Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek, ha a bátyám...

Mit tegyek, ha a bátyám állatkínzó? Ez már annak számít? 19F

Figyelt kérdés

Van 5 hullámos papagájunk, egy röpdében tartjuk őket, nagyon szeretem őket, kb csak én gondoskodom róluk.

A bátyám jelenleg velünk él, és semmibe veszi őket mint állatokat, ezt úgy értem, hogy olyanokat mond rájuk, hogy nagyon buták, dobjam ki őket stb.

Van egy Jack Russelünk is, és időnként pl amikor nem vagyok otthon kiengedi az egyiket, hogy a kutya "vadásszon rá", de volt hogy konkrétan megfogta vagy odaadta a kutyának, akkor szerencsére otthon voltam így nem esett baja.. de nagyon félek hogy megismétlődik.

Rá szóltam már 100x de nem érdekli.



2021. okt. 1. 16:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%
Ettől még nem állatkínzó csak rossz gazda. Az állatkínzó erős fogalom itt.
2021. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
De, állat kínzó. Javaslom egyes, hogy nézzél utána fogalmaknak, konkrétan büncselekmény, amit ez a fogyatékos csinál
2021. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

A Btk. 2013. július 1-je előtt hatályban volt szövege (266/B. §) szerint:

Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza

2021. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező: én egész egyszerüen összeverném a bátyád, csak hogy legyen mivel foglalkoznia. Sajnos túl sok a megértés a világban, nem kell ennyi. Az ember falka lény, ugyanúgy müködik az eröszak.
2021. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudnád valahogy zárhatóvá tenni és lelakatolni a röpde ajtaját? A bátyád egyébként egy kötsög.
2021. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
A bátyádnak kijárna néhány jólirányzott pofon
2021. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd annyiban.
2021. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Így van 7-es , Kérdező ne hagyd annyiban!!
2021. okt. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

E miatt feltudod jelenteni több ok miatt is: állatkínzás, eltulajdonítás, más tulajdonának rongálása, gondatlan állattartás stb.

Ha ,,véletlenül" meghalna az egyik én nem hagynám annyiban.

2021. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Az. Ha már összeverni nem tudod akkor szegény madaraknak keress más helyet. Lehet egyszer nem tudsz ott lenni hogy közbelépj és megöli őket.
2021. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!