Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek, ha a bátyám...

Mit tegyek, ha a bátyám állatkínzó? Ez már annak számít? 19F

Figyelt kérdés

Van 5 hullámos papagájunk, egy röpdében tartjuk őket, nagyon szeretem őket, kb csak én gondoskodom róluk.

A bátyám jelenleg velünk él, és semmibe veszi őket mint állatokat, ezt úgy értem, hogy olyanokat mond rájuk, hogy nagyon buták, dobjam ki őket stb.

Van egy Jack Russelünk is, és időnként pl amikor nem vagyok otthon kiengedi az egyiket, hogy a kutya "vadásszon rá", de volt hogy konkrétan megfogta vagy odaadta a kutyának, akkor szerencsére otthon voltam így nem esett baja.. de nagyon félek hogy megismétlődik.

Rá szóltam már 100x de nem érdekli.



2021. okt. 1. 16:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
41%

Esetleg hívd fel a figyelmét arra, hogy van nálad felvétel (akkor is ha nincs) arról mit csinált a madarakkal/kutyával, és reméled tudatában van, hogy nagykorú, büntethető szabadságvesztéssel, az állatkínzás bűncselekmény kategória.

Ha kihull 1 tolla valamelyik madaradnak, akkor vegye készpénznek, hogy nemsokára keresni fogja a rendőrség.

Például.

2021. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

21. válaszolónak: az egyiknek kihullt a farktolla kb 4 db toll :(

2021. okt. 5. 23:48
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

....ugye ismered a kifejezést? Haja szála sem görbült, egy tolla sem hullt ki..

Tehát: ha a madaradnak valami baja lesz, így kell érteni. Sajnálom szegény madarakat.

Egyeseknek tényleg nincs élete, és azzal szórakoznak, hogy pontozgatnak másokat, ebből merítenek örömet a szaros, unalmas kis életükbe.

2021. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%

Szerintem is. Az 5. válasz adónak igaza van. Keress egy számzáras lakatot, állítsd egy kiszámíthatatlan számra, amit meg is jegyzel és zárd be a röpdét. Csak akkor engedd ki a papagájokat ha te is otthon vagy. és figyelj hogy a bátyád ne tudjon hozzá jutni a madarakhoz.


A szüleiteknek is szólni kéne. Nem tudom mennyi a korotok, és nyilván nem is fogom kérdezni, de ha még 18 alatt vagytok, a szülőnek kéne cselekedni. ha felette, szerintem költöztesd el a bátyádat. Vagy ha nem akar, menj el te.

2021. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
El ne szeduljunk mar
2022. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!