Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik háziállat lenne számomr...

Melyik háziállat lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés
lakásban lakunk egy kisgyerekkel, nem szeretnék utána sokat takarítani, pl. alom, mert nincs sok időm rá, tehát ne kelljen vele sokat foglalkozni de azért lehessen kézbefogni stb simogatni, és a gyereknek is jó legyen

2012. szept. 7. 16:58
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
48%
Szerintem a törpenyúl megfelelő. Én 2 naponta takarítom, úgy egyáltalán nem büdös, de szrintem elég 3-4 naponta is.
2012. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
57%

Át kéne gondolni...

A Te szemszögedből,van egy állatkád,akit a kisgyerek simogat,kábé 20 percig,adtok neki enni,végeztek egy ötperces takarítást,és ennyiben ki is merül.


Az állatka szemszögéből,23 és fél órán át azt a nyomorult 20 percet várja.

Gondolj bele.Neki csak Ti vagytok,nem tud elmenni moziba,mert épp le se szrjátok...

2012. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van egy tippem!!! ACHÁT CSIGA! Jó tenyérnyire megnő (ha jó kajákat kap, és minden nap permetezve van a helye), már ha tetszik nektek.

Bár... Kisgyerek földhöz csapja, akkor annyi neki.

Miért kell mindenáron állatot venni különben?? Ezt most komolyan kérdezem? Nem kötelező.

2012. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá időd, akkor ne vegyél állatot. Az pedig egyenesen állatkínzás neki, hogy csak 20 percet van kivéve egy nap... Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van. Három. És mindig foglalkozok velük, minimum egy órát. Ha épp nagyon sok dolgom van, akkor a húgom veszi ki őket, mert nem szabad elhanyagolni őket. A kettő együtt még csak elvan, de a harmadik egymagában biztosan unatkozik néha. Így elég sokat kell velük foglalkozni.
2012. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
igen, én is valami hasonlóra gondoltam. de azt meg tudnátok nekem mondani, hogy mit csináljak, hogy ne szóródjon ki a ketrecből az alom? akármivel próbálkoztam, nem sikerült. melyik a legolcsóbb? :)
2012. szept. 7. 23:20
 16/31 Ádel3000 válasza:
Szerintem két törpehörcsög lenne a megoldás de úgy csináld hogy testvérek legyenek és mindkettő fiú,de csak akkor ha egy ketrecbe éltek a kereskedőnél is.Ok el vannak magukkal és azok talán egy hónapot is kibírnak takarítás nélkül valamint azért egy kerék sem ártana.Nem kell nekik folyadék csak nagy víztartalmú gyümölcs pl.:alma é arra még vigyázz hogy a kerék fölött legyen tető (nagyon türkkösek) ;)
2012. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Két hörcsögnek én nem raknék be kereket, mert amíg az egyik hajtja, a másik ha odamegy mögé, beránthatja a másik a kerék alá, ahogy fut (tapasztalat). De ha nincs napi 1-2 órád, hogy foglalkozz velük, akkor ne vegyél csak plüssállatot, mert így csak szenvedés lesz nekik az élet. Nem akkor kell őket takarítani, ha időd van rá, hanem amikor már koszosak. Minden reggel és este kell nekik enni adni gyümölcsöt/zöldséget. Nem lehet olyat csinálni, hogy hát most éppen nem adok neki, majd kap este, mert abból lesz az, hogy éhen hal a hörcsög.


Itt van egy-két információ, hogy mit jelent a hörcsögtartás:


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

VAGY!

- ketrec: Akkor a legjobb, ha emelet van rajta, mert így többet tud mozogni, biztos, hogy nem szökik ki belőle, és sokat tud benne tornázni.

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


2 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas



Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, mert csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem).

2012. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
Miért is kell venni állatot mindenképpen?
2012. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%
Egy pici gyereknek még úgysincs gondozási ösztöne. Aztán azt az időt amit az állatkára fordítanál, a gyerekre is lehetne ilyen korban. Vannak társasjátékok, ügyességi feladatok, mindegy csak együtt lenni. Hogy ne érezze magát a legkisebbnek a családban, arra meg kínzás egy állatot kitenni.
2012. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
hogy miért kell kisállat? azért, mert régebben volt degunk ugye.. nagyon szerette, sőt, imádta őket, de akkora koszt csináltak mindig, reggeltől du. 5-ig míg haza nem értünk, hogy a fél szoba tele volt forgáccsal,meg minden egyéb dologgal. 3 éves volt a kisfiam, mikor még degunk volt, most lesz 5 éves. folyton evvel rágja a fülünket, mióta odaadtam az unokatesójának ajándékba. akkor nem is nagyon bánta, csak rá 2 hétre nagyon hiányzott neki..most azt mondtuk neki, hogy apa megbeszéli majd a jézuskával, és ha nagyon jó gyerek lesz, akkor szerintünk hozni is fog. (végkimerülésben mondtuk ezt) de azóta másról sem tud beszélni, nem szeretném, hogy csalódás legyen neki a karácsony..
2012. szept. 8. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!