Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így az emberek és...

Miért érzek így az emberek és az állatok iránt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, érzékenyebb vagyok az állatok problémáira, mint az emberekére.

Például ha látok egy részeg csövest, az undoron kívül sok mindent nem érzek, pedig valószínű az ő életútja is szánalmas, és segítségre lenne szüksége.

Viszont ha látok egy éhező kutyát, megszakad a szívem, és azonnal azon gondolkodom, hogyan segíthetnék rajta. Ha befogadni nem is tudom, de legalább egy pár napra elegendő kaját szoktam vinni a menhelyre.


Nem érzem túl jó embernek magam ettől.


2011. aug. 11. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

én is így érzek és sztem nincs vele baj! hogy miért? mert: az ember saját magáról gondoskodik, ő alakítja az életét , ő dönt a sorsáról, a baráti köréről, mindenről. Tud beszélni, gondolkodni, tenni!

az állat csak az emberre számíthat, mi adunk neki enni, mi adunk otthont, mi alakítjuk az ő életüket!

ne szomorkodj, aki az állatokat szereti rossz ember nem lehet!:)

2011. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%
akkor olyan vagy mint én...az állatok többet érnek némelyik embernél...
2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
első de paraszt vagy! második a jó!
2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
és míg egy hajléktalan a saját hibájából is utcára kerülhet addig egy kutya soha,arról mindiog az ember tehet,aki kirakta
2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Szeretemacsokit ***** válasza:
86%

Én is ugyanilyen vagyok.


Ettől még nem vagy rossz ember.A részeg csövestől azért undorodik az ember,mert a saját hibája miatt épült ennyire le.


Az állatok pedig az emberek miatt vannak kint az utcán és ajó emberek éreznek irántuk sajnálatot,mert a jó embereknek úgy van a fejükben például a kutyájuk,hogy jól ápoltan és szépen néz ki a kuya és van egy szerető családja.

2011. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
így van az előttem szólónak igaza van!
2011. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"aha, és ez szerinted kit érdekel?"

Annyi kérdés van ezen az oldalon, ami "kit érdekel". Mégis feltesszük, mert akad akit véletlenül MÉGIS érdekel. Valószínűleg nem tartozol ezek közé. Semmi baj. Egyébként ha nem érdekel, mi a sz.nak irkálsz ide? Nincs jobb dolgod?

2011. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Az érzés normális, sokan éreznek így.


A "saját hibájából" szöveg ebben a formájában teljesen téves természetesen, de erről ne nyissunk vitát.


Talán azért érzel így, mert sajnos nálunk a segítségre szorulók általában egyben büdösek, agresszívek, félelmetesek stb.

Ha látnál óriási szemű, éhező, apró afrikai csecsemőt, mást éreznél.

De amúgy nekem a felnőtté válásom elég fontos lépése volt, amikor felismertem, hogy segítségre szoruló élőlények közt nincs különbség.

2011. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez nem teljesen így van. Az egyik barátomnak van egy hajléktalan ismerőse, iskolázott, tisztességes emberről van szó, soha nem ivott, nem drogozott, pusztán átverték, kisemmizték, és az utcára került, tehát ne általánosítsatok.
2011. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
miért ne nyitnánk vitát!? saját hiba nem de? esetleg egy pár eset kivételével, de akkor az ember tudna tenni vmit, hogy mégse legyen az ami van, az ember tud tenni! a kutya nem!
2011. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!