. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
0%

24. Megtámadott egy gyereket és ezért még kell ölni? Remek,remek valóban remek.

25. Már nem azért,de egy öleb is tud rohadt fájdalmasat harapni,sőt képzeld egy hörcsög vagy egy egér is, nem a mérettől függ.


Amúgy meg az nem látszik a videón, hogy, mi történt a harapás előtt. Mi van ha megdobálta előtte vagy bántotta? A rendőrt megharapta, na de hogy is sikerült az? Mit gondoltak amikor kimentek,egy felzaklatott kutya,majd teljesen nyugodtan fog reagálni?? A videó NEM MUTATJA AZ ELŐZMÉNYEKET!!!! Ki tudja mi váltotta ki ezt a reakciót,mivel nem tartalmazza a videó egyiket sem, sem azt,hogy hogy történt rendőrnek a megharapása,sem a 9 éves gyerekét (szülőt ráadás nem is említenek, simán megeshet egy vandálkodás) és ezek után még valaki azt mondja jogos, mindenféle háttértudás nélkül?? Nevetséges.

2021. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
84%

De nincs szükség semmiféle előzményre. Harapott, többször is, agresszív volt, le kellett lőni, mert emberek épsége (élete!) volt veszélyben, ennyi.


Az altatólövedékes ötletedről is leírtam, hogy miért h..lyeség, de jól lesöpörted az érveimet azzal, hogy: "höhö, sajt". Nem is értem miért válaszolunk neked :D

2021. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
76%

"Megtámadott egy gyereket és ezért még kell ölni?"

Ez kérdés? Igen.Ha nem harapott volna bele senkibe nem kerül elő fegyver.Simán várnak valakit aki befogja a kutyát és addig kiürítik a helyet.De veszélyt jelentett az eltávolodó gyerekekre,emberekre is.

2021. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy ha altató puskával ki is lövik, és mindent megtesznek a kutyáért, ha 14 napon belül nem talál gazdit, itthoni törvények alapján elaltatták volna.


Tegye fel az a kezét, aki ennyi idő alatt eldönti esz be is fogad egy olyan németjuhászt, amiről csak annyit tudni, hogy több embert is megharapott.


Már mindenki leírta, hogy miért ez volt a legjobb döntés és kivitelezés, amit ilyenkor tenni lehet.

2021. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
0%

De szükség van az előzményekre,nagyon is. Nem mindegy,hogy csak neked ront valaki vagy tettél is érte. Nagyon nem mindegy.

És abból ahogy elsétált teljesen nyugodtan,vagyis az utóreakciót tekintve, nagyon is egy kiprovokált szituációnak tűnik. A gyerek teljesen rendben mozgott,sírás nem hallatszódott,egyáltalán nem volt veszélyes harapás. Mentőknek nyoma se. A kutyán több ember is erőszakoskodott,elengedése után nem támadott vissza. Szóval ez egy teljesen helytelen gyilkolás volt,minden jel szerint.

Milyen sajt? Azt írtam tanulják meg.

Én meg azt nem értem mit keresel ez alatt a címszó alatt,ha nem vagy hajlandó megvizsgálni az állat szemszögéből a dolgokat.

2021. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!