Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek nem viszik manapsá...

Szerintetek nem viszik manapság túlzásba az állatkínzást?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudtam milyen kategorába tegyem a kérdést, ha nem jó elnézést. Szóval, ti ezt már nem érzitek túlzásnak? Jó oké tényleg miért bántják őket meg stb... de az már szánalmas, hogy egy híradót nem tudok megnézni úgy, hogy nem legyen benne 2-3 állatos hír. ( Közben meg a valós problémákról hallgatnak, aminek meg van a valós oka, de az már egy másik téma) Ma láttam ezt a videót:

[link]

ez komoly ez az ember tényleg az éltét kockáztatta egy macskáért? mi van ha meghal? a rokonainak hiába magyarázzák, hogy a cica életben maradt... képzeljétek el: (ne adj Isten) meghal egy közeli ismerősötök mert megmentett egy kisállatot, biztos vigasztalni fog, hogy ezért áldozta fel magát =/ Ráadásul a média ezt követendő példaként állítja be... és még díjat is kapott, miért nem olyan valaki kapott aki ember életet mentett????

ismétlem magam: az indokolatlan állat kínzást én is ellenzem, egy aljas tróger az ilyen, de könyörgöm! ne legyen már fontosabb egy kutya, macska élete mint az emberé!!!


2013. aug. 4. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
59%

Képzeld,a múltkor a kutyám beesett egy gödörbe/átment a szomszédhoz/és csak úgy tudtam kiszedni,hogy közben eltört a karom...és?Megérte,mert imádom az állatokat és még egy idegen kutyáért is megtenném ezt.

Miért fontosabb a kutya,macska élete,mint egy emberé?Talán azért,mert egy kutya/macska nem hagy ott ha pl elfogy a pénzed vagy valami! -.-

2013. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
49%

Én vagyok az 51......

Elolvastam a többi kommentet és én is arra jutottam,hogy a saját/barátok állatait hamarabb kimenteném,mint egy idegen embert.....

A videóhoz,a többieknek igaza van.....ha te meglátsz egy haldokló kiscicát vagy akármilyen állatot,elmész mellette és azt gondolod: ˝Jól van az úgy,minek mentsem meg,nem ember!˝

2013. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
80%
Enni se adj az állataidnak! Minek is adnál, nem is emberek... de te sem vagy az.
2013. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
65%

Hihetetlen, hogy mekkora egója tud lenni az embereknek. Azt hiszik, hogy az ő életük sokkal többet ér, mint bármilyen más élőlényé. Már miért érne többet? Nem kéne Istent játszani talán és eldönteni, hogy az állatok kevésbé érdemlik meg az életet. Pont ez az a hozzáállás, amit gyűlölök az emberekben és ami rettenetesen felhúz, hogy egyes embereknek mekkora felsőbbrendűségérzésük van. Az egyik kolléganőm is hasonlóan áll ehhez a dologhoz (bár ő még rosszabb), és amikor meséltem a húgomnak, egyből mondta, hogy ő ezek után már nem tudja elhinni, hogy jó ember, ha így viszonyul az állatokhoz.


Egyébként nekem meg az fura, hogy te miért mentenél ki előbb egy idegen embert, mint egy állatot? Szerintem az állatok közül kivétel nélkül mindegyik megérdemli, mert nemesebb és tisztább lelkűek, mint mi, ezért többre tartom őket. Viszont az emberektől egyre jobban undorodom minden szempontból: hazudnak, lopnak, csalnak, élvezetből vagy érdekből kínoznak és gyilkolnak, kétszínűek, beteg és elfajzott vágyai vannak, stb. Most akkor szerinted így összevetve kérdező, még mindig az ember érdemli meg jobban? Én előbb hagynék bent embert egy égő házban, mint állatot, mert az állatról tudom, hogy nem fog bántani. Te csak az alapján foglaltál állást ebben a kérdésben, hogy milyen faj és mivel ember vagy, szerinted ő érdemesebb az életre. Én meg nem a fajt veszem alapul, hanem a viselkedést és a lelket, hogy mit tud nyújtani egy ember és mit egy állat.

Egyébként meg gondolj csak bele, vészhelyzetben egy állat nem ugyanazt érzi, mint az ember? Ő is fél és szeretné menteni az életét, neki is fontos a saját élete. Ugyanazt érezné, mint te például. Vagy neked hogy esne, ha veszélyben lennél és segítségért könyörögnél és valaki azt gondolná, hogy te nem érdemled meg, ezért ott is hagyna meghalni félelmek és fájdalmak közepette. Mert te tulajdonképpen ezt támogatod. Aki így gondolkodik az állatokról, véleményem szerint nincs benne elég empátia, hogy bele tudja képzelni magát ebbe, hogy tulajdonképpen semmi különbség nincs aközött, ha állat vagy ember van veszélyben, mert ugyanazt érzik és mindegyik megérdemli a segítséget.


