Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi tehetek? Meglőhetem légpusk...

Mi tehetek? Meglőhetem légpuskával hogy ne jőjjön vissza?

Figyelt kérdés
Egy nagytestű farkaskutya (valószínűleg nem kóbor, hanem környékről valakié) Minden reggel, délután , és este nálunk mulatja az időt, telesz*rja a kertet, próbálja megkefélni az én kutyámat, multkor még a szomszéd kutyának is nekiment, az pedig állatorvosnál kötött ki. Van itthon légpuskánk, lenne jogi következménye ha mondjuk beleeresztenék egyet a farpofájába hogy még csak meg se forduljon a fejében hogy visszajőjjön?
2011. ápr. 6. 08:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igazad van, az én hibám hogy ez a kutya kapásból átugorja a kb 1 méter 20 centis kerítésünket... Majd akkor kicserélem a kerítést 5 méter magasra hogy véletlenül se tudjon bejönni mind a 150 méteren. Persze...
2011. ápr. 6. 08:45
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lődd farba csúzlival, hangsúlyozom farba. Kegyesebb mint egy légpuska lövés. Ha már nem találsz más alternatívát.
2011. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
40%

*lenne jogi következménye


Remélem.

(Börtönnel is büntethetnek a törvény szerint, csak sajnos Mo-on ez nem szokás ezt kiszabni.)

2011. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 hollófernyiges ***** válasza:
73%
Egy nagyobb kutya simán átmászik embermagas kerítésen is ha talál lábtámaszt rajta. A kérdező meg nem megölni akarja csak légpuskával seggbelőni, attól nem lesz maradandó baja.
2011. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Az sem megoldás hogy a fél várost körbejárom és becsöngetek mindenhova azzal hogy

Szia! Tiéd ez a farkaskutya ami állandóan átjár hozzánk, nekiment a szomszéd kutyájának... Ennyi szabadidőm sincs. Hazafelé majd benézek valami menhelye ,de mivel sosem fix időpontban van ott nálunk elkapni szinte lehetetlen lenne... Egész nap meg nem állhatnak ők sem ott lesben

2011. ápr. 6. 08:50
 16/29 anonim ***** válasza:
2%

Talán ivartalaníttasd ki a kutyádat, akkor nem fog a kankutya beszökdösni, hogy "megkefélje".

Gondolom az is láncon van, amekkora állatbarát vagy.

2011. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
66%
A csúzli jó ötlet,ha már ennyire forr a véred.(bár célzott lövést adni vele nehezebb)120centit a kis foxim is átugrik,különösebb erőlködés nélkül.Én tennék a kerítéssel párhuzamosan,a birtokon belül egy villanypásztort.Ok,hogy beugrik a kerítésen,de lenne neki egy pár méteres sáv,ahol megfordulhat az áramütést követően és azzal a lendülettel,amivel jött,távozhat is.
2011. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%
Fogjatok össze a szomszédokkal a gazda kiderítésében. Szerintem ebben az időszakban a kutyák meg vannak bolondulva és visszamenne akkor is ha meglövöd.Vagy lehet hogy még agresszívabb lenne. Olyan megoldás kellene ami végleges. Ha más nincs akkor szólj a sintérnek. A gazdája meg majd tanul az esetből, mert válthatja ki jó pénzért.(meg lehet hogy jól meg is büntetik)Persze ez csak arra érvényes ha tényleg van gazdája és keresni fogja.
2011. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk is ilyen gondunk volt, de hiába szólsz az állatvédőknek, nem jönnek ki.

Csak névileg vannak, gyakorlatilag szarnak az egészre.

Nekünk megfojtotta a csirkéinket, és úgy összemarta a kutyánkat, hogy el kellett altatni. Másnál még nagyobb károkat okozott.

A jegyzőnek is szóltunk, azt mondta, tegyünk feljelentést, ha megtudjuk, kié a kutya.

Mivel több embernél volt gond, és nagyon sok feljelentés érkezett, elkezdték keresni a gazdát. Miután kiderült, hogy a jegyző rokonáé, nem történt semmi. Nem volt kerítése, és mégis 3 német juhász kutyát tartott.

Aztán egy szép nap bement a kutya az óvodába, és megharapta az egyik kisgyereket. Ki akarta venni a zsemlét a kezéből. Alig egy óra múlva a körzeti állatorvos lőtte agyon az utcán.

A jegyző rokonát persze nem bűntették meg. Azóta ha új kutyát hoz, valaki mindig megmérgezi őket.

Nagyon sajnálom a kutyákat, nem ezt érdemelnék, de ha a törvényt nem tudják betartatni... :S


Szerintem a körzeti állatorvoshoz menj, már ő az illetékes.

2011. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%
Persze ha hívja a menhelyet szerinted mit fognak csinálni? Maximum 1 hónap és elaltatják. Menhelyen kb ha 1 hónapon belül nem találnak neki gazdát, (és ez már felnőtt kutya gondolom, aki ráadásul nem hiszem hogy túl szelíd) akkor hely hiány miatt elfogják altatni. Jó messziről ha seggbe lövöd akkor attol nem hiszem hogy nagy baja lenne, de tényleg messziről, azért ne menjen át a lábán.
2011. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!