Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki a vadászatot brutális és...

Aki a vadászatot brutális és elfogadhatatlan dolognak tartja, elmondaná, hogy miért?

Figyelt kérdés
Értem én, lényegében az az állat meghal. De a vadászok nem agyba főbe lövöldöznek, hanem szigorú szabályok betartásával.
2013. júl. 26. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Miért enged erre következtetni, ha így beszél bármelyik embertársáról? Itt nem feltétlenül a vadászokra célzok, de amilyen szörnyűségeket emberek elkövetnek...
2013. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

"..a vadászat nem egyenlő a gyilkolással.."


Figyelj. Az ölésnek abszolút tök mindegy milyen indoka van, az nem változtat a lényegen. Elveszed egy hozzád biológiailag nagyban hasonló, gerinces, központi idegrendszerrel rendelkező másik állat életét (ugye az ember is egy állatfaj). Ez az állat ugyanúgy érez fájdalmat, mint te, vagy akár a kutyád. Ilyen tekintetben a vadászat igenis gyilkosság, sőt, előre megfontolt szándékkal, és többnyire nyereségvágyból történik. (Az azután történő perverz fotózkodásról pedig még nem is beszéltünk).

2013. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:

igen, találd már ki, hogy életfogytiglani börtönbüntetést minden vadásznak nem?

te komolyan egy lapon emlegeted az állatokat az emberrel?

nem fogjátok fel, hogy milyen óriás különbség van a kettő között?

szerintem egy vadász sem ártott még neked személyesen

lelő egy állatot, lesből, fegyverrel?

és???? mérkőzzön meg vele pusztakézzel vagy mit akartok?

ha azért csinálná mert örömét leli abban, hogy védtelen állatokat gyilkolhat, akkor még nagyjából megértenélek titeket, de így csak kinevettetitek magatokat

persze, megöli azt a szerencsétlen állatot, de az akkor is csak állat, nincsenek érzelmei

szerinted a lelőtt vadászokért hányan sírnak (család, barátok, stb) te meg itt hálát adsz az Istennek, hogy meghalt

undorító tudod?

2013. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

"..te komolyan egy lapon emlegeted az állatokat az emberrel?

nem fogjátok fel, hogy milyen óriás különbség van a kettő között? .."

- Vannak különbségek, de egyrészt azok biológiailag nem "óriásiak", másrészt csak mert egy élőlény nem az emberi fajba tartozik, még nem jogost fel arra, hogy szükségtelen szenvedést okozzak neki.


"..mérkőzzön meg vele pusztakézzel vagy mit akartok?.."

- Kb. úgy lenne fair...


"..persze, megöli azt a szerencsétlen állatot, de az akkor is csak állat, nincsenek érzelmei..."

- Jézusom, tényleg azt gondolod, hogy egy állatnak nincsenek érzelmei? Az ember szerinted micsoda? Segítek: az állatfajok egyike. A központi idegrendszerrel rendelkező gerincesek ugyanúgy érzik a fájdalmat. Tehát ha egy nyulat, egy kutyát, egy szarvast vagy egy embert oldalba lőnek, az ugyanúgy szenved attól. Nem csak érzéketlen gépek. Uramisten hogy lehet valaki ennyire buta?????????


"..szerinted a lelőtt vadászokért hányan sírnak (család, barátok, stb) te meg itt hálát adsz az Istennek, hogy meghalt..."


- Soha, sehol nem írtam, mondtam, vagy gondoltam ilyet. Sajnálom őket, de benne van a pakliban, és aki vadászatra jár, az számoljon ennek a lehetőségével. Akiket jobban sajnálok, azok az ártatlan áldozatok. Pl. akik éppen a saját földjükön aratnak, vagy akik megállnak egy kukoricás mellett pisilni, de vaddisznónak nézik és lelövik őket.

2013. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

nem neked írtam azt, hogy örülsz a haláluknak, hanem az egyik előtted szólónak aki így fogalmazott...

direkt nem úgy írtam, hogy érzések, nehogy azt hidd, hogy a fájdalomra és egyebekre gondolok

én a lelki érzelmekről beszélek

ha egy anyaállatnak megdöglik a kölyke, biztos sajnálja, de nem lesz élete végéig lelki nyomorék, ahogy az embereknél

most már remélem érted...

2013. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!