Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki a vadászatot brutális és...

Aki a vadászatot brutális és elfogadhatatlan dolognak tartja, elmondaná, hogy miért?

Figyelt kérdés
Értem én, lényegében az az állat meghal. De a vadászok nem agyba főbe lövöldöznek, hanem szigorú szabályok betartásával.
2013. júl. 26. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
76%
Mondom én,arréb teszi,hogy legyen mit kilőni ősszel.
2013. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
0%
Miért, 81%-os, te arrébb tennéd? Valószínűleg ki sem szúrnád, hogy ott van, vagy ha mégis, hagynád. Mert a kombájn jobb megoldás, hiszen így működik a természetes szelekció, ez evidens.
2013. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim válasza:
44%

Szerintem ki-ki tudatszintje szerint tud ebben a kérdésben állást foglalni. Akinek elegendően magas, az nem hogy elitéli egy állat leölését, de az húst sem fogyaszt. Ha végigtekintjük az emberiség eddig elkövetett brutalitásait, akkor azon sem kell csodálkozni, hogy a róka elhordja a tyúkot az udvarból. Hogy milyen emberi brutalitásokra gondolok? Például ilyenekre: Kivágtuk az erdőket, autóutakkal hálóztuk be a földeket, elmérgeztünk földet, vizet, levegőt és hadd ne soroljam tovább.

Tudomásul kellene venni mindannyiunknak, hogy a Föld nevő csodálatos bolygó nem csak az emberé, hanem minden rajta élő élőlényé.

2013. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
62%
Akinek elég magas a tudásszintje az tanult ökológiát. És aki tanult ökológiát az tudja, hogy Magyarországon igenis szükség van a vadászatra méghozzá pont azért mert az ember elb*szta az itteni ökoszisztémát azzal hogy kiirtotta a nagyragadozókat. Nincs ami szabályozza a nagyvadfajokat, és a túlszaporodás sem tesz nekik jót. Így igenis muszáj vadászni őket.
2013. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim válasza:
83%
A tudatszintet és a tudásszintet én két külön fogalomként értelmezem. Nem csak azzal ***tuk el az ökoszisztémát, hogy kiírtottuk a nagyvadakat, hanem azzal is, hogy tönkretettük a vadállomány élőhelyét. Somogy megyében például több ezer hektár erdő van bekerítve, nehogy bemenjenek az őzek, szarvasok. Döbbenetes, hogy az ember mennyire ki akarja sajátítani maga számára az egész földet!
2013. júl. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel szemben pont Somogy megyében van a legnagyobb szarvas állomány.
2013. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim válasza:
73%
Igen, tudom hogy a megye adottságai ilyen tekintetben csodálatosak, de ha ílyen mértékben folytatódik a területek ember általi kisajátítása, bekerítése, akkor leszűkül az életterük.
2013. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
74%

Arra nem gondoltál, hogy pont a túlszaporodott állomány miatt kell bekeríteni egyes területeket? Az erdészeket is meg lehet érteni, féltik a kis gazdaságukat, ezért elkerítik. Ezzel szemben a vadászok is féltik a pénzüket, ők is elkerítik a vadakat. Ez van, pénz orientált minden... vadaskertek, bekerített erdők. Szerintem is gusztustalan, de nem lehet vele mit csinálni. Viszont a kérdés nem az emberi kisajátításról szólt hanem a vadászatról, ami szerintem igenis szükséges.

Amúgy ha már ez a kisajátítás szóba jött akkor pont nem nagyvadat kéne félteni, mert az köszöni szépen még jól elvan itthon. Az apróvaddal viszont már gondok vannak. Na ott az intenzív nagytáblás mezőgazdaság annyira kihasználja már a földeket, hogy lassan emiatt nem tud majd megélni itthon a fácán, fogoly, mezei nyúl. De amíg itt is a pénzről szól minden addig nem sok mindent lehet tenni. Az ember maga alatt vágja a fát, egyszer csak rájön hogy ez rossz.

2013. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 zsuzsabazsa ***** válasza:
55%
És ugyan ki irtotta ki a nagyragadozókat? Azokat is főleg a vadászok.Nem?
2013. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
96%
A fő problémám vele, hogy erősebb jogai vannak a vadásznak, mint a kirándulónak, biciklistának, stb. Szomorú, hogy jobban tiltják pl a mountain bike-ozást az erdőkben, mint a vadászatot. A vadász lelőheti a kutyát, macskát... Ez nem jó. Hollandiában élek. Itt az erdő az állatoké és a kirándulóké, meg a lovasoké pl. Nagyon szigorú szabályokkal vadásznak. A lövészklubbok pl csak épületekben és föld alatti bunkerekben vannak, acélajtó mögött. Annyi a nyúl, fácán, hogy a városokban is ott ücsörögnek a tereken a fűben. A szarvasokat, őzeket a vidéki emberek előszeretettel tartják a nagyobb kertekben. Az a divat, nem a szarvasagancs... Amúgy meg szerintem aki örömből, szórakozásból képes állatot ölni, és még élvezi is, azzal nincs minden rendben.
2013. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!