Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Neked okozott már fizikai...

Neked okozott már fizikai sérülést háziállatod?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy megharapott, megkarmolt, megmart, megcsípett, stb. Mi történt pontosan? Mit csináltál utána az állattal?

2015. máj. 11. 19:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
tengerimalac engem is úgy harapott meg, hogy szét akartam választani a verekedő malacokat. nagyon vérzett, a heg ma is megvan.
2015. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Egyszer szét akartam szedni a verekedő kutyáimat, mindkettő megharapott, egyik a jobb kezemet, a másik a balt. Nem csináltam semmit, és voltam a hülye, tudom, hogy nem szabad közéjük nyúlni. Macska egyszer karmolt meg, nem játékból, méregből, kapott egy sallert. Ja, és egyszer szintén verekedő aranyhörcsögök haraptak meg, amikor szét akartam őket választani. Róluk kiderült, hogy két hím, ezért az egyiket elajándékoztam.
2015. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Első kutyám úgy megkarmolt, amikor egyszer fölvettem, hogy máig látszik a helye, nem szidtam le érte, mert véletlen volt. Második kutyám amikor felnőttként hozzám került,úgy megharapott játékból, hogy kiserkent a vérem, rászóltam, felkeltem és ott hagytam, nem büntettem meg mert nem rossz szándékból csinálta.

Voltak tüskés egereink, okos nővérem mikor meghozta őket rögtön a kezembe nyomta a hímet, hogy nézzem milyen aranyos, én rosszat sejtettem, egy pillanattal később már belém is harapott :D Sziszegtem aztán betettem az egérkét a szállítóba és mentem kinyomkodni a nagyon vérző ujjamat.


A legjobb a szárazföldi remeterákom volt.

Az egész állat akkor volt kb. 6cm. Én barom két hibát is elkövettem, amikor kézbe vettem,: aznap mostam hajat Fructis samponnal aminek elég erős szaga van és nem kifeszített tenyérrel fogtam meg. Belém csípett, pontosabban rácsípett a tenyeremre és vagy 2 percig el sem engedte, de úgy hogy azt hittem átvágta a bőrredőt. Iszonyatosan fájt, nagyon erős ollói vannak! Nem emlékszem mit csináltam, talán ráengedtem egy kis vizet, de nem biztos. Azóta nem veszem őket kézbe, bár a három közül a másik kettő annyira beszari, hogy tuti nem csípnének meg, elő se bújnának amíg a kezemben vannak, de én persze pont a legharciasabbat vettem ki a kezembe :D

2015. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Tengerimalacaim vannak.

A karmolás rendszeres, de szerencsére épphogy csak meglátszik a bőrömön - többnyire. De van olyan, amelyiknek a nyoma napok múlva is ott marad. Heg még nem lett belőlük szerencsére.

A kisebbik malacom rendszeresen harapdál, nem túl finoman. Nyoma nincsen, de fáj.

Illetve nekem is sikerült egyszer benyúlnom verekedő fiúmalacok közé, nyoma annak sem maradt, de vérzett.


Egyik esetben sem csináltam/csinálok semmit, hiszen nem azért harapnak, mert bántani akarnak. A harapdálós malackámnál próbálkoztam azzal, hogy az elején finoman az orrára koppintottam, hátha így megtanulja, hogy ujjba harapni nem szabad, de feladtam :D

2015. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

A lovam rámlépett, megijedt egy...valamitől. Lovak, ijednek.:D

Kutyám játék közben megkarmolt, és gallérral leborított a lépcsőn.

A hörcsögöm megharapott.

2015. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Kockás piton jobb kezemet nézte kajának. Ha jól emlékszem 20öltéssel megúsztam. Ma már óvatosabb vagyok. Nem úsznám meg 20öltéssel. Sisakos kaméleon bal vállamon hagyott nyomokat a karmával, vízi agáma a jobb kéz fejembe kapaszkodott. Nagyjából ennyi.
2015. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

A kutyám ledöntött a lábamról.

bebolondult játék közben,kilőtt mint a golyó,és ahogy visszafutott hozzám,belerobbant teljes lendületével és súlyával(35kiló) a lábamba.

az oldalam tiszta zöld/lila/kék folt lett,a fejem is koppant a földönt.

kidőltem mint valami teke bábu...

2015. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Macska: harapás, karmolás. Egér: harapás. Kígyó: harapás. Madárpók: lerúgott irritáló szőrtől való viszketés. Sün: harapás.
2015. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
Igen engem naponta harap vagy karmol meg a macskám mert a játèkban eldurvul vagy ha ott simogatom ahol nem akarja. De nekem nem is fáj nagyon de nèha nagyot is tud harapni :)
2015. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Van két cicám, 1 nyuszim, 1 kutyám, meg 8 befogadott mezei egerem. Igen... van pár sérülésem tőlük. Ha valakit érdekel az egeres sztori, azt szivesen leirom privátban. :-)
2015. okt. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!