Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy harci kutyát, hogy lehet...

Egy harci kutyát, hogy lehet kezes báránnyá nevelni? Kaptam egyet és kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Egy AMSTAFF-ot.Attól félek,hogy egyszer széttép valakit.

A barátom vette nekem mint egy "hétköznapi kedvjavító" ajándékot..Megkaptam hozzá a papírokat is,onnan tudom hogy 120 ezerbe került és elvileg elég "értékes" kutyus és minden betegség mentes meg ilyenek.

Utálom az összes ilyenfajta kutyát,tényleg.De nem akarom megbántani azzal,hogy most egy 2 hónapos kiskölyköt kirakok.

Én mondtam neki,hogy border collie-t szeretem meg hasonlókat,de nem ő azt mondta ez sokkal tekintélyparancsolóbb =/

Azért utálom ezt a fajtát,mert amikor kertesben éltünk akkor a szomszéd kutyájától retteget az egész utca,ő ilyen volt és nagyon-nagyon vad.Most emeletesben élek és itt is van egy szomszédnak hát egy rohadt nagy szájkosárral sétáltatja.


Nem akarom hogy egy cseppnyi vadság is legyen benne,inkább labdázzon vagy frizbizen nekem mindegy csak ne jusson eszébe támadni.

Amúgy most még cuki kiskutya,egész nap rágja a lábamat és ugatja az ajtót ha valaki elmegy előtte,de csak a polc alól mert ott nem fél..


2011. szept. 3. 11:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
az állatdokival beszélj h mit javasol mivel etesd
2011. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
jaj simán tarthatod lakásban ne foglalkozz velük.ha megvan a napi mozgása,amit igényel nem lesz vele probléma.ha megnézed a kerti kutyák se rohangálnak 0-24-ben körbe-körbe a kertben.a nap nagy részét fekve-alvással töltik,és szegényeket egyszer sem viszik ki sétálni,mondván minek ott a kertben elrohangálhat.
2011. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, mindketten hülyék vagytok, egyikőtöknek sem kéne kutya. A barátodnak a külső és a tekintély a fontos, te pedig annyira sem méltatod a kutyatartást, hogyha már kutyád lesz, utánaolvasol.

NINCS OLYAN, HOGY HARCI!!! OLYAN VAN, hogy harcoltatott, vadított, bántott, vert. Harci nincs. Rossz tapasztalat, megértem, de sokkal több rossz tapasztalatod lesz majd a kis szobacirkálós törpékkel, akik neki akarnak majd menni a kutyádnak, mert kissebségi komplexusos vadállatok.

MI AZ, HOGY LÁNYNAK ILYEN NEM VALÓ? Ez, mint már írta valaki, emberfüggő, én is lány vagyok, bullterrierem van.

Aki valóban egy kezesbárány. Pedig semmi extra cécó nem volt vele, játék, kutyatársaság. Sok szerencsét, de ha megunod a kutyát, amin nem lepődnék meg, SEMMIFÉLEKÉPPEN NE RAKD UTCÁRA, VAGY ALTASD EL! AJÁNDÉKOZD EL, SATÖBBI. Mellesleg a fészbukon ha beírod, hogy H.E.M.E.M. ("harci" ebek megkülönböztetése elleni...)és oda írsz kérdéseket, kapsz válaszokat.

2011. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ja, és sok szerencsét, azért remélem, jóban lesztek. :)
2011. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

soha semmilyen kutyát nem raknék ki!!!én mint mondtam csak attól tartok,hogy vad lesz de most a napot az olvasással töltöttem és megnyugodtam és itt is érkeztek jó válaszok és biztatóak,sikerült ma egy találkát szerveznem egy felnőtt staffordossal és láttam hogy elég kezelhető kutya és nem is olyan ijesztő...

Csak ha egy átlagosabb kutya morog rád vagy másra az azért kicsit más mint egy ekkora arcú kutya.


Dexternek neveztem el végleg.


Meg most akkor majd kicsit később átmegyek vele a szomszédba ahol vannak fél éves kis wesztik,hogy máris szokja a többieket.köszi a válaszokat.

2011. szept. 3. 18:24
 26/32 anonim ***** válasza:
de értsétek már meg h egy 50kg-os csajt elránt egy ilyen kutya,és nem konkrétan ez,de minden kutya kiszámithatatlan egy szinten.
2011. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

jaj istenem hagyjad máár az elrángatást. nekem van 45kg -s németjuhászom és 35kg -s labradorom. 50kg vok 165centi

nem tud egyik sem elrángatni,amúgy meg meg vannak nevelve szépen mennek pórázon,de ha valami miatt mégis rakoncátlankodnak akkor is meg tudom tartani őket.soha nem volt hogy kitépte volna magát vagy akármi

2011. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
soha ne mondd h soha...és ha mégis???nem lennék ott mikor vmit meglát a kutya és elránt..
2011. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

tegnap 21:09

Tudod, akinek nagytestűje van és egy kicsit is kutyanevel, az eleve nem kerül elrántgatós helyzetbe, mert az a kutya egy nem szóra is reagál. Sőt, általában nem is kerül olyan helyzetbe, hogy elrántja a gazdáját.

2011. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mi volna, ha nem azt néznéd, milyen fajta a kutyád, hanem egy aranyos kölyköd van, akit szépen fel kell nevelni.

2011. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!