Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állat élete nem ér annyit,...

Egy állat élete nem ér annyit, mint egy ember élet?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, hogy az emberek adakoznak a hajlktalanoknak, meg az éhező embereknek, a gyerekeknek, meg a betegeknek is.

Ez mind jónak, és szépnek tartom.

De, az állatokról már mindenki megfeledkezik, annyi kutya van, aki éhezik, meg rossz a sorsa, de az emberek inkább adnak pár száz ft-t egy csövesnek, aki lehet egyből megy elinni, mint, hogy egy menhelynek vennének egy kis tápot, vagy akármit.

Szóval nem értem, egy állat nem érdemel meg annyi segítséget, mint egy ember, aki aztán nem biztos, hogy kenyért vesz majd belőle...

És akkor felháborodnak páran, hogy én inkább egy kutyára adnék pénzt, mint egy csövesnek...


2011. márc. 17. 19:02
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
76%

Most, hogy végig olvastam a válaszokat az a legszomorúbb az egészben, hogy mindenki csak kutyákról és macskákról beszél, mikor az az emberek hibája, hogy kitenyésztettek egy csomó faját, aztán hagyták hagy szaporodjanak el, ezt felelőtlenségnek hívják, ezt csak ivartalanítással végső esetben altatással lehet megoldani.

De senki nem beszél azokról a fajokról akiket a kipusztulás fenyeget, szintén miattunk emberek miatt, és tudósok már megerősítették azt a tényt hogy a 6. nagy kihalási hullám indult el (ami 99% az ember hibája), őket kivédi? Ha több fontosabb faj kihal összeomlik az egész földi rendszer, és igen az ő megmentésük fontosabb egy ember életénél, jól teszik, hogy halálbüntetést kap az aki lelő egy pandát például.

Az 1%-omat pedig soha nem adom se embereknek se kutyáknak és macskáknak, hanem vadon élő állatok megmentésére szánom, (most a békamentő alapítvány kapja)

Állatvédő és környezetvédő vagyok, és remélhetőleg ha befejezem a sulit, ilyen területen is fogok dolgozni.

2011. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
55%
Én is egyet értek veled teljesen!!
2011. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
72%
Egyes emberek,akik magasról lesz@rják az állatok szenjvedéseit,még egy fél állattal sem egyenlőek.Miért kell őket kínozni?Miért sajnálod azt a darab kenyeret vagy más ételt tőle?Mi könnyen beszélünk,nem vagyunk állatok.De ha egyszer megfordulna a kocka...
2011. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
80%
Undorító az, amit néhány ember művel komolyan mondom. Kétségbeejtő. De ha ennyire okosnak hiszik magukat akkor példásul, egy állat tegyük fel béke. Nem sokan kedvelik és sem, sőt rondák büdösek irtózom tőlük DE békák nélkül nagyon sok minden nem lenne a földön ebbe nem gondoltál bele? Minden élőlény okkal van nem csak úgy ved dmár észre. És nem nem gondolom hogy a kutyám azért szeret mert adok neki enni. Nem egy csövinek van kutyája ott ülnek melettük az utcán és nem megy el máshova, pedig az a szegény kutya nem sok kaját kaphat. És van 60.000 éhező gyerek. És miért? Mert a cigányok vagonszámra szülik a ygerekeket és a mostani kormány ezt támogatja és nem a magyarságot. És ezerszer többet ér pl. a lovam élete mint egy más emberé. Pláne nem idegené. Vagy megtámadnak az utcán. Szeritned ki védené meg elöbb az életed? Egy barát vagy a társad, tegyük fel egy kutya. egy kutya gondolkozás nélkül feláldozná magát csak azért hogy téged végygen és akkor itt egyes embereknek van pofájuk ilyeneket írni hogy a sok korcs kutya nem kell senkinek? A sok cigány sem kell senkinek mégis vannak, és mégis inkább őket támogatja sok mindenki. Egy kutya, egy amcska, egy ló és szinte bármiylen állat kötődik a gazdájához és megszereti, és gondolkozás habozás nélkül szereti, nem támadja hátba nem rúg bele kettőt ha már a földön van és sorolhatnám. Tessék gondolkozni nagy okos emberek.
2011. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:
59%
Sztem az állatok fontosabbak mint az emberek.
2011. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
65%
Akkor mindenkit ki kene nyirni aki nem vegeterianus.
2011. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább adakozok egy állat megsegítésére mint a saját mocskában fetrengő hajléktalannak ,aki valahol sajátmagának is köszönheti ,hogy ide jutott.A saját állatomnak is ugyanazt az ellátást biztosítom amit a családom többi tagjának.
2011. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
93%
Rákos a gyerekem. Ha nem lenne sok jó ember, nagyon nagy bajban lennék. Így is abban vagyok. Most szégyelljem magam, amiért segítséget kapunk ahhoz, hogy meggyógyuljon a gyerekem? Ja, és mellékesen: minden évben menhelylátogatást szerveznek mindkét gyerekemnél iskolából-óvodából, és mindig küldök száraz tápot, akárhányszor is mennek.
2011. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
88%

tegnap 17:43

Az állam SZÉGYELLJE MAGÁT, amiért hagyja, hogy a beteg gyerekeknek jóformán össze kelljen koldulni a gyógyításra szükséges összeget!!!! Ennek semmi köze az állatoknak adott pénzhez.

Alap lenne, hogy ilyenkor állambácsi belenyúl a zsebébe, és kifizeti a gyógyíttatást!!

Csak ez egy klassz politika: lelkiismeretfurdalást ébreszteni az emberekben, és összekoldulni még a magas adókon felül is pénzt az emberektől. És nem az a baj, hogy adakozni kell, hanem, hogy ezek a szervezetek, menhelyek, beteg gyerekek CSAK erre a pénzre számíthatnak....

Szomorú.

2011. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Kedves 17:43!

Borzasztó tragédia a tiéd,és egyáltalán nem kell szégyenkezned amiért segítségre szorulsz.Kívánok a gyermekednek gyors felépülést!Én is adakoztam már beteg gyermekek javára,amiről később kiderült, hogy az adományoknak csak a töredékét kapták meg,a többit az alapítvány a saját működésére fordította.A kisfiú az összegyült kétmillió forintból alig 300.000 ft-ot kapott.

2011. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!