Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit gondoltok a vadászatról?

Mikasa:33 kérdése:

Ti mit gondoltok a vadászatról?

Figyelt kérdés

Szerintem egy undorító dolog,én biztos betiltanám. Nem látom értelmét,hogy vadállatot öljön az ember pusztán kedvtelésből. Csak akkor tudnám elfogadni,ha az ember a túlélés érdekében tenné,és nem lenne más választása. Nem hiszem,hogy ez megfelel sportnak vagy hobbinak.Kíváncsi vagyok a véleményetekre,légyszi csak normális válaszokat írjatok.


17/L



2019. jan. 19. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
7%

"1. a 35-ös válasz nem tőlem jött buktad." - És mi közöm hozzá, hogy ki írta? Attól még hülyeség. Gondok vannak az önbecsüléseddel, ha szerinted csak te írhatsz hülyeségeket :(

Nem baj, levadászol pár nyulat és máris jobban, erősebbnek érzed magad ;)


"2. a növényalapú étrend ugyanolyan környezetpusztító sőt néhány esetben még inkább, csak tudás és belelátás nélkül nem igazán lehet tudni róla."


Ez a "tény" honnan jött? Miféle hülyeség ez? Egyértelmű tanulmányok vannak arról, hogy a húsevés százszor károsabb. Egy kg hús előállításához több, mint 15.000 liter víz szükséges, tehát ha én pontosan a Föld másik feléről érkező növényi termékeket enném, az sem követelne több energiát, mint amennyi a hús előállításához szükséges.

Az állatok energiaátalakítása egyébként 1:36 arányú, tehát harminchatszor annyi növényi táplálék állítható elő abból az energiából, ami a húsfogyasztáshoz szükséges.

Tehát, ha már a tényeknél tartunk, rámutatnál, milyen tanulmány állítja alá a te elképzeléseidet? Ha gondolod, én keresek neked egy amerikai kutatást, ami ezzel foglalkozott, de az, amit te ténynek írtál, egyszerű tudatlanság...


"3. Úgy látom nem tudsz olvasni illetve értelmezni lehet tényleg kancsal vagy.." - Most jól odavágtál, kemény vadász vagy :D Növeli az önbizalmadat, ha ezt leírod a tényeid közé? :D


"4. Milyen menhely? Milyen sérülés? Azt mondtad nem is ebben az országban vagy." - Jóisten, milyen primitívnek kell lenni ahhoz, hogy valaki azt gondolja, hogy menhelyek csak magyarországon vannak :D :D

Végtelenül széleskörűek ám az ismereteid :D :D


"5. Mellesleg elég agresszív ön és közveszélyes ember vonásai íródnak le az írásodból." - Mondja egy fegyvermániás hülye vadász, aki a társaival együtt ÚGY INDÍTOTTA a vitát, hogy lehülyézte a kérdezőt. Csak jelezném, hogy erre én már csak reagáltam, még ha te ezt nem is érted meg.

2019. jan. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
95%

Inzultálás megy de sajnos nem süllyedek le a szintedre.

Mellesleg a számokkal és a természeti, kémiai és fizikai törvényekkel sem vagy teljesen tisztában.

Amúgy kérlek linkelj nekem cikkeket abból az USA-ból ahol olyan szinten megy a növénytermesztés, hogy a vizek ihatatlanok a rengeteg vegyszertől és műtrágyától, és mielőtt beszélsz ezek a növények emberi fogyasztásra vannak termelve.

Másrészt asszem elég bunkó módon viselkedsz, de ki tudja nálatok proliknál biztos ez az alap.

2019. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
0%

"Inzultálás megy de sajnos nem süllyedek le a szintedre." - Milyen furcsa (inkább álszent) kijelentés egy ilyen hozzászólás után: "Úgy látom nem tudsz olvasni illetve értelmezni lehet tényleg kancsal vagy.."


"Amúgy kérlek linkelj nekem cikkeket abból az USA-ból ahol olyan szinten megy a növénytermesztés, hogy a vizek ihatatlanok a rengeteg vegyszertől és műtrágyától, és mielőtt beszélsz ezek a növények emberi fogyasztásra vannak termelve." - Na, ez vitaalap lehet, erre kíváncsi vagyok. Milyen növényről van szó konkrétan, amit tömegével termesztenek, és csak ember fogyasztja? És azzal ugye tisztában vagy, hogy a legtöbb növényt állati fogyasztásra termesztenek? Ezeket szintén trágyázzák, szintén vegyszerezik, stb...


"Másrészt asszem elég bunkó módon viselkedsz, de ki tudja nálatok proliknál biztos ez az alap." - És még én nem tudok olvasni :)))

Korábban leírtam, ti kezdtétek ezt a stílust a kérdezővel szemben, még idéztem is néhányat. Előbb meg engem egy analfabéta kancsalnak bélyegeztél, és szerinted nálunk ez a szokás :) Nyilván azért csak ezekre reagálsz, mert a felhozott érvekre (pl. a növénytermesztés / állattenyésztéssel kapcsolatban) ismeretek híján képtelen vagy.