Azt meg nem tudom, hol látod ennyire a médiában, hogy az állatvédelmet szorgalmazzák. Én pont hogy még mindig keveslem és úgy érzem, nem fordítanak rá kellő figyelmet. Pont inkább bántja az igazságérzetem, hogy nem elég szigorúak az állatvédelmi törvények és az állatkínzást vagy gyilkolást nem büntetik minimum ugyanannyira, mintha emberrel követnék el. Szóval én meg elégedetlen vagyok inkább, hogy nem sulykolják eléggé az emberekbe az állatszeretet és a védelmük fontosságát. Bár én nagyon állatvédő vagyok és ezerszer jobban szeretem őket, mint az embereket, ezért is tartom mindig kevésnek, amennyit beszélnek róla. Ezek is a fontos dolgok közé tartoznának, amiről beszélni kellene nyilvánosan, de az általad csodálatosnak tartott emberek csak a felszínes dolgokról tudnak beszélni (szex, pénz, márkás cuccok), de semmi fontos értéket nem közvetítenek. Ezért tartunk ott, ahol tartunk és egyre rosszabb lesz. Ugye milyen csodálatosak az emberek és mennyivel jobban megérdemlik, hogy megmentsék őket? Ezért ne haragudj kérdező, de én a hozzáállásod miatt inkább téged tartalak agymosottnak, mert átmosták az agyad, hogy igen, mi emberek mi vagyunk a teremtés urai és csak mi érdemeljük meg, hogy ne kelljen testi és lelki kínokat átélnünk. Szerencsére ahogy látom a válaszokból, mindenki úgy gondolkodik ahogy én, szóval bízom benne, hogy több az empatikus, nemes lelkű ember.

23/L

2013. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
65%

En elobb mentenem ki az allataimat, mint a szomszedomat.

Az ok egyszeru: ki tudja, milyen mocskos, szemet, hazug ember az, aki miatt nem mentem ki az allataimat, akiket imadok es ok is engem. Nem hazudnak, nem hagynak el.


Ha nem lennenek ilyen undorito aljas emberek, mint te, akkor ELGONDOLKOZNEK a szomszedon.

2013. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim válasza:
65%
Én előbb egy kutyát/macskát mentenék meg,mert azokból sokkal kevesebb van,mint emberből.
2013. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
0%

Mindhárom utolsónak igaza van!

Sajnos nincs eltúlozva. Sajnos egyre több a beteg perverz ember. Másképp nem lehet felhívni az emberek figyelmét erre a problémára!

Mert létező, sürgető probléma.

Valami nagyon durva és komoly baj van az emberekkel!!!!

Ébredejetek már fel!

2013. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
26%

És a baj, igazából már itt látszik szembeötlően!

Az, hogy valaki felteszi egyáltalán ezt a kérdést. Na, ez a gáz! Ezért tartunk ott ahol.

2013. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
56%
Melyik csatornát nézed, hogy olyan sok állatos hír van benne? Mert, hogy szerintem nem sok az is biztos, nem értem miért nagy baj, ha foglalkoznak az állatvédelemmel. Külföldön már felérték ép ésszel, hogy aki állatokat kínoz utána emberek ellen követ el valamit. Állatoknak is vannak érzelmeit és sokat ér az életük. Nem lehet különbséget tenni ember és állat között, mert egyenrangúak. Én kockára tenném az életemet 1 állatért. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit tenne meg 1 állatért.
2013. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy már azt higgyétek, hogy előbb megmentene egy embert, mint állatot. Ha válsztania kéne, vagy veszélybe kerülne ez által, senkit sem mentene meg. Senkit. Csak magát. Ez ilyen tipikusan olyan ember, hogy bárkit és bármit eltaposna amit az útjába kerül, hogy magát mentse. Azok az emberek, akik azt hangoztatják, hogy ők bizony emberbarátok, és felháborodnak, amikor azt hallják a hírekben, hogy xy megmentett egy állatot, óvakodjatok. Mert ez nem igaz. Ha valaki szereti az állatokat, és képes tenni értük, az az emberekkel is ilyen. Ha valaki azt hangoztatja, hogy az ember előrébb való, meg hogy de "minek? csak egy állat" az az embereken sem fog segíteni soha. Kivéve ha nem kerül bajba, és valamilyen önös érdekből teszi.
2013. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!