Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elüt valaki egy állatot...

Ha elüt valaki egy állatot (pl. kutya), akkor a gazda a felelős, nem az aki elütötte, nem?

Figyelt kérdés

"Sajnos az a baj hogy itt Magyarországon leszarják az állatokat itt nem csak az állatkínzásra gondolok más országban még a kóbor kutyákon is segítenek itt meg akár el is ütheted őket!Nagyon szomorú!Pedig akik kísérleteznek az állatokon,bántalmazzák,kínozzák őket azokat megölném szív fájdalom nélkül!"


Ezt írta egy válaszoló egy állatkínzással kapcsolatos kérdésre!

Mi az,hogy Mo-n el is üthetem őket? Azért a gazda a felelős!Inkább ő fizeti ki a kocsimban keletkezett kárt,nem?


Oké,hogy egy állatot nem kell elütni,ha nem muszáj,de ha már megtörtént...


Vélemények?


2011. okt. 11. 10:54
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen én kamionnal ütöttem el egy németjuhász kutyát mentem vagy 40-nel hajnali órákban és nem lett meg a tulajdonos!!!nagy szerencséjére mert 500 000 ft jába került volna!!!!ja azt valahogy nem kellet állatorvoshoz vinni!!! egyébként én megkérdezném a kutyásokat ,hogy tudnám állatorvoshoz vinni bárki kutyáját??? különösen ,úgy ha még nem is pusztult el, ki meri meg fogni az idegen állatott,aminek fájdalmai vannak?? kínjában is haraphat na meg úgy egyébként!!!!
2011. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

Utolsó,kamionnal még durvább lehetett.

Egyébként én sem fogdosnék meg minden út szélén fekvű,már majdnem hulla állatot.Pl. mi van ha veszett vagy fertőzött és megharap...pfuj!

2011. okt. 11. 20:03
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

"ki meri meg fogni az idegen állatott,aminek fájdalmai vannak??"


Őőőőő... Kedves kamion sofőr úr. Azért szerencsére vannak olyan emberek, akik meg merik fogni őket. Úgy hogy nem ők ütötték el, és véletlenül találnak rájuk. Csak az ugye már sokszor későn történik és többnyire már nem lehet segíteni a kutyán, vagy elpusztul, vagy tartós egészségkárosodást szenved. Egy sérült kóbor állatot ha elütsz, mégis szerinted kinek kéne orvoshoz vinnie? Olyankor a kutya a hibás és bűnhődjön csak, mert tönkre tette a járművedet? A szemét. Ha az ember nem is mer hozzányúlni, legalább hívhatna segítséget. Szerintem ez lenne a minimum. De ki hogy érzi. Lehet lepontozni.

2011. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazat adok neked, kedves utolsó! :)
2011. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
52%
Ha dolgomra sietek nem fogom a fájdalmában harapó az egész kocsit összevérező állatot a kocsimba tenni és állatorvost keresni aki fene tudja hány km-re van egy másik városban, és ingyen az sem fogja kezelni ,nem fogok még én fizetni más kutyájáért ,főleg ,ha össze is törte a kocsit! Kihívom a rendőrt helyszínelni ,ha kár keletkezik a kocsiban,aztán az azt csinál a kutyával amit akar.Legalább fényképez, lesz bizonyíték és lehet megtalálják a gazdáját.Kutya nem lehet szabadon ! Ha mégis ,az a gazda felelőssége és minden okozott kárt kamatostul leperelnék róla ,ha meglesz.De legtöbb esetben nincs meg.
2011. okt. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%
Embert is otthagynád?
2011. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
30%
Nem. De a kutya nem ember !
2011. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
55%
Viszont ember esetében sem én fuvarozgatnám az orvoshoz hanem hívnám a mentőt, rendőrt.
2011. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
41%
Én imádom a kutyámat, és úgy általában az állatokat, de szerintem hülyeség összehasonlítani egy kutyát egy emberrel. Főleg ilyen esetben.
2011. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék!


Remélem, hogy ilyen emberek soha, semmilyen állatot nem fognak tartani! Nem hiába a kutya az ember legjobb barátja már több százezer éve. Meg egyébként is. Miért más az ember? Inkább lennék kutya, minthogy ilyen emberekkel éljek, mint ti...

2011. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!