Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit, az állatszapo...

Tehetek valamit, az állatszaporítók ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos még sosem volt se kutyám se macskám,és tudatlanul vásároltam egy állitólagos fajtiszta állatot 3 napja.A gond akkor volt amikor elvittem orvoshoz,és elkérték az oltási könyvét,de én azt hittem az a törzskönyve,és igy kiderült nem is kaptam törzskönyvet.Felhivtam akitől vásáróltam és azt mondta ha akarok csinál egyet,de 50e még rá kell fizetni.Megkérdeztem sokmindenkit,és azt mondták ha fajtiszta lenne kaptam volna törzskönyvet,nem pedig azt mondja"ha kell adok".Nyilván nem az a célom hogy visszaadjam amit vettem,hiszem megkedveltem már és ő nem tehet semmiről,hanem hogy a szegény szukák milyen kínok között élnek állandóan csak szülnek,és hogy támogattam egy r.ohadt állatszaporítót azzal hogy vásároltam.Nem az a kérdés hogy,hogy lehettem ilyen hülye hogy így vásároltam,az ilyen válaszolók tartsák meg a véleményüket!Az a kérdés,hogy jogi utón,tehetek valamit?esetleg pár ismerősömmel látogassam meg,őket(gondolom tudjátok mire gondolok)...hiszen ezek egyenlőek az állatkínzókkal!
2010. júl. 26. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos sok mindent nem tudunk ellenük tenni, ha van előttük víz, néha-néha eléjük löknek valami moslékot és egy lyukas hordóban aludhatnak, mert innentől kezdve már nem számít állatkínzásnak, a kutyák szaporítása sem törvénybe ütköző.

Most már nem tudsz mit csinálni a kiskutyával, előbb kellett volna tájékozódni, egy oltási könyvet összecserélni a törzskönyvvel? Aki kutyát akar venni miért olyan nagy fáradtság egy picit rákeresni a neten vagy megvenni egy könyvet róluk?

Azt teheted, hogy soha többet nem veszel szaporítótól, extra figyelmesen szétnézel a hivatalos kennelek között, a szimpatikusabbakat meglátogatod és a legjobbtól veszel kiskutyát. A barátokat, rokonokat meg ugyanerre buzdítod a saját példáddal érvelve.

2010. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
semmit, mert te voltál a hülye (bocs)...viszont rossz reklámot csinálhatsz nekik, kezdve az ismerőseiddel, akik kutyát akarnak venni: ajánld nekik a fajtamentőket, menhelyeket és a jó nevű kenneleket ill. a hibáidat mond el nekik ;)
2010. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

A törzskönyvet nem mindig váltják ki a "tenyésztők", mert sok pénzbe kerül és a vásárló nem feltétlenül ragaszkodik hozzá. Így ettől még lehet fajtatiszta a kutyus.

Őszintén szólva, ha nincsenek egészségügyi kihágások a telepen, vagy nagyon látványos verés-éheztetés akkor a hatóságok nem valószínű, hogy bármit is cselekednek. Ajánlom esetleg a fajtamentőkkel felvenni a kapcsolatot vagy más állatmentő egyesületekkel.

Amúgy meg ha nem akarod kiállításra vinni, vagy tenyészteni a kutyust, akkor nem kell plusz pénzt kiadni a törzskönyvre. Ő is jobban örül, ha inkább nasit és játékot veszel abból a pénzből ;)

2010. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mi is a családdal vettünk egy kis labradort a piacon, nem kaptunk törzskönyvet, de nem is akartunk a fajtisztasággal meg nincs gond :), de szegény nagyon bolhás volt és nagy hassal vettük meg viszont másnapra szegény mindent kifosott és akkor látszott, hogy milyen sovány ebből feltételeztük mielőtt kivitték őket eladni jól megtömték őket, hogy ne látszódjon milyen soványak a kutyusok... nem hiszem, hogy sok mindent tudnál tenni ellenük
2010. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3.nak...a törzskönyv nem 50 ezer ft ;)
2010. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Khmmm... miből gondolod, hogy ha odamész pár ismerősöddel, és jól helyben hagyjátok, azt megold bármit is? Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben tényleg te voltál a tájékozatlan...

