Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek nem viszik manapsá...

Szerintetek nem viszik manapság túlzásba az állatkínzást?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudtam milyen kategorába tegyem a kérdést, ha nem jó elnézést. Szóval, ti ezt már nem érzitek túlzásnak? Jó oké tényleg miért bántják őket meg stb... de az már szánalmas, hogy egy híradót nem tudok megnézni úgy, hogy nem legyen benne 2-3 állatos hír. ( Közben meg a valós problémákról hallgatnak, aminek meg van a valós oka, de az már egy másik téma) Ma láttam ezt a videót:

[link]

ez komoly ez az ember tényleg az éltét kockáztatta egy macskáért? mi van ha meghal? a rokonainak hiába magyarázzák, hogy a cica életben maradt... képzeljétek el: (ne adj Isten) meghal egy közeli ismerősötök mert megmentett egy kisállatot, biztos vigasztalni fog, hogy ezért áldozta fel magát =/ Ráadásul a média ezt követendő példaként állítja be... és még díjat is kapott, miért nem olyan valaki kapott aki ember életet mentett????

ismétlem magam: az indokolatlan állat kínzást én is ellenzem, egy aljas tróger az ilyen, de könyörgöm! ne legyen már fontosabb egy kutya, macska élete mint az emberé!!!


2013. aug. 4. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
89%

Nemrég beszélgettünk erről a férjemmel, egy Youtube videó kapcsán, ahol a kutya alatt beszakadt a jég és a gazdája gondolkodás nélkül odarohant kimenteni. Arra jutottunk, hogy a saját kutyánkat mindenáron megpróbálnánk megmenteni, tűzből, vízből, nem mennénk ki nélküle, hacsak nem nagyon-nagyon muszáj. Idegenek állatáért nem kockáztatnánk az életünket, de nem is fordítanánk el a fejünket, hanem hívnánk szakszerű segítséget, például tűzoltót..


Azért kell védeni az állatokat, mert ők nem tudják megvédeni magukat. Tőlünk, emberektől kell védeni őket...

2013. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
92%
Az az ember aki még egy állatért is képes áldozatot hozni, az az emberekért is fog. Erre nem gondoltál? Az ilyen dolgokat nem lehet szétválasztani. Hogy egyiknek segítek, másiknak nem, mert akkor az már logika és nem empátia, ösztön. Logikával meg bármiről le lehet beszélni. Ezért kell az emberekben az állatszeretet erősíteni. Bizonyított tény, hogy egyes bűnözők is állatkínzással kezdik. Szóval nézz utána a dolognak a tudományban mielőtt nagyon pattognál.
2013. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező, nem ismerlek, de abban szinte biztos vagyok, hogy látni fogjuk egyszer a híradóban a fantomképedet valami szörnyű bűntett kapcsán.
2013. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
91%
Plusz miért sajnálod az energiát attól a kiscicától? Nem egy ember kárára mentette meg, senkinek semmi baja nem lett miatta. Akkor meg azt csinál amit akar.
2013. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes a kérdés amit feltett a kérdező, pont ma húztam fel magam ezen, milyen burkoltan élnek egyesek, gondolok itt arra, hogy tudják jól, hogy elítélendő az állatkínzás, és hogy jobb, ha sosem derül ki az igazi énjük...de...azért félve felteszik a kérdést, hogy...lásd fentebb, amit a kérdező is feltett. Váltig állítgatják, hogy ők szeretik az állatokat, meg nekik is van, csak mivel olyan környezetből származnak, ami úgymond nem volt túl szocializált ilyen téren(pl egy vidéki tanya, 5 centis madzagokra kötve a kutyák, macskatetemek mindenütt)

ezért nem értik meg, hogy miért védik az emberek az állatokat.

Tele van a facebook is ilyen "nemértem" emberekkel, ahol mindenféle szörnyűség van lefotózva(vonóhorogra akasztott kutya, vér mindenütt) és alákommentálva hasonló egyedektől, hogy már utálják ezt a sok állatos fotót, meg az emberekkel kellene inkább foglalkozni, stb...

Igen, az emberekkel is van foglalkozva, de mivel az ember szelídítette meg az állatot, és maximálisan ki vannak nekünk szolgáltatva, és az állat az életét áldozná értünk, de nem csak ezért...az állatok szeretetéért, tulajdonságaiért, stb...had ne kelljen már elmagyarázni, miért aranyos egy kiscica, vagy kiskutya. De sajnos úgy látszik, valakinek el kell ezt is magyarázni.

2013. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
90%

Engem nem érdekelnek az emberek oldja meg mindenki saját problémáit.

Amikor még módomban állt,sokszor segítettem embereken,hálából becsaptak,megloptak,hátam mögött lehordtak mindennek.

Úgy döntöttem,hogy inkább segítek az állatokon,mint embereken.

Akit az emberek érdekelnek,segítsen rajtuk,az ő baja,de rajtam senki ne kérje számon,hogy miért tartom többre az állatokat.

Egy állat sem ártott nekem,akin segítettem,ellentétben az emberekkel.

2013. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 Platypus ***** válasza:
89%
Kedves kérdező, te megnézted egyáltalán ezt a videót? A tűzoltóknak kötelessége átkutatni a házat, nem a macskáért ment be, hanem ellenőriznie kellett, hogy van-e ájult/mozgásképtelen ember odabent. A macskával azért foglalkozott, mert emberélet nem volt veszélyben, így megtehette. Semmit sem kockáztatott azzal az egy mozdulattal, amíg felszedte. Szerencsétlen macska legalább hozott egy kis figyelmet és talán támogatást is a tűzoltóknak. Sajnálod tőle még azt a kis oxigént is?
2013. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
85%

"...Ha jól értem szerinted egy állat védelme fontosabb mint az emberé...."


A kettő nem kell, hogy kizárja egymást. mellesleg az ember is az állatfajok egyike, ha figyeltél volna biológiaórán, tudnád. Érzékelésünk, észlelésünk, alapvető szükségleteink nagymértékben hasonlítanak. Bármilyen lény szenvedjen is, alapvető kötelességünk segíteni rajta.

Mellesleg a tűzoltó nem úgy mentette meg a macskát, hogy közben hagyott valakit bennégni a házban (ha ettől jobban érzed magad).

2013. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes kérdés... Én előbb menteném meg a macskámat és a kutyámat, mint egy idegen embert. Főleg ha nem is szimpatikus. Nem érdekel a százalékom, ez az igazság. És nagy ívben s.z.@.r.o.k. rá, hogy ki mit gondol erről.
2013. aug. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
47%
Miért fáj neked, hogy a tűzoltó megmentett egy kiscicát? Mellesleg,ha egy hozzád hasonló érzelmi nyomorék és a macskám élete között kellene választanom, inkább a macskámat menteném.
2013. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!