Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik háziállat lenne számomr...

Melyik háziállat lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés
lakásban lakunk egy kisgyerekkel, nem szeretnék utána sokat takarítani, pl. alom, mert nincs sok időm rá, tehát ne kelljen vele sokat foglalkozni de azért lehessen kézbefogni stb simogatni, és a gyereknek is jó legyen

2012. szept. 7. 16:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%
Ez a szokásos húsvéti szöveg is kisgyerekeknek. Ha nem kap nyulat akkor biztos szomorú megkeseredett gyerek lesz. Csak ettől lehet boldog? Szerintem hagyd későbbre az állattartást, mikor már felelősségérzete lesz, és gondját tudja viselni, takarítani.
2012. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
5 éves kisgyereknek NEEEM KEEELL állat. Én az első dzsungi páromat 10 évesen kaptam, és most úgy gondolom, hogy még akkor sem voltam igazán érett az állattartásra. Ha mindenképpen szenvedtetni akarsz egy állatot, akkor tessék, vegyél egyet! DE egy 5 éves kisgyerek vagy agyonszorongatja, vagy le se sz*rja magasról. Minden munka rád száll majd, neked meg időhiány miatt nem lesz időd takarítani stb... Így az állatka hamar el fog pusztulni, végül pedig lehet, hogy sírni fog a gyerek, DE nem való neki kisállat. Így csak végignézed majd, ahogy elpusztul előttetek... NE VEGYÉL ÁLLATOT 5ÉVES GYEREKNEK!!! Maximum egy hétig lesz érdekes, utána meg úgy jár, mint húsvét után pár héttel a nyuszik. Az emberek megunják és kidobálják őket...
2012. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
ti nektek mi bajotok van? az hogy nem foglalkozunk 24 órát az állatokkal? és akkor a halakkal mi van? a hal is állat ugyebár, mégsem simogatom álló nap. vagy! a kereskedőnél mi van? adnak neki kaját takarítják a ketrecét és csókolom. belehalnak? nem hiszem. mégis ott élnek jó darabig. nem mondtam, hogy a gyereknek kell ellátnia !! igenis szereti az állatokat mamánál van kiskutyája is , és egy macskája, ha ott vagyunk, egész nap játszik velük. ismeri, szereti az állatokat. és igenis jót tesz, ha van mellette egy kis állata, ami csak az övé. nem hülyegyerek,nem fogja szétnyomni, 3 évesen sem tette. sőt, a maroknyi kiskutyust sem nyomta széjjel. nem, nem lesz semmi baja ha nem kap "húsvéti nyuszit" de nagyon szeretne egyet. miért? te nem azt veszel a gyerekednek karácsonyra, amit a legjobban szeretne, és aminek a legjobban örül? (bizonyos határokon belül persze..)
2012. szept. 8. 23:22
 24/31 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen mindegy, hogy mindannyian azt írjuk, ne vegyél. Úgyis veszel, ebben nem tudunk megakadályozni. Viszont szerintem felesleges állatot venni 5 évesnek, mert te azt írod, hogy nem szeretnél sokat takarítani. DE a gyerek nem fogja takarítani, szóval úgyis rád marad ez a része, ahogy az etetés is...
2012. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem venném meg neki azt amit szeretne, ha egy állatról van szó, és neki nincs gondozási ösztöne még, neked meg mint írod, időd nincs takarítani utána.

"Nincs rá sok időm" akkor miért veszel még egy időigényes dolgot, inkább játsszál a gyerekkel.

2012. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%
Vagy úgy gondolod, hogy a te szeretetedet meg lehet váltani minden más ajándékkal? Előbb utóbb kifogysz az ötletből.
2012. szept. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
61%
Én nem értem miért írja azt mindenki hogy ne vegyél. Én szerintem nyugodtan vehetsz egy állatot. De azért azt tudnod kell hogy egy 5 éves gyerek nem fog olyan sokat segíteni. Nekem van egy törpenyulam, és egy 5 éves öcsém, és az öcsém nagyon jól tud vele bánni, néha segít is nekem, nem nyomja agyon az állatot, és meglepően gondoskodó. Én amúgy a 11. válaszoló vagyok, és még mindig a törpenyulat ajánlom.
2012. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
57%

Még mindig nem tudtuk meg hogy miért kell mindenáron állat egy magára sem gondoskodó gyereknek.

A nyuszi a szeméttelepen fog kikötni valszeg.

2012. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
ha az eddigiekből nem jöttél rá, akkor sajnállak.
2012. szept. 19. 15:50
 30/31 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem itt te vagy a sajnálatra méltó szülő.
2012. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!