Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

EagleHUN kérdése:

Nektek mi a véleményetek arról hogy a póráz nélküli sétáltatás be van tiltva, de a feltételek a normális állattartáshoz (kutyafuttató, kutyás kuka nejlonnal stb. ) nincsenek önkormányzatilag biztosítva?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ezt a politika kategóriába kellett volna írnom, de itt többen vannak az érintettek.


Szóval az a lényeg hogy aki ismeri a saját kutyáját vagy egyéb állatát és tudja hogy az nem fog semmi hülyeséget csinálni annak nem kellene megadni a jogot hogy saját felelősségre póráz nélkül eleressze?

Főleg így hogy gyakorlatilag sehol nincsenek a feltételek biztosítva.

Nálunk nemrég építettek a kutyások a helyi képviselő magán adományából egy kutyafuttatót. De kuka pl ott sincs, sőt a környéken sem, csak a sima utcai szemetesek, nejlont mi viszünk a fölszedéshez.

Meg a társasházak kukái voltak de azokat újabban be szokták dobozolni kulcsosra a guberálók ellen így már azokba sem tudjuk bedobni.

Egyáltalán ha nem fényképez le a közterület felügyelő messziről, és észreveszem hogy jön felém és gyorsan rápattintom a pórázt akkor hogy fogja bizonyítani hogy nem volt rajta?


Jártam külföldön több helyen is ott minden második sarkon volt valami ha más nem egy leásott cölöp körbekerítve kis kerítéssel és a környéke fölszórva homokkal a kerítésen belül, amolyan kutyapisiltető, kakiltató. Meg kerületenként nem csak sima futtató, de tréningpálya is.

Szóval hogy gondolták ezt itt Magyarországon a "képviselő urak"? Ez itt már szokásos elfogadott hozzáállás?



2012. aug. 26. 13:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Na hát azt én sem szeretném, ha boldog-boldogtalan szabadon engedné a kutyáját. Ezért kellene erre bevezetni valami értelmes szabályozást. Az nem járja, hogy ami veszélyes lehet, azt tiltsuk be, ennyi erővel felejtsük el az autóval közlekedést, mert ugye hány idióta vezet veszélyesen. Sokkal több halálos autóbaleset történik, mint kutyatámadás. Előbbiből minden hétre több jut, halálos kutyatámadás meg asszem kétévene egyszer történik statisztikailag. Olyasmi rendszer kéne, mint a lőfegyvereknél: ha bebizonyítod, hogy tudsz vele bánni és nem vagy elmebeteg, akkor használhatod, egyébként meg felejtsd el.
2012. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Oké sokan a nagytestű kutyákra asszociáltak, azok valóban megijeszthetnek embereket/gyerekeket. De akkor mondjuk lehetne korlátozni hogy pl 15...20...kg alatt lehet így is sétáltatni. Meg lehetne mondjuk póráz nélkül de szájkosárral?

A nagyobb testűekre meg amúgy is elő van írva a szájkosár is.

2012. aug. 26. 15:24
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, ha a viselkedés is számít, nem csak a méret, akkor többségében inkább a zsebkutyákra kéne póráz és szájkosár. Őket hajlamosabbak elkényeztetni a gazdáik, sokkal több és súlyosabb viselkedési problémákat tudnak összeszedni, mint a nagyobbak.
2012. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én félek a kutyáktól,és meglepő módon nem a Dán dogtól vagy a dobermantól (ha már a méretet vesszük)

Engem egy nyavalyás tacskó harapott meg úgy hogy a bokámat 4 öltéssel varrni kellett. A gazdája szerint egy szelíd kutya, csak azért támadott meg,mert érezte rajtam a barátnőm macskájának a szagát. Mondjuk ez is érthetetlen számomra,hogy történhetett,mert ez nem ok hogy egy zsebkutya megharapjon.

A másik a szájkosár. A szomszédom kislányának a keze azért tört el,mert egy rotti szájkosárral(fémes) játékból odacsapott. Véletlen volt ez tény. De mégis történt baleset.

Szóval azt hogy nagy kutya vagy kiskutya szabály nem a legjobb ötlet amit mondtál. A kistestű kutyák sokkal agresszívabban tudnak viselkedni néha..

Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy az emberi biztonság fontosabb mint az hogy a kutya pórázon vagy nélküle sétál.

De szerintem a legnagyobb probléma (és amivel igencsak foglalkozni kéne) az a sok kutyakaki. Egyszerűen képtelenség úgy közlekedni,hogy ne lépjünk a sok sz*rba bele..Én a kaki gondra keresnék megoldást,ha kell komoly pénzbírságot vezetnék be..

2012. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!