Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Figyelt kérdés

Csak erős idegzetűek nézzék meg!!


[link]


Az elején sikeresen visszatartják a németjuhászt, ami utána megnyugszik és tovább sétál a parkban. A közvetlen közelben elkerített helyen játszanak a gyerekek. A kutya rájuk sem néz, nem feléjük megy, meg amúgy sem tudna berontani közéjük. Ezek után a rendőrök fogják és kilövik. De miért?


A cikkben az olvasható, hogy fennállt a támadás veszélye. Hol? Milyen veszély áll fent? A videóban én semmi ilyet nem látok.


Meg amúgy az elején az a támadás az állat részéről... Ilyet napi szinten lehet látni egy őrző-védő tanfolyamon. Én értem, hogy megijedt a polgár, de a kutya hozzá sem ért, mert sikerült lefogniuk.



2021. máj. 4. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
0%

59. Tudod hiába írtam le ezerszer, nem tudok mit kezdeni azzal,ha nem érted meg. :/

60. Pontosan erre mondtam azt,hogy kevés információ,egyoldalúan feltűntetve.

2021. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
65%

Hát,ha ott van a gazdi ha nem itt nincs egy oldalúan feltűntetve semmi.Harapott a kutya.Hogy ott van-e a gazda az most lényegtelen.Ha ott van is harapott volna,ha elengedi vagy elszabadul,sőt akkor is ha a póráz enged annyit,hogy elérjen egy előtte elfutó gyereket.


Nem adtam ezzel igazat senkinek,mert itt senkinek nincs igaza.Annak végképp nem aki a kutyát védi.

Hiába a gazdi hibája,megsérült egy ember.


Ha meg az a lehetőség áll fenn amit már régóta sunyin próbáltok becsempészni,hogy bántották a gyerekek és azért támad:

Az ijedt kutya nem így támad.Ez agresszív volt,és nem félelemből.

Ahogy a rendőr kezét sem félelemből harapta meg,csak nem tűrte el,hogy hozzá érnek.


Domináns,szocializálatlan,neveleten kutya.

2021. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy meg az 59-60-62 is én vagyok,ne fáradj.

Az is aki nem foglalt állást.és továbbra sem foglalok.


Hibás mindenki,de egyben nem is.

-Rendőr akkor is hibás lett volna,ha nem lő és most is hibás,hogy mégis lőtt.Mert mindkét lehetőség fennállt: vagy nyugton marad a kutya és haza megy/vissza a gazdájához vagy megint támad csak esetleg nem itt és nem most.


-A gazda is mert se pórázon nem volt (ha ott volt a kutyával)se nem volt olyan biztos helyen,ha elszökött valahonnan,hogy ne mehessen ki (ha nem volt és csak erre kóborolt a kutya)

Meg se nevelte,hozzá se szokatta emberekhez.


-És igazából a kutya is hibás.Nevelés ide vagy oda az embert nem lenne szabad egy gazdátlan kutyának SE megharapnia.Nem is szoktak,ritka ha egy kóbor harap is.

Az ő oldalán viszont megint ott van az is,hogy lehet csak a szaladgáló gyerekek miatt pörgött fel.Vagy rossz tapasztalata volt gyerekekkel.vagy nem is akart támadni csak futott a gyerekek után,azok meg sokoltoztak.


Minden minden olyan infó ami háttérinfó,de tök mindegy.Mert akármi volt az előzmény támadás,harapás lett a vége.Lényegtelen,hogy miért.

2021. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
0%

62. A kevés információt a kérdésed felvetülésére értettem ebben az esetben, mivel már lentebb kifejtettem a lényeges hiányzókat.

A sakk visszalép,mert azt sem láttuk, hogy a gyereket megharapja, illetve semmi arra utaló jel sincs.

A rendőrnél meg én még mindig az ijedtségre és a zaklatottságra tippelek, de szintén nem látjuk, hogy hogy jutottak el a harapásig. :0

2021. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
0%

63. Abban egyetértek,hogy gazda és a rendőr is hibás,de állat nem nagyon tud az lenni.

Kifejtem miért,a kutya példáján:

A kutyánál nagyon számít a neveltetés, milyen környezetben nő fel, milyen szintű törődést kap(ha ezt a gazda,tenyésztő,menhely rosszul csinálja az csak az ő hibája), ezen felül bármennyire is tartjuk, gyermekünknek, van egy lényeges különbség, ez pedig az ösztön és a tudat. Az állat ösztönökből él,ez hajtja, főleg azt aki szociálisan nincs a toppon. Tehát hibásként beállítani nem lehet. Ez a fogalom az embereknél létezik,a természetben nem, lényegtelen hogy a környezetük már nem ott van. Nem véletlen maradt még mindig állat,fajilag és amíg az marad, nem lehet nála alkalmazni az olyan szavakat,mint bűnös vagy hibás, mert ilyen nincs náluk.

2021. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!