Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok kutyagazdi miért nevezi...

Sok kutyagazdi miért nevezi magát anyának vagy apának?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom amikor mondja a kutyájának hogy "gyere anyához". Engem ez annyira irritál, ő szülte a kutyát vagy mi?
2015. máj. 31. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

nálunk is családtag a kutya, mégsem nevezem magam a kutya anyjának, vagy őt a gyerekemnek...

szerintem nem normális, egy kutyát kezeljünk kutyaként, ne emberként

2015. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
7-es szerintem te nem érted hol sántít a dolog, de ha ennyire zavar a kérdésem akkor nem kell válaszolni.
2015. máj. 31. 21:44
 13/17 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted miért van ez. Válaszoltam

Ne tedd fel a kérdést, ha nem viseled el másom véleményét ;)

2015. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
mások*
2015. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Akkor még három gondolat:

- Nem kizárólag kutyások csinálják ezt. Hallottam én már macskagazdiktól is, de tengerimalacra, nyúlra is.

- Lehet ez poén is, ami valahogy bevette magát a hétköznapi szóhasználatba. (Nekem is kicsúszik a számon néha olyan hülyeség, hogy az "uszonyos lányom", nem kell komolyan venni.)

- Javítsatok ki, ha tévedek, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az angol nyelv nem tesz különbséged a gazda és tulajdonos között. Így a legjobb, amivel ki tudják fejezni a kötődésüket a háziállatokhoz, az a mommy és daddy. Ha az ember sokat fórumozik angolul, könnyen átveheti.

2015. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 gyevickie ***** válasza:

Hát, az anya kifejezést nem használtam még magamra, magunkra állat esetében.

Olyan már volt, hogy a tengerimalackát (2 van), mikor még pici volt úgy tettem a tesóm kezébe, hogy menj Orsi nénihez! :)

2015. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Anyám soha sem beszélt magáról első szám harmadik személyben. Csak azt mondta hogy "gyere hozzám!", mégis nagyon jól tudtam, hogy anyunak kell hívnom őt.


Szerintem akik így saját magukat nevezik anyukának, meg apukának, azok hülyék, akkor is ha gyerekük van. Nálunk ilyen sosem volt.

2015. jún. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!