Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki a vadászatot brutális és...

Aki a vadászatot brutális és elfogadhatatlan dolognak tartja, elmondaná, hogy miért?

Figyelt kérdés
Értem én, lényegében az az állat meghal. De a vadászok nem agyba főbe lövöldöznek, hanem szigorú szabályok betartásával.
2013. júl. 26. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom értelmes cél érdekében elkövetett cselekménynek tartani, ha pusztán a trófea kedvéért kilőnek valamit. Ha csak a trófea miatt lövik ki, akkor közönséges gyilkosok.
2013. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
15%
Fuj, vadászok, fuj, fuj! Szerintem a vizsla farkát is csak azért vágják le, hogy télen, amikor kiengedik, ne kelljen olyan sokáig nyitva hagyni az ajtót. Fuj, vadászok, fuj, fuj!
2013. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
74%

Régen nem voltak puskák, mégis kifejlődött az emberiség. Vagy nem?


Inkább azt magyarázza meg nekem valaki, apukád?, hogy mi a jó abban, ha lelő egy állatot és az nem önvédelem, élelem, vagy humánus okból történik!


Én is úgy gondolom, hogy az ilyen emberrel valami nincs rendben, csakúgy mint az állatkízókkal. Ha utána olvasol egy kicsit, már folytatnak kutatásokat ebben a kérdésben, és vannak is eredmények.


Szóval a válaszom az, hogy én félek tőlük. Féltem a gyerekem tőlük. Mert aki hidegvérrel lelő, bánt egy védekezésre képtelen állatot - a fent elmített okoktól eltekintve - azzal valami baj van, és attól még lehet külsőleg rendes ember. De egy biztos, én nem merném rábízni a gyerekemet.


És nem, nem vagyok állatvédő. Csak szeretem a természetet, és ők is bele taroznak, ők is ugyúgy rettegnek, félnek, és kapaszkodnak az életbe, mint mi emberek. Annyi különbséggel, hogy ők nem rombolják azt.


Láttatok már rettegő állatot? Én igen. És kitörölhetetlen nyomot hagyott a fejemben.


"Amikor az ember tigrist akar ölni, azt sportnak hívja;

amikor a tigris akar embert ölni, azt vérszomjnak."

George Bernard Shaw

2013. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
95%

Gandhi egyszer azt mondta: Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.


Ezért van az, hogy pl hollandiában nem az agancs a divat, hanem a szarvas.


Itt nálunk elég elkeserítő a helyzet az állatokkal kapcsolatban.

Vagyis kb a béka segge alatt vagyunk.

2013. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 zsuzsabazsa ***** válasza:
90%
Egyetértek veled 82-es.
2013. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
Apukám köszöni szépen, de fizikailag és mentálisan is teljesen jól van.
2013. szept. 10. 21:04
 37/65 anonim ***** válasza:
63%

Milyen érdekes...egyből kaptam a piros kezecskét?:)


Apukád hazudik.

2013. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem többet nem nézek rá erre a kérdésre, mert haszontalan, és nem akarom idegesíteni magam rajta. Most jöttem rá valamire, ami mélyen elszomorít- bár ez nem a jó szó, azt hiszem inkább nagyon elfáradtam.

Úgy gondolom, teljesen meddő ezen a kérdésen rágódni. Kilátástalannak érzem.

Annyira túlnőtt már rajtunk ez a probléma, annyira sok ilyen ember van, hogy ha csak egy nagyobb szervezet nem tesz megfelelő intézkedéseket - megfelelő törvények, tiltások, büntetések vagyis börtön évek - vagy nem változik meg az emberek gondolkodásmódja/tudata, nem fog változni semmi.

Igazat adok annak, aki azt mondta, hogy egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogy az állatokkal bánik. (ezért van az, hogy pl nyugaton a szarvas a 'divat' a kertekben, és nem az agancs a falon).

Régen felhúzott, ha ilyen felfogású emberrel akadtam össze pl rögtön vissza írtam, nem ritkán odáig fajult, hogy már egymást sérteggetük - na ja, internet..- de azt hiszem, ha valaki így gondolkozik, nem lehet meggyőzni sehogy. Ma már próbálom ezeket az embereket kiismerni, figyelni, hogy miért gondolkozik így, miért nem ismer szánalmat, miért nem tiszteli az életet a sajátján eseteg családtagjain kívül. Azt hiszem az ilyen embereknek - régen nem ezt a jelzőt használtam rájuk - személyes megtapasztalás kéne, hogy érezzék, átéljék, mert máshogy nem fog menni. (és még az sem biztos, hogy sikerülne).

De tudom hülyeségnek tűnik, ajánlom megnézésre az ARC- powder című film egyik jelenetét. Ha megnézi rá fog jönni, melyik szól róla.

Remélem- mert csak azt tudom tenni - hogy egyszer majd megváltozik minden. És még a mi életünkben.

Addig is csak annyit tudok kérni: Kérlek! hagyjátok már békén az állatokat! Csak hagyjátok őket élni.

2013. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:

Azt már az elején kifejtettem, hogy nem az agy nélküli lövöldözésre gondolok.

De miután már apukámat is elkönyveltétek mentálisan sérült embernek nem tudok nyugodtan reagálni. Mivel itt senki nem ismeri Őt. Mindenkit el lehet ítélni valamiért. Lehet találni okot arra, hogy elkönyveljem mentálisan nem ép személynek. De szerintem sokkal inkább annak vannak gondjai, aki ismeretlenül ítélkezik. Lehet apukám vadász, de ami állatot ő levadászik mi azt megesszük, nem a trófeáért "kell meghalnia". Én nem mentegetőzöm, mert ti nem ismeritek aput, de ő egy nagyon kedves, tisztességes, jóravaló ember, aki mindent megtesz értünk, és segít akin tud. Ha rá valaki azt mondja hogy sérült mentálisan, vagy hogy hazudik arról hogy ő nem az, csak annyit kérek, hogy nézzen magába. Remélem meglátja azt a rohadt nagy felszínességet ami benne van, amiatt, mert úgy ítél meg másokat, hogy nem is ismeri őket, nem tudja hogy milyenek.

2013. szept. 11. 16:59
 40/65 anonim ***** válasza:
95%
Nagyapám erdész volt. Jó sok vadászatot láttam. Olyan nincs, hogy valaki teljesen egyedül elmegy vadászni, és lelő egy darab őzet, amit a család 3 hónapig eszik... Ha vadásznak, több ember, sok állatot lő le egyszerre. Persze azt a szarvast is feldolgozzák, megeszik, amit az agancs miatt lőnek le... Szóval nehéz elhinni, hogy csak a kaja miatt vadászik édesapád.
2013. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!