Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen teendőim vannak, ha...

Milyen teendőim vannak, ha látom, hogy valaki az utcán kínoz, bántalmaz egy állatot?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer láttam, hogy egy kiskölyök (12-13 éves) sétáltatja a kutyáját, és amikor a kutya (fél éves körül lehet) nem arra megy, amerre a kölyök szeretné, rásóz egyet szegény állatra.

Ez csak egy példa volt. De mit tegyek akkor, ha egy macskát baleset ért, és nem tudok állatorvost a közelben?

Vagy bármi ilyesmi, ami előfordulhat. Egri vagyok, nem tudom, ilyeneket hol kell jelenteni. Ha sérült állatot látok, akkor persze doki, de mi van akkor, ha spec nem Egerben vagyok, hanem pl látogatóban valahol, vagy a faluban, ahol lakom, és abban a faluban nincs állatorvos?

Felvilágosítanátok, hogy különböző esetekben mik a teendők?


2009. nov. 10. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Felhívod a tudakozót, és kéred hogy azonnal adják meg a helyileg illetékes állatvédő szervezet, vagy állatorvosi rendelő elérhetőségét!!


A többit elintézik ők.


A kisgyerek állattartókat, meg neveld meg!


Kérdezd meg hogy anyád is így bánt veled kiskorodba?

2009. nov. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én oda mennék hozzá és elmondanám jól a véleményem. Már volt ilyen h egy öregasszonynak beszóltam, mert verte meg ráncigálta a kutyáját és ez eléggé nem tetszett. Az meg már nem érdekelt h ő mit szólt, de legalább tudta h mi az emberek véleménye.
2009. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy emberke, Vass Zoltán, aki arra tette fel az életét, hogy megmenti a bajba jutott állatokat.

Itt lehet elérni:

Éjjel-nappal hívható

70 | 250 82 80

E-mail:

info@allatmento.hu

vass.zoltan@allatmento.hu


Az oldala:

[link]


A gyereknek meg lehet szólni, hogy ilyen viselkedéssel mindenki meg fogja utálni.

Finoman, mert vannak olyan emberek, akik csak azért is bántják az állatokat, ha rájuk szólnak... :-(

2009. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Segítesz neki.
2009. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó... te is biztos egy h.ülye öntelt f.asz vagy, aki azt hiszi, az állat élete nem fontos... szánalmasak vagytok. A többi válaszolónak köszönöm a válaszát, már mentettem az egri állatvédők számát.
2009. nov. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!