Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elüt valaki egy állatot...

Ha elüt valaki egy állatot (pl. kutya), akkor a gazda a felelős, nem az aki elütötte, nem?

Figyelt kérdés

"Sajnos az a baj hogy itt Magyarországon leszarják az állatokat itt nem csak az állatkínzásra gondolok más országban még a kóbor kutyákon is segítenek itt meg akár el is ütheted őket!Nagyon szomorú!Pedig akik kísérleteznek az állatokon,bántalmazzák,kínozzák őket azokat megölném szív fájdalom nélkül!"


Ezt írta egy válaszoló egy állatkínzással kapcsolatos kérdésre!

Mi az,hogy Mo-n el is üthetem őket? Azért a gazda a felelős!Inkább ő fizeti ki a kocsimban keletkezett kárt,nem?


Oké,hogy egy állatot nem kell elütni,ha nem muszáj,de ha már megtörtént...


Vélemények?


2011. okt. 11. 10:54
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
22%
Ha elütsz egy gyereket, akkor sem (csak) a szülő a felelős, hanem téged is elővesznek, teljes joggal. Ez ugyanaz a helyzet.
2011. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
47%
A gyereket kötelező pórázon és szájkosárral közterületen vezetni?... na ugye.
2011. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Emberség ide, emberség oda az ebnek semmi keresni valója közterületen póráz nélkül ,az nem indok ,hogy elszakadt a póráz! ha az autós elüti a kutyát ,ott a gazda a hibás és köteles megtéríteni a kárt!!!! kivétel ,ha nem tartotta a KRESZ szabályait, de itt is csak megoszlik a felelősség!!!!
2011. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes vitatkozni. A törvény egyértelmű.

1. ha egy kutyát elütsz és nem viszed orvoshoz,az állatkínzás 2 év szabadságvesztéssel büntethető.

2. ha a kutyádat elütik és kár keletkezik a kocsiban, a gazda köteles megtéríteni a kárt.

Ez két egymástól független dolog.

2011. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene mellé beszélni ,ha az autós elüti a gyereket még nem biztos ,hogy hibás a sofőr!!! és itt lép életbe a szülő felelőssége!
2011. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 Advocatus Diaboli ***** válasza:
100%
Minden (egyértelműen)állat által okozott kárért annak gazdája a felelős. Ha sétálok az utcán, és csak úgy a semmiből nekemjön egy kutya és megharap, leperelhetem a gazdája fejét is ha akarom. De ha már vagy fél órája hergelem a kutyát és úgy harap meg, akkor semmire sem megyek az arcoskodással, hisz én vagyok a hibás. Amennyiben kirohan az útra a kutya és kárt tesz a kocsidban(de te erről nem tehetsz), az eb gazdája a felelős. Hogy a kutya esetleg meghalt az sajnálatos, jobban kellett volna vigyázni rá/engedelmesebbre nevelni.
2011. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 Advocatus Diaboli ***** válasza:
A 2-vel előttem szólónak +1 pont:)
2011. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
90%

Az eset velünk történt még 1990ben. Karácsony este, ónos eső, megyünk kocsival a nagyszülőkhöz, az időjárási körülményeknek megfelelően választott sebességgel. Egyszer csak elénk szalad egy kutya, fater fékez, de a jégen nem áll meg a Zsiguli, elrántja a kormányt, paff bele a sopronkőhidai börtön falába, majd egy villanypóznába. Áramszünet Szenteste a környéken, a kocsi orra romokban, a kutya elrohant. Szerencsére nem lett senkinek baja, csak a kocsinak. Se az autónkban, se a börtön kerítésen, de a villanypóznán keletkezett kárt nem térítette meg senki.

Ez esetben ki volt a felelős a balesetért? Szerintem a gazda.

2011. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de a kérdés amúgy nem a szándékos elütésre vonatkozott,hogy én most és ma éppen azért ülök be az autóba,hogy hogy elüssem a szomszéd Pista bácsi kutyáját.És egyébként is szerintem kevés olyan idióta van,aki ezért szándékosan elrongálná az autóját,hiszen megcsináltatni min. 100.000 forint (HA csak egy normál kategóriájú autót nézünk csak).

Akkor meg igenis Pista bácsi fog fizetni,ha a kutyája elém szaladt az udvarából vagy elszakadt a póráz teljesen mindegy.És akkor már nehogy már én legyek az állatkínzó meg én fizessem a gyógyítás költségeit,ha a felelőtlen kutyatulajdonos nem képes vigyázni a SAJÁT ebére!

Akkor isten bizony kifizettetem vele a kárt vagy vehet egy másik autót,ha volt annyi esze és nem vigyázott a kutyájára,akiért valójában felelős lenne!

2011. okt. 11. 16:15
 30/57 A kérdező kommentje:
Ja és ha megint valaki azzal pattogna,hogy ki nem tojja le az autót,akkor kérdezem én,hogy ő mennyi időnként vesz új autót magának?
2011. okt. 11. 16:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!