Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Miért lőtték ki a támadó kutyát?

Figyelt kérdés

Csak erős idegzetűek nézzék meg!!


[link]


Az elején sikeresen visszatartják a németjuhászt, ami utána megnyugszik és tovább sétál a parkban. A közvetlen közelben elkerített helyen játszanak a gyerekek. A kutya rájuk sem néz, nem feléjük megy, meg amúgy sem tudna berontani közéjük. Ezek után a rendőrök fogják és kilövik. De miért?


A cikkben az olvasható, hogy fennállt a támadás veszélye. Hol? Milyen veszély áll fent? A videóban én semmi ilyet nem látok.


Meg amúgy az elején az a támadás az állat részéről... Ilyet napi szinten lehet látni egy őrző-védő tanfolyamon. Én értem, hogy megijedt a polgár, de a kutya hozzá sem ért, mert sikerült lefogniuk.



2021. máj. 4. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
68%

26


Igen, a fájdalom nem függ össze a mérettel, de fájdalomról itt csak te beszélsz.

A harapás veszélyessége függ a mérettől.


Ráadásul egy nagyobb termetű kutya egyszerűbben harap meg valakit mint egy öleb.

2021. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
9%
31. Nem,nem nagyon függ a mérettől. Ráadásul a kisebb kutyák agresszívabbak, mint a nagyobb termetűek. :D
2021. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy szerintem is szükség van a háttérinformációra. Nem lehet minden kutyát kinyírni,csak mert megharapott egy embert,de mondjuk előtte megverte vagy éheztette. Szükségesek az előzmények,mert ez egy nagyon egyoldalúan bemutatott eset volt és lényegtelen,hogy gyerek vagy felnőtt, mert ha ártottak az előlénynek a harapás jogos és elfolythatatlan ösztönös reakció volt.

Szóval kérdező a kérdésedre válaszolva, azért mert megharapott egy RENDŐRT! Ha gyerek lenne a lényeg, azon nyomban gondolkodás nélkül meglőtték volna.🤷‍♂️

2021. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek is lényeges volt,megelőzték hogy további embereket harapjon meg.2 nem épp elég volt? Miért kéne még többet megharapnia,hogy SZERINTETEK jogos legyen lőni?


Ilyen helyzetben a rendőrökön is nagy a nyomás,meg kell hozni a megfelelő döntést hiszen a munkájába vagy épp mások testi épségének kerül az ha hezitál és lő/engedi menni hátha valaki majd befogja.


De látod amúgy,megpróbálta befogni.Nem volt semmi eszköze hozzá így kézzel nyúlt a kutyához.Harapott,lőttek nehogy rosszabb legyen a helyzet.

2021. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
0%
34. Őszíntén,szerintem nem lett volna rosszabb a helyzet(erre értem a hátteret,mivel tényleg nem tudjuk a kiváló okot). Viszont az látszott, hogy a kutya békésen távozott,szóval szerintem belefért volna,hogy utólag kapják el. Esetleg megkeresni a gazdáját és leellenőrízni,hogy megfelelő ellátásban részesíti az állatot. (Nyilván ez már nem a rendőrség dolga,de nem volt egy menthetetlen helyzet,úgy gondolom. Csak picit több türelem kellett volna hozzá.) De mivel nem kerek a történet, így ezek csak felvetések maradnak, nem tények.
2021. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
80%

"Miért lőtték ki a támadó kutyát?"


Hát ba*ki azért mert megtámadott valakit?!

Neveletlen kutyát ne engedjen el senki,szökés ellen biztosítani kell legalább ideiglenesen kennelt és megfelelő kerítést,neveletlen kutyát meg kő' nevelni!

Hőbörögnétek ti ezerszer jobban,ha nem gyereket hanem másik kutyát harapott volna meg.

2021. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
0%
Elkeserítő egyesek hozzáállása, felszínessége.
2021. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
41%

Majd, ha a gyereked támadja meg egy kutya, akkor legyél irgalmas a kutyával!

Legyen bizonyítási lehetőséged!

2021. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
0%
38. Majd ha te kutyád lesz és egy gyerek bántja akkor hozzál fel példát. :)
2021. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
49%

39

A videón melyik volt a kutya gazdája?

Miért nem szabályozta meg?

Vagy miért hagyta magár a akutyát?


Ha az én kutyám közterületen, megharapna valakit, akkor is befognám a pofám, ha a harapást kiprokálták volna.

2021. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!