Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Figyelt kérdés

Csak erős idegzetűek nézzék meg!!


[link]


Az elején sikeresen visszatartják a németjuhászt, ami utána megnyugszik és tovább sétál a parkban. A közvetlen közelben elkerített helyen játszanak a gyerekek. A kutya rájuk sem néz, nem feléjük megy, meg amúgy sem tudna berontani közéjük. Ezek után a rendőrök fogják és kilövik. De miért?


A cikkben az olvasható, hogy fennállt a támadás veszélye. Hol? Milyen veszély áll fent? A videóban én semmi ilyet nem látok.


Meg amúgy az elején az a támadás az állat részéről... Ilyet napi szinten lehet látni egy őrző-védő tanfolyamon. Én értem, hogy megijedt a polgár, de a kutya hozzá sem ért, mert sikerült lefogniuk.



2021. máj. 4. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%
:) Még mindig a semmiből vontad le ezt a következtetést.
2021. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
73%
Agresszív kutya, gazda sehol, szabadon mászkál. Ezen a ponton ez egy dúvad.
2021. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
0%

Mondok jobbat,szülő sehol. :)

A gazda meg ott lehet a közelben.

Opciók,hogy miért nem látszódik a videón

1. Nem ért még oda.

2. Megijedt a rendőröktől(végül is Oroszországról beszélünk)

3. Az sincs kizárva,hogy maga a gyerek volt a kutyával.

4. Ott van a közelben, de a képernyőn nem látszódik.(Nem tudjuk, hány rendőr van ott a háttérben.)


Bár hogy is az általunk ismert,azaz a bemutatott információk igen-igen kevesek, ahhoz,hogy bárki is ilyen könnyedén kijelentsen egy végitéletet. Amíg nincs szépen lerögzitve minden adat,addig a teljes szabadságot megadja,hogy jogtalannak tartsam a tettet.

2021. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
64%
A gyerek ember, lehet póráz nélkül, a dúvad nem.
2021. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
Vicces látni, hogy ameddig egyetértés volt a válaszolók között, addig semmi érdemleges válasz nem született. Most, egyik nap valaki beírta, hogy egyetért velem, erre hirtelen elkezdett beömleni egy csomó válasz, hogy hozzám hasonlóan mekkora h.lye ő, mert szerinte sincs rendben az állati élet kioltása... Miért érzem úgy, hogy ha állatvédelem témakörben valaki az állat érdekeit nézi, akkor az ki van utálva innen? Most már sejtem, hogy miért csak privátban kaptam helyeslő válaszokat, miért nem ide írták be.
2021. máj. 21. 16:03
 56/65 anonim ***** válasza:
14%

Na,na nem dúvad. Elvégre,nem marcangolt vagy támadt vissza többszörösen egy emberre. A leírásban külön-külön egy harapásról volt szó-nincs többesszámba vagy megsokszorozva a cselekvés-(már amennyire el lehet hinni, hogy valóban megharapta a gyereket,mivel ezt szintén nem tartalmazza a videó.)

Tehát veszélyesnek nem,de provokáltnak annál inkább lehet hívni.

2021. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
87%

Az állatot néztem volna,ha nem harapott volna meg egy embert.

Állatvédőnek lenni sem azt jelenti,hogy minden és mindenki elé helyezed a legvadabb,legagresszívabb,legselejtebb kutyát is.

A gazda hibája volt,mert elengedte mikor minimum sejtette,hogy nem gyerek barát.Az is lehet,hogy a szaladgáló gyerekek miatt ment nekik,ha szalad valami prédának nézi.Kutya elől sose futunk,dehát a parkban játszó gyerekeknek ezt mondhatod.(bár nem kell,ők voltak jó helyen.Az ELENGEDETT neveletlen kutya nem.)


Az emberi élet,a családod,a gyerekek minden előtérben van.Majd azután azok az állatok amiken lehet segíteni,amik megérdemlik,hogy segíts rajtuk.


Mindegy,hogy mi okból de harapás volt a kutya válasza több szituációra is.Szerintem nem először,ez nem ijedtségből vagy önvédelemből jött.Idegen nyúl -> harap.Idegen fut -> támad.

Szocializálatlan is volt emellett,ez 100%-ig a gazda hibája volt! Ő itt a rosszfiú.De akkor is a kutya foga fáj,őt lövik le..:D


Azt mondjuk én sem értem,hogy miután távozott miért lőtték le,vagy hogy a gazda miért nem ment oda azonnal megkötni hogy ne bántsák.Ígyis úgyis meghalt volna,de a lelövésnél egy fokkal humánusabb az altatás ahol el is búcsúzhat a gazda a kutyáról (már,ha volt annyira fontos neki).


Nézhetjük sok szemszögből ezt,sok álláspont teljesen helytálló a kommentek közt.Egyetérteni ebben sose fogunk.

Nem volt szép,hogy miután viszonylag nyugodt volt lőttek,de helyesnek helyes döntés.Nem fáradt a gazda a kutya nyugtatásával,kitudja lett volna-e lehetőség rá,hogy megint támadjon,ha támad nem lőhetnek mert véletlenül civilt találnak el.

Akkor és ott olyan döntést hoztak a rendőrök ami mindannyiunknak nehéz lett volna.

Egyfelől,mert ölni nem szívesen öl senki.

Másfelől,ha nem öl a hibájából több sérült lehet.

Harmadrészt,ha rosszul ítéli meg a helyzetet kirúgják.

2021. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
16%

Nos az igaz,hogy nem volt rajta,se póráz, se szájkosár,viszont EGY harapás nem jelent potenciális veszélyt.

Az,hogy a rendőrt megharapta,az egy teljesen érthető reakció volt,mivel senki,de senki ne várja el,hogy egy idegen kutya,tűrni fogja,ha két ismeretlen agresszívan "rámászik".-Ez a harapás félelemből történhetett, tehát nem ok a lövésre.


A gyerekes szituációt,pedig nem látjuk, tehát nem mondhatunk róla semmit, tulajdonképpen,akár meg nem történtnek is vehetjük.

Az hogy merre vannak a mentők,a szülők, a gazda mind mind tisztázatlan, de ugyanakkor lényeges információknak számítanak az ügyben. A jelenlegi tudástár az esettel kapcsolatban igen kevés és még ez is egyoldalúan van bemutatva,a rendőr javára.


Sajnos túl sokszor futottam abba a hibába, hogy csak az egyik oldalról szemléltem a dolgot,hogy csak egy hírforrást használtam fel. Sokszor volt úgy,hogy egy addig teljesen evidens alappozíciómat, megváltoztatta az egész történet ismerete.

Szóval ez nekem nagyon kevés,ahhoz hogy jogosnak tartsam a cselekedetet.

2021. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
73%
Nem jelent potenciális veszélyt? Mi kell neked ahhoz,hogy potenciális veszélyt jelentsen és le lehessen lőni? Tépje le valaki arcát? Ne beszélj már hülyeségeket..önmagában az,hogy elengedve az első dolga volt harapni 2x is bőven elég volt.Nem az ő hibája,nem ő neki kellett volna saját magát megnevelni.De ez van.Neveljétek a kutyáitokat.:D
2021. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk egy dolgot nem értek..honnan tudja mindenki,hogy egyáltalán ott volt a gazda és nem csak kiszökött valahonnan és arra járt?

Kihagytam valamit vagy nem olvastam? Vagy csak egy valaki ezt feltételezte és erre alapszik a sztori?

Mert lehet hogy nem is gazdával jött a kutya,akkor bizony még nagyobb szívás a történet mert legfeljebb utólag tudhatta meg,hogy meghalt a kutyája.

2021. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!