Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vagy Kutya az okosabb/i...

Macska vagy Kutya az okosabb/intelligensebb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:07
1 2 3 4 5
 21/41 beowolf válasza:
6%

Szerintem a kutyák intelligensebbek."A macskák nem akarnak engedelmeskedni, mert személyiségük van !" Ezeket a gondolatokat hatvanas éveikben járó, egyedülálló hölgyek találhatják ki, akik Jánoscirmit igen is emberi tulajdonságokkal ruházzák fel. Szerintem dől az egész, mert e gondolat mentén haladva, a

(Carcharodon carcharias ) Fehér cápa intelligensebb az (Orcinus orca) , Kardszárnyú delfin-nél mert akkora arca van, hogy nem fog soha emberi igában sínylődni. Valaki írta, hogy a macskák megtanulnak ajtónál megbújni, és a megfelelő pillanatban kisurranni. Öreg kutyám, már rég meghalt szegény, pedig ki tudta nyitni az ajtót, ha ki akart menni. És emellett engedelmes is volt. Mostani kutyusommal sincsenek problémák kommunikáció tekintetében, okos intelligens terrier. Van saját akarata, de engedelmes. Az, ha egy állatot nem lehet nevelni, „oktatni” az nem azt jelenti hogy tisztába van személyiségének súlyával,

és ő a szabadságot válassza, egyszerűen adódhat az intelligencia hiányából, vagy a háziasított állat ősi örökölt ösztöneiből. A házi macskák ugyanis régen sem falkában éltek, mint pl az oroszlánok, hanem max párban, mint a mai vadmacskák. Talán ezért is lehet tanítani az oroszlánt, mert szocializált, társadalomban él, és ez jelent eleve plusz intelligenciát, és ezért nem lehet a házi macskát. Mielőtt szemet szúrna valakinek a „társadalom” igen a hangyák és méhek is társadalomban élnek, az algák meg telepekben, de itt melegvérű gerinces emlősökről beszélünk, nem pedig ízeltlábúakról, és fotoszintézisre is képes eukariótákról. Egyszóval nem tudom mennyivel, de a kutyák biztosan okosabbak.

2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Utolsó. A macskákat is lehet tanítani, látszik nem volt még cicád bent a lakásban, közvetlen közel hozzád. Mert a szobacicák. kijárós cicák rettentő okosak :)


Nem mondom, h okosabbak a kutyánál. Ki állíthatja ezt? Egy különösen okos border biztos okosabb egy átlag házimacskánál, de egy átlag házimacska biztos, h okosabb, egy nagyon butuska mopsznál pl.


A két faj kb egy szinten van agyilag a többi egyed kérdése. Nekem volt két macskám is és csuklóból megmondom, melyik volt az okosabb :) Úúúú az a macska!!! :D :D Imádom!

2013. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
30%

Egyértélelmüen a macska hisz jóval több neuron van az agykérgében.

a macska agykérgében 300 millió neúton van a akutyákéba mindössze 160 millió neuron van.

2013. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
30%
macskák okosabbak!
2013. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
18%

Na te akkora baromságot irtál mint a franc! Kutya jóval inteligensebb ez a bizonyitott! na pá


Én a jövőböl

2013. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
24%

Hallotátok a kutya történetét aki belepusztult a a szomorúságba hogy meghalt a gazdija? hát.... a macska konkrétan leszarja. Amúgy meg néztem sprektrumon,a kutya okosabb.

FUCK OFF CATS

2014. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
54%

Hé te az nem számít okosság valaki hogy valaki engedelmes.

A macska se szarja le te szerencsétlen!!!

Amúgy mehetsz a p@icsába!!

2014. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
35%
oké, nézz utána és ne a bulvársajtók médiabaromságaiba tedd a véleményed. Amúgy rohadj meg TE (kis agreszív kismalac)
2014. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%
Te hiszel a média baromságokban amúgy kussolj
2014. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Nem abba tettem a céleményem te hülye
2014. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!