Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit, az állatszapo...

Tehetek valamit, az állatszaporítók ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos még sosem volt se kutyám se macskám,és tudatlanul vásároltam egy állitólagos fajtiszta állatot 3 napja.A gond akkor volt amikor elvittem orvoshoz,és elkérték az oltási könyvét,de én azt hittem az a törzskönyve,és igy kiderült nem is kaptam törzskönyvet.Felhivtam akitől vásáróltam és azt mondta ha akarok csinál egyet,de 50e még rá kell fizetni.Megkérdeztem sokmindenkit,és azt mondták ha fajtiszta lenne kaptam volna törzskönyvet,nem pedig azt mondja"ha kell adok".Nyilván nem az a célom hogy visszaadjam amit vettem,hiszem megkedveltem már és ő nem tehet semmiről,hanem hogy a szegény szukák milyen kínok között élnek állandóan csak szülnek,és hogy támogattam egy r.ohadt állatszaporítót azzal hogy vásároltam.Nem az a kérdés hogy,hogy lehettem ilyen hülye hogy így vásároltam,az ilyen válaszolók tartsák meg a véleményüket!Az a kérdés,hogy jogi utón,tehetek valamit?esetleg pár ismerősömmel látogassam meg,őket(gondolom tudjátok mire gondolok)...hiszen ezek egyenlőek az állatkínzókkal!
2010. júl. 26. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én így látatlanban megveszem tőled 50000-ért azt az állatot.De csak ha tényleg nem fajtiszta.

2010. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Utána néztem, a törzskönyv kiváltása chippel együtt 4.500 Ft.

Megkérdezhetem, hogy milyen fajtáról van szó?

2010. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jézusom, látszik sokat nem tudtok a dolgokról.... Egyértelmű hogy fajtiszta.... A faj a kutya, macska stb.... Az hogy milyen fajta, yorkie, westie, spániel, az a fajta tiszta....

Amúgy meg teljesen igazuk van az előzőknek, te vagy a hibás.

2010. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell tenyésztőtől venni kutyát, hanem be kell menni egy menhelyre, vagy fel kell menni a honlapjára, találsz olyat amelyik tetszik, megnézed személyesen, ha még mindig tetszik elhozod ingyen! Új esélyt adsz egy kutyusnak a jobb életre, ráadásul pénzbe sem kerül! Ja és menhelyeken is vannak fajtiszta kutyák, ha vallaki mindenképpen azt akar.
2010. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Fajta tiszta.... Ne legyetek már ennyire buták.... :S
2010. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Igen, bocsánat, fajtatiszta. Reflexből írtam, hogy fajtiszta, mivel az esetek 90 százalékában így olvassa és hallja az ember, holott tényleg nem helyes.
2010. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem megbántani akartalak vele, csak tényleg úgy tudja bántani az ember szemét ez a fajtiszta.... :)
2010. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!