2019. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván mi kezdtük, mert a kérdező nincsen tisztában a vadászattal. A vadászatra SZÜKSÉG VAN, az ember túlélése céljából, nem lehetne megoldani a mezőgazdasági termelést vad lelövése nélkül. Egyébként elmondom neked, hogy milyen egy vadászat, mert látszik, hogy nem értesz hozzá: a vadász kimegy a megadott lesre, hogy egy megadott fajt kor és nem alapján kilőjön, illetve beteg, hibás példányokat. És elég gyakran nem talál ilyen példányt, és hazamegy, és nem szomorkodik, hogy nem lőtt semmit, hanem örül annak, hogy sok egészséges és szép egyedeket látott. Ez olyan mintha kertészkednél, és évről évre karbantardanád, és gyomlálnád a kertet. Ha hagynád a kertet békében, elnyomnák a gyomok, és ronda lenne az egész.

" Sokan azt hiszik, hogy aki vadászik, az nem szereti az állatokat. Pedig ahol vadászok vannak a világon, ott van vad, ahol nincsenek vadászok, ott nincs vad, mert ott az orvvadászok kiirtották. A vadászok nemcsak lelövik a vadakat, hanem vigyáznak is rájuk."

Bodrogi Gyula

2019. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván mi kezdtük, mert a kérdező nincsen tisztában a vadászattal. A vadászatra SZÜKSÉG VAN, az ember túlélése céljából, nem lehetne megoldani a mezőgazdasági termelést vad lelövése nélkül." - Bár nem értek egyet, de amennyiben ezt így kezditek a kérdező felé, akkor ez egy vitaalap, ha csatoltok mellé érveket, akkor van miről beszélni. Így viszont, hogy hülyéztétek, meg mindenféle baromnak lehordtátok (lehet, hogy nem pont te, de többen is) ahogy egyébként engem is, ezek tudatában elég visszás azt felhozni, hogy milyen az én stílusom...


"Egyébként elmondom neked, hogy milyen egy vadászat, mert látszik, hogy nem értesz hozzá: a vadász kimegy a megadott lesre, hogy egy megadott fajt kor és nem alapján kilőjön, illetve beteg, hibás példányokat." - Igen, a nagy könyv szerint így zajlik, viszont ha minden a leírtak szerint menne, akkor nem lennének karambolok sem. Mondd csak, a múlt év végén talált, Bükkben lelőtt farkas akkor miben halt meg, ha csak így megy a vadászat, ahogy leírtad?


Egyébként manapság, ilyen fejlett technológiai eszközök mellett könnyedén meg lehetne oldani, hogy a vad ne jusson ki a területéről lelegelni a takarmányt. Ebben az esetben nincs szükség a vadászatra, az erdőben pedig a természetes körülmények uralkodnának.

2019. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
94%
És ha bezárnánk az erdőket, az állatok természetesen hullanának el, és milliárdokba kerülnének a kerítések. Szerintem még mindig állatbarátabb lelőni őket, minthogy betegségekben, meg éhalálban haljanak meg. Egyébként a kerítések nagyon veszélyesek az állatok számára, és könnyen tudnák rongálni is.
2019. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként az az ember aki illegálisan vadászik az orvvadász, és nem összevonandó a rendes vadászokkal
2019. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
94%

"ezek tudatában elég visszás azt felhozni, hogy milyen az én stílusom..."


Már ne haragudj, de az is elég visszás, hogy előszeretettel használod a primitív jelzőt másokra, közben jókat nevetsz azon, hogy vadászok egymást lövik le véletlenül.

Amúgy meg a kerítéses hozzászólásoddal bebizonyítotttad, hogy nem értesz az egészhez, úgyhogy ne is erőltessük szerintem.

A vadászok és vadászatot kedvelők meg ne foglalkozzanak az ilyenekkel, csinálják továbbra is ezt a szép hobbit, hivatást, hogy ennek a sok károgónak legyen mit ennie továbbra is.

2019. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
0%

Hmm, szemmel láthatólag más dimenzióban élünk. Kancsal, primitív, hülye, meg analfabéta, nagyjából ilyeneket írtatok rám, de most megkérdezném: ki a retkes f... beszélt kerítésről?


"Amúgy meg a kerítéses hozzászólásoddal bebizonyítotttad, hogy nem értesz az egészhez, úgyhogy ne is erőltessük szerintem." - Szerintem se erőltessük, ha olyan válaszokat vizionálsz, melyek nem születtek meg. Bebizonyítottad, hogy alkalmatlan vagy a szövegértésre, és egy téma kapcsán neked csak egy bizonyos dolog jut eszedbe megoldásképp...

2019. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
100%
Mivel akarod elkeíteni a termőföldeket? Árokkal?
2019. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!