Egyébként, hogyha tud adni törzskönyvet, akkor nem szaporító, hiszen ezek szerint akkor regisztrálva vannak az állatai, és mint ahogy valaki írta előttem, nem mindenki ragaszkodik a törzskönyvhöz, mert ha csak házi kedvencnek szeretné, akkor tényleg semmi szükség rá.

2010. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
egy kiskutyához alapból NEM jár törzskönyv... már bocsánat, de ha te voltál a nagy b@lfasz(ilyen "tudással" kutyát venni, tartani, na de mind1), akkor miért a tenyésztőt szidod???
2010. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akitől vette biztos nem tenyésztő volt. Egy törzskönyv 5 ezer forint, nem ötvenezer. A szaporító kitalálja, hogy ezért a horribilis összegért ki lehetne váltani, ezt felajánlja a tájékozatlan vásárlóknak, akiknek persze ennyiért nem fog kelleni.
2010. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem elég messze esik az állatkínzától, de én is örülnék, ha a szaporítást meg lehetne állítani.

Viszont nincs jogod odamenni, és péppé verni. Gondolom ő nem mondta azt az oltási könyvre, hogy az a törzskönyve, Neked kellett volna pontosan rákérdezni, hogy rendelkezik e törzskönyvvel.

Nem feltétlenül jár minden fajtatiszta mellé törzskönyv, akik nem tenyésztők, csak lehoznak esetleg egy almot két fajtatiszta (egy fajtába tartozó!!) kutyával, azok nem nagyon foglalkoznak vele, hogy kiváltsák a törzskönyvet.

A törzskönyv azt igazolja, hogy a szülők is fajtatiszták voltak.

Viszont ha tényleg ezt mondta, hogy "ha fajtiszta lenne" - nos ebből azt következtetem ki, hogy nem fajtatiszta. De akkor hogy a bánatba akar törzskönyvet kiváltani?

Törzskönyves keverék? :) És a törzskönyv kiváltása 5-6000 Ft, nehogy fizess neki 50 ezret, mert az már tényleg csúnya átverés lenne.

2010. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

1. Miért nem olvastál utána, vagy érdeklődtél hogy mi is az a tk... Hogy hihetted az oltási könyvre, hogy az a tk????? Amikor rá van írva hogy OLTÁSI KÖNYV....

2. Tenyésztők is adnak úgy el kölyköt, hogy nem kérik le a tk-et, mégpedig azért mert nagyon sokan vannak úgy hogy nekik nem fontos, és így kevesebbet is kell kiadni a kutyusért, a tk árát a kutyára tudja költeni.

3. Attól hogy nincs tk-e, még nem jelenti azt hogy nem fajta tiszta a kutya.

4. Attól, hogy egy kutya évente 1szer vagy 2szer szül még nem szegény, nem lesz semmi baja, így lettek megteremtve, ez a természet rendje. Ha az ember nem fogadta volna őket be, most az utcán és erdőkben élnének és ott is párosodnának.

5. Semmilyen szervezethez nem tudsz fordulni, mert hibát nem követtek el a tenyésztők akitől vetted a kutyust. A te felelősséged utána nézni a dolgoknak, megtudni hogy mi is az a tk, és hogy mi a különbség az oltási és tk között... stb....

Amúgy meg szereted a kutyát???? Akkor meg????? Mi itt a baj????

Ja és még valami, gondolom nem a tk-es árát fizetted meg a kutyának, úgyhogy tudhattad volna hogy nem jár hozzá a papír.

Látszik hogy utána se néztél semminek. Csak jajj de aranyos kutya, gyors megveszem és hazaviszem.

Ne haragudj, de ezek a kész tények, felelős gazdi utána néz mindennek.

2010. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!