Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elüt valaki egy állatot...

Ha elüt valaki egy állatot (pl. kutya), akkor a gazda a felelős, nem az aki elütötte, nem?

Figyelt kérdés

"Sajnos az a baj hogy itt Magyarországon leszarják az állatokat itt nem csak az állatkínzásra gondolok más országban még a kóbor kutyákon is segítenek itt meg akár el is ütheted őket!Nagyon szomorú!Pedig akik kísérleteznek az állatokon,bántalmazzák,kínozzák őket azokat megölném szív fájdalom nélkül!"


Ezt írta egy válaszoló egy állatkínzással kapcsolatos kérdésre!

Mi az,hogy Mo-n el is üthetem őket? Azért a gazda a felelős!Inkább ő fizeti ki a kocsimban keletkezett kárt,nem?


Oké,hogy egy állatot nem kell elütni,ha nem muszáj,de ha már megtörtént...


Vélemények?


2011. okt. 11. 10:54
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Ácsi.. a kutya nem barátként kezeli az embert hanem falkatársként.
2011. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
79%
Még az elméleti balesetnél az elméleti kutyától is a kocsitokat féltitek. Ja és kijelentitek, hogy orvoshoz sem vinnétek. Az ilyenre tömören annyit szokás mondani jobb helyeken, hogy "szar ember". Kár is ragozni. Ha egyszer balesetet okoznék és tudnám, hogy egy olyan ember fekszik ott, mint ti, hát elgondolkodnék, hogy inkább üljek e pár évet segíségnyújtás elmulasztásáért.... Komolyan nem ér a szemetekben egy élet annyit, hogy egy órát takaritsátok utána az autót? Sajnálom a szüleiteket, hogy nem sikerült nekik embert nevelni belöletek.
2011. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
Remélem húst sem eszel és bőrcuccod sincs mert akkor közvetlenül a pénzeddel támogatod a kegyetlen állattartást ás állatgyilkolászást ,ami a haszonállat telepeken folyik.
2011. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
62%
Miröl beszélsz te majom?! Tanulj már meg szöveget értelmzni! Amiröl te írsz, annak nemhogy a kérdéshez, a kategóriához sincs köze.
2011. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%
Ideges vagy ?Ne legyél :D Te írtad ,hogy az szar ember aki nem szedi fel az elütött kutyát az útszélről ,mert nem ér ennyit neki az egész..Akkor mi a gond? A kettő teljesen összefügg.Vagy mitől különb az a kutya aki balesetet és kárt okoz mint a szegény malacka a vágóhídon?
2011. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
75%

Ideges vagyok, mert vagyok olyan nem normális, hogy hagyom, hogy a bugyuta, primitív emberek felhúzzanak.

Te komolyan nem érzékelsz különbséget a között, hogy valaki elüt egy állatot, majd hagyja szenvedni és kimúlni az út mentén, mert lusta, meg félti a kocsija tisztaságát és aközött, hogy a vágóállatokat hogyan kezelik? Azt is elítélem egyébként, de teljesen más lapra tartozik. Ha ezek után sem érted és csak annak örvendezel, hogy engem felbosszantottál, akkor beléd nem csak emberséget, értelmet sem sikerült nevelni.

2011. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
Ez is az is állat úgyanúgy él érez ,idegrendszerük ugyanolyan szinten van stb. Tehát nincs különbség. És nem érzem feladatomnak továbbra sem más kutyáját pátyolgatni. Ez van, neveletlen vagyok.
2011. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
Miféle pátyolgatásról beszélsz? Ha te ütöd el szerinted kinek kötelessége? Köpj egyet és állj alá, te hulladék.
2011. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
0%
Elvakult állatvédőkkel nem érdemes vitatkozni :D Majd ha nem kutya ,hanem egy őz beesik az öledbe autóvezetés közben totálkárra törve az egészet ,azt is vidd orvoshoz. Nekem ki fogja téríteni a kárt?? Vagy ha a kóbor eb miatt félrerántja a sofőr a kocsit és beleáll egy fába, vagy másik kocsiba.. Azzal a kutya nem törődik ,szó szerint. Úgyhogy nagyívben teszek a kutya bajára. Ha a helyszínelőzsaru elviteti állatmentővel az az ő dolga.
2011. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, amiket írsz...ne csodálkozz, ha egyszer úgy jársz véletlenül, mint egy elütött kutya. Ne számíts több emberségre a sofőrtől te sem.
2011. okt. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!