Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állat élete nem ér annyit,...

Egy állat élete nem ér annyit, mint egy ember élet?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, hogy az emberek adakoznak a hajlktalanoknak, meg az éhező embereknek, a gyerekeknek, meg a betegeknek is.

Ez mind jónak, és szépnek tartom.

De, az állatokról már mindenki megfeledkezik, annyi kutya van, aki éhezik, meg rossz a sorsa, de az emberek inkább adnak pár száz ft-t egy csövesnek, aki lehet egyből megy elinni, mint, hogy egy menhelynek vennének egy kis tápot, vagy akármit.

Szóval nem értem, egy állat nem érdemel meg annyi segítséget, mint egy ember, aki aztán nem biztos, hogy kenyért vesz majd belőle...

És akkor felháborodnak páran, hogy én inkább egy kutyára adnék pénzt, mint egy csövesnek...


2011. márc. 17. 19:02
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
60%

Én mindig az állatoknak adom az 1% adót is pl. Miért? Mert ők nem tudnak magukról gondoskodni, ez az ember feladata. Egy ember mindig tud mit enni, mert el tudja mondani, hogy éhes, dolgozhat, segélyt kaphat stb. Ha beteg, gondoskodnak róla, megetetik, még akkor sem, ha két fűszálat sem tett keresztbe egész életében.

De az állatok helyett az embernek kell gondolkodni, ők ki vannak szolgáltatva nekünk.

2011. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
39%
*még akkor sem = még akkor IS
2011. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
38%

2. vagyok.

én is szeretem az állatokat, de amit most írtak... pont ezért utálom az állatvédőket, mert egy süllyedő hajóból inkább a saját kutyájukat mentenék ki, mint egy idegen embert. gratulálok.

Egy kutya ösztönlény (tudom ez nektek Istenkáromlás), csak a kajaadót látják bennetek, azért szeretnek.

Ha odatennél egy gyulai kolbászt neki és eljátszanád a halálod, ő vígan falatozna tovább, próbáljátok csak ki.

Ha meg a legjobb a barátotok egy kutya az titeket minősít. az én legjobb barátaim emberek...

2011. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
49%
Ezerszer jobban.....mert ők nem önzőek mint pl itt is egyesek .....
2011. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
68%

19:15-ös nagyon tévedsz. Látszik mennyire nem értesz a kutyákhoz, nem volt még soha igazi kapcsolatod egy kutyával. De hiába bizonygatnék itt bármit is, úgyis csak akkor látnád be ha megtapasztalnád te is.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."

Anatole France

2011. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
22%

19 20:

van kutyám 10 éve és szeretem. de ha egyszer rám vagy valakire az utcán rátámadna minden ok nélkül, azonnal vinném elaltatni.

2011. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
71%

19:15 téged még nem támadott egyik barátod sem hátba?

Vagy éppen te vagy az aki ilyen?

Az ember (ha csak a történelmet nézed ) egy önző labilis "élőlény" csak a saját boldogulása számít neki.

2011. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%
19:15 -nek: Én írtam hogy inkább a saját macskám menteném. Nos én nem vagyok állatvédő, egyáltalán nem, általában hidegen hagynak az emberek és az állatok is. De természetesen döntéshelyzetben előbb azt menteném, aki közelebb áll hozzám. Egy idegen emberhez nekem semmi közöm, nem is értem miért kellene megmentenem.
2011. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Olvastad a teremtes konyvet? Olvasd el meg egyszer.
2011. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
28%

"19:15 téged még nem támadott egyik barátod sem hátba? "


ha igen ha nem, ez miért számít? ha valaki hátba támad titeket akkor mentek sírni a kutyátoknak? biztos megért és megsajnál titeket...

(amugy nem)

2011. